Naprostej libovec - první hra, kde jsem hrál sám proti sobě (a taky mi ten hajzl Kostěj dal nejvíc práce). No řekněte, kdy se vám to povede? :)
Hned po spuštění hry se na obrazovce odehrává příběh mýtických rozměrů, kdy se téměř antický archetyp hrdiny jménem Pivo vydává na dlouhou cestu domů. Vůbec celá hra čerpá z nejstarších děl antického světa, Ilias a Odyssey. Cesta je plná roztodivných nástrah a nebezpečí a návrat domu je rozčarováním. Pravidelné, mechanické pohyby nepřátel v první části odkazují Descartův náhled na člověka jako stroj v duchu těch nejlepších froggerských tradic. I hlavní hrdina se svými strnulými pohyby ukazuje svoji zakořeněnost v omezené Platónové jeskyni, kde na opravdový pravdivý svět ve své smyslové omezenosti nemůže dosáhnout. Právě červené stěny odkazují na omezenost našich smyslů, které nám zabraňují vidět svět v celé své celistvosti. Smrt zde není pouze cílem ale i prostředkem, což připomíná předposlední nepřítel i samotný závěr. Právě závěr odkazuje na tezi Karla Jasperse, že člověk se sice může vypořádat se svou mravní či kriminální vinou, ale ta metafyzická zůstává. Zároveň se jasně vyvrací Nietzchovo naštvané volání že Bůh je mrtev samotným božím zjevením. Hra svou existencí však dává poslední poctu hrdinovi, který je prostředkem hry gilgamešsky zvečněn a postaven tak symbolicky na podobnou transcedentální úroveň jako jeho nepřátelé - po tezi a antitezi přichází syntéza.

Pro: grafika nestárne, některé nápadité prvky, mnoho obsahu na malém prostoru

Proti: nejasné obrysy hrdiny a nepřátel způsobují zbytečná úmrtí, absence animace smrtí

Jsem rád, že jsem se konečně dostal k této pro DH významné hříčce. Po poměrně dlouhém textovém úvodu následují tři krátké levely. Bohužel nejsem na DH aktivní tak dlouho, tudíž znám jen dva uživatele, a nemohu tak hru plně docenit. Rozhodně jde o dobrý nápad a už se těším na propracovanější druhý díl.
Pro někoho nezatíženého zdejšími událostmi může jde jen o krátkou a jednoduchou hříčku, pár jedinců v tom uvidí i trochu jiný význam a možná i jejich jedinou možnost, jak Piva aspoň virtuálně zabíjet znovu a znovu.

Chvilku jsem se u toho zabavil, na můj vkus občas až moc těžké, tyhle hry mi nikdy moc nešly.

Jo, Kostěj byl těžkej :)

Pro: Hm ... první hra made by DH

Proti: Pivo :)

V první (a doufám že ne poslední) epizodě Pivo's Grand Adventures se vžijete do role zdejšího spamera jménem Pivo a vaším úkolem je dostat se domů. Cestou se budete muset vyhýbat naštvaným uživatelům což je za začátku těžké, podruhé jsem ale hru dohrál jen na 6 smrtí. Nesmím zapomenout ani na příběh který je poměrně dlouhý, škoda že má ale celé hra jen 3 levely.

Pro: konečně se můžete pomstít Pivu za jeho spamování

Proti: nejsem tam já :D

Pivova "zvěrstva" jak jeho činy někdo nazval v jedné z diskuzí jsem nezažil a tak na mě hra nemá takový dopad jako na služebně starší uživatele databáze ale i tak se jedná o zajímavou a celkem hratelnou hříčku která mě chytla a nepustila dokud jsem všem neutekl ;) Škoda jen herní doby v řádech minut, pár dalších levelů bych ještě klidně dal.

Pro: Nenáročnost, příslib pokračování

Proti: Krátké, pro pamětníky :)

O existenci této hry jsem neměla ani ponětí. Až jednoho dne mi místo mé oblíbené stránky (databáze-her) vyskočilo okénko, abych si stáhla Pivo 2. Hned jsem se do hry pustila a během hraní jsem narazila i na první díl, který šel spustit na jednom Arcade automatu. První vteřiny jsem u ní dost spílala, protože jsem nemohla odhadnout kde je přesný okraj ikonek uživatelů, které jako vzteklé jezdili po herní obrazovce sem a tam a já jsem coby uživatel Pivo musela projet obrazovkou, aniž by se mě někdo z nich dotkl. Ať jsem se snažila sebevíc, vždy se mě někdo alespoň malinko dotkl a mohla jsem začít znovu. Nakonec jsem si udělala lepší odhad a po prvním kole už mi vše šlo docela rychle.

