Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pivo's Grand Adventures Episode 1: Pivo Go Home

38
75 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
12.09.2009 PC
Vývojáři:
Databaze-her.cz Game Corporation
Oficiální stránky:
http://ugraugra.borec.cz/dgc/
Hlavním hrdinou první hry od DGC se stal uživatel Pivo, velký to neoblíbenec u velké části obyvatelstva databaze-her.cz (DH). Hra reagovala na diskuzi, která začala 10.09.2009 16:16:47 příspěvkem od Piva. Příběh je zasazen do alternativní minulosti, velká část faktů je odvozená z diskuze, zbytek domyšlen.

Hráč se ve hře ujímá Piva, který je po cestě domů napaden naštvanými uživateli DH. Pivovi nezbývá nic jiného, než sebrat odvahu a proběhnout do svého domu, kde na něj čeká počítač, který chce použít k dalšímu floodování diskuzí.

Episode 1 se nedá považovat za plnohodnotnou hru, spíše je to hříčka, která obsahuje pouhé 3 levely a slouží jako prequel pro další dobrodružství slavného Piva.

Hru ocení asi jen uživatelé webu databaze-her.cz, obzvláště ti, kteří Piva nemají v oblibě.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Naprostej libovec - první hra, kde jsem hrál sám proti sobě (a taky mi ten hajzl Kostěj dal nejvíc práce). No řekněte, kdy se vám to povede? :)
+41 +44 −3
  • PC 10
Hned po spuštění hry se na obrazovce odehrává příběh mýtických rozměrů, kdy se téměř antický archetyp hrdiny jménem Pivo vydává na dlouhou cestu domů. Vůbec celá hra čerpá z nejstarších děl antického světa, Ilias a Odyssey. Cesta je plná roztodivných nástrah a nebezpečí a návrat domu je rozčarováním. Pravidelné, mechanické pohyby nepřátel v první části odkazují Descartův náhled na člověka jako stroj v duchu těch nejlepších froggerských tradic. I hlavní hrdina se svými strnulými pohyby ukazuje svoji zakořeněnost v omezené Platónové jeskyni, kde na opravdový pravdivý svět ve své smyslové omezenosti nemůže dosáhnout. Právě červené stěny odkazují na omezenost našich smyslů, které nám zabraňují vidět svět v celé své celistvostii. Smrt zde není pouze cílem ale i prostředkem, což připomíná předposlední nepřítel i samotný závěr. Právě závěr odkazuje na tezi Karla Jasperse, že člověk se sice může vypořádat se svou mravní či kriminální vinou, ale ta metafyzická zůstává. Zároveň se jasně vyvrací Nietzchovo naštvané volání že Bůh je mrtev samotným božím zjevením. Hra svou existencí však dává poslední poctu hrdinovi, který je prostředkem hry gilgamešsky zvečněn a postaven tak symbolicky na podobnou transcedentální úroveň jako jeho nepřátelé - po tezi a antitezi přichází syntéza.

Pro: grafika nestárne, některé nápadité prvky, mnoho obsahu na malém prostoru

Proti: nejasné obrysy hrdiny a nepřátel způsobují zbytečná úmrtí, absence animace smrtí

+38 +39 −1
  • PC 40
Pro někoho nezatíženého zdejšími událostmi může jde jen o krátkou a jednoduchou hříčku, pár jedinců v tom uvidí i trochu jiný význam a možná i jejich jedinou možnost, jak Piva aspoň virtuálně zabíjet znovu a znovu.

Chvilku jsem se u toho zabavil, na můj vkus občas až moc těžké, tyhle hry mi nikdy moc nešly.

Jo, Kostěj byl těžkej :)

Pro: Hm ... první hra made by DH

Proti: Pivo :)

+24 +25 −1
  • PC 50
V první (a doufám že ne poslední) epizodě Pivo's Grand Adventures se vžijete do role zdejšího spamera jménem Pivo a vaším úkolem je dostat se domů. Cestou se budete muset vyhýbat naštvaným uživatelům což je za začátku těžké, podruhé jsem ale hru dohrál jen na 6 smrtí. Nesmím zapomenout ani na příběh který je poměrně dlouhý, škoda že má ale celé hra jen 3 levely.

Pro: konečně se můžete pomstít Pivu za jeho spamování

Proti: nejsem tam já :D

+23 +25 −2
  • PC 65
Pivova "zvěrstva" jak jeho činy někdo nazval v jedné z diskuzí jsem nezažil a tak na mě hra nemá takový dopad jako na služebně starší uživatele databáze ale i tak se jedná o zajímavou a celkem hratelnou hříčku která mě chytla a nepustila dokud jsem všem neutekl ;) Škoda jen herní doby v řádech minut, pár dalších levelů bych ještě klidně dal.

Pro: Nenáročnost, příslib pokračování

Proti: Krátké, pro pamětníky :)

+22