Jill of the Jungle: Jill Saves the Prince

Jill of the Jungle 3

1992

freeware (dříve placená hra)

Jill of the Jungle: Jill Saves the Prince je třetí a závěrečný díl trilogie 'Jill of the Jungle', DOSových 2D plošinovek od Tima Sweeneyho z Epic MegaGames. V závěru putování neohrožené Amazonky Jill se vydáte zachránit džungli před zničením. K tomu je třeba vysvobodit prince, drženého ve vlastním zámku zlými ještěry, kteří chtějí sami osídlit celou džungli.

Změn oproti předchozímu druhému dílu z hlediska vylepšení vzhledu hry není mnoho, Hlavními novinkami tak opět je vyšší obtížnost, nový soundtrack, nepřátelé a mapa, prostřednictvím které cestujete mezi 14 úrovněmi v několika již známých světech (v džungli jako v prvním dílu, v podzemí jako ve druhém dílu apod.). Jill ani v tomto dílu neztratila svoji schopnost transformovat se do jiných bytostí (ohnivého ptáka, ryby...) a zdolávat tak překážky, které by byly v lidském těle nezdolatelné.

V roce 1993 byla vydána kolekce 'Jill of the Jungle: The Complete Trilogy', obsahující první díl Jill of the Jungle, pokračování 'Jill Goes Underground' a poslední část 'Jill Saves the Prince'.

Tak trilogie dohrána. Je zajímavé, jak Epic Games začínaly.

Jednička byla nejjednodušší a tím asi nejlepší. Pokračování byly překombinované. Trojka mi přišla o něco jednodušší, ale možná jsem se to jen naučil. Ty démoni tady ale byli obzvláště tuzí. Líbilo se mi to přeměňování a vracící se zbraně, jinak je to spíš pro pamětníky.

Škoda, že se mi hry nevešly do žádné kategorie herní výzvy.

Hurá. Princ i džungle jsou zachráněni a Jillino dobrodružství je tak u konce. Třetí a závěrečná část hry přináší jen málo nového. Jill se, tentokrát v modrém oblečku, prokousává skrz řadu úrovní aby osvobodila prince. Obtížnost je zhruba stejná jako u druhého dílu. Nejvýraznější změnou je část mezi jednotlivými levely. Jill se pohybuje po shora viděné mapě podobně jako v sérii Commander Keen. V malém rozsahu je tedy možné postupovat nelineárně. Tenhle systém mám rád, ale bohužel zde je grafické zpracování dost nepovedené. Postava je titěrná a celkově je na tom vidět, že engine s tímto prvkem nepočítal. Více ke hře sedí z boku viděný hub z jedničky.

Celkově drží pokračování kvalitu předchozích dvou dílů a pro fanoušky plošinovek jde o slušnou sérii. Hry umí zabavit a neobsahují žádné protivné prvky. Díky volnému ukládání jde o pohodové a zábavné hry.
Třetí díl Jill se liší od ostatních v několika prvcích. Na Jill je na mapě světa nahlíženo ze shora (oproti původnímu, v levelech zůstává vše při starém). Hráč postupně prozkoumává lokace a hledá klíče k zpřístupňování nových lokalit.

Jill se na své misi o záchranu džungle, posunula do třetího dějství. Člověk může narazit na pár nových monster a extrémní obtížnost jednotlivých misí. Čím blíže ke konci, tím jsou mise spletitější a složitější. Opětovně si hráč vyzkouší hru za jiné formy jako je žába, či ryba.

Třetí Jill je pěkné zakončení, leč dosti obtížné a snadno u ní lze přijít o nervy. Ale tak proč si to nezahrát 65%

Pro: Pokračování Jill

Proti: Vysoká obtížnost a spletitost.