Nejedná se podle mě o žádný šperk na herní scéně, ale myslím si, že o to ugrovi ani nešlo. Zde se jedná spíše o hru, která má pobavit uživatele databáze her, protože se v ní někteří najdou, proto je hra krátká a nedá se zde mluvit o nějakých vytříbených herních prvcích.
U mě účel splnila, pobavila mě a taky jsem u ní musela předvést nějakou tu herní šikovnost, abych jí projela celou.

Pro: pobavení, prvky z databáze-her

Proti: nejasné obrysy ikon uživatelů, podruhé hru asi nevyhledám

Pro svůj nejkratší komentář zde na databázi jsem si symbolicky vybral asi tu nejkratší hru. Je to samozřejmě záležitost spíše lokálního charakteru, která vznikla na popud dnes již očividně neaktivního uživatele Piva. Ten zde kdysi dávno prudil část zdejšího obecenstva svými diskusními "pšouky", no a došlo to tak daleko, že byla na jeho počest vyrobena tato zábavná hříčka. Nutno podotknout, že ne úplně lehká.
Hra sama o sobě pochopitelně nemá žádnou cenu a jako neznalý tehdejších zdejších poměrů bych udělil asi tak 10%, ovšem databázi navštěvuji pravidelně již od roku 2008 a na Piva a mnoho dalších, dnes již bývalých uživatelů si dobře pamatuji. Proto mi, dle mého názoru, náleží tuto srandu ohodnotit a okomentovat. Uděluji krásných, neutrálních a odpovídajících 50%.

P.S.: pro ty, kteří chtějí být v obraze, doporučuji zhlédnout průchod hrou s komentářem Caelose (bohužel dnes již neaktivního) zde ve video sekci :)
Hodnotit jako hru téměř nemožné, ale hodnotit tento počin jako vtip – jako závěrečnou tečku za eskapádami jednoho „výjimečného“ DH uživatele, to je velmi možné. Pro humor jsem všemi deseti, takže chci tímto krátkým komentářem alespoň podpořit autora ve snaze udělat z vymazání Piva určitý milník, na který budeme vzpomínat i po letech (třeba při příležitosti vydání druhého dílu)… Takto se tvoří legendy, nebude to sice legenda o Zeldě, ale bude to legenda o Pivu. :-)
Tento komentár som donútený písať kvôli Hernej výzve 2016, takže sa vrhnem na to. Na začiatku hry je krátky príbeh o Pivovi a jeho života. V hre sú bludiskové pasáže s prekážkami, ktoré tvoria niektorý členovia DH. Práve oni tvoria najťažšie časti bludiska, keďže aby ste cez nich prešli, musíte ísť na to takticky a so správnym načasovaním. Posledná časť hry, kde ugraugra vymaže Piva zo sveta DH, mohla byť viac prepracovaná, napr. nejaká naháňačka by tomu nezaškodila. Hrateľnosť je jednoduchá, až na Pivove obrysy, ktoré sú slabo viditeľné a to mi vadilo pri prechádzaní okolo nepriateľov, keďže boli biele a tak som často doňho narazil len okrajovo a musel som ísť od začiatku levelu. Celkovo má hra zaujímavý koncept a krátkou hrateľnosťou zabaví hráčov na niekoľko minút.

Pro: Príbeh, bludiskové leveli

Proti: Krátka dĺžka hry, posledná časť hry mohla byť lepšia

„Ve tvém vlastním zájmu tě varuji hráči, který jsi nepřipraven a neozbrojen se odvažuješ vstoupit na půdu neznámé tobě pláně o jejímž nebezpečí nemáš ani představy, přičemž šílenství nebo tělesná smrt nejsou ještě nebezpečím největším. Hrůza s níž se zde setkáš, půjde pak s tebou a tobě ztěží bude možno po celý tvůj život uniknout tomuto děsu.”

Tak jsem se kvůli výzvě vrhl mezi nejtemnější vody internetu. Tato hra by měla sloužit jako odrazující případ pro návštěvu deep webu, akorát se nachází volně k dispozici na webu normálním.

Titul se nejvíc podobná dvěma mým oblíbeným hrám. Styl vyprávění je ne nepodobný tomu z Dark Souls. I zde příběh vyprávějí němé postavy a prostředí. Ihned od startovní lokace je zeď připomínající penis, do kterého naráží slečna polonahým avatarem a cílové tlačítko vypadá jako otvor. Hned ve druhé misi dojde na protržení blány do které vnikají hned dva uživatelé, chvíli střídavě a pokud v úrovní strávíte dostatek času, tak i zároveň!

Druhý boss první oblasti je v mých očích podstatě největším chudákem univerza.. protože kvůli zdi se nikdy nedostane k jádru problému. Zde hra trochu trpí nepřeložitelností daného lore, jedná se totiž o idiom "get to the bottom of something" a běžný hráč to bez hluboké analýzy mnoha herních webů nemá šanci pochytit. Tolik je ztraceno v překladu...

Lore jde prostě interpretovat volně mnoha způsoby.

Ačkoliv prostředí jeví typické znaky eukleidovské geometrie, hned spatříte, že se něco šeredně nevyvedlo. Tato blasfemická architektura lze chápat jako zdroj zániku Pivova zdravého rozumu. Zřejmě by cvrlikalo každému, bydlet v takhle navržených ulicích.

Já se však stavím k druhé teorii. Hra je vlastně takový Silent Hill, kde je Pivo již dávno v limbu a prožívá svůj osobní očistec skrze střípky vlastních vzpomínek, které tvarují tento démonický svět plný nástrah do nekončícího boje mezi avatary třejícícmi se o sebe.

Pro: Chyběl jsem zde, když se tyto zvěrstva děly.

Proti: Trochu to zavání šikanou.

Piva jsem na DH zažil v době jeho největšího rozkvětu, kdy svými výroky bavil všechny známé i neznámé uživatele. Mě osobně ani moc nevadil, ale chápu, že někomu jeho neustálé vyjadřování se ke všemu mohlo lézt na nervy. A právě kvůli jeho nesčetným výrokům vznikla tato hříčka, která se ve formě minihry objevila i ve dvojce.

Jde opravdu o krátkou záležitost na pár minut, jejíž herní dobu prodlužuje pouze neustálé umírání především v důsledku nezřetelného ohraničení Pivova avatara. Svůj účel však plní dobře (nebo alespoň kdysi plnila). Mrzí mě jen, že jsem v době vydání hry ještě nebyl tolik aktivní (registroval jsem se o dvanáct dní dříve), a tak se můj avatar nestal NPC. Ve dvojce však už nechybím.

Pro: Pivo, humor, existence hodnotného pokračování

Proti: krátké, nezřetelné ohraničení Pivova avatara, nejsem tam

Pivo's Grand Adventures Episode 1: Pivo Go Home som si vybral v rámci Hernej výzvy 2016 ako hru z kategórie Freeware. Hneď pred začiatkom hry je krátky príbeh ktorý je vtipný. Hra nie je taká dlhá max na 10 minút. Prvé dve úrovne ktoré vás dokážu v niektorých okamžikoch ale úplne nahnevať. Posledná a najlepšia úroveň je keď statočný Ugra zabil Piva a zachránil svet. Taká priemerná hra, preto jej dávam 5/10.

Pro: vtipný príbeh

Proti: krátkosť hry

Chudák Pivo, jak dopadl. Hra je místy docela těžká, ovšem dohratelná. Jako prvotina velmi dobré. Příběh se mi líbil a zpracování taky.

I když je to česká hra s českým textem, přítomnost angličtiny Press Enter a Death mi vadila.

Pro: Příběh, srandovní zpracování

Proti: Krátké, angličtina, nejsem tam já :)

Je to strašná blbost, ani nevím co napsat... Asi jen že to mělo záživný prolog a je to celé jen o správném načasování. :)
Edit: Jubilení 30. komentář! Wohoo!

Pro: Prolog, závěr

Proti: Krátké, je to blbost.