Zenge

logická > nezařazeno *
13.04.2016 PC
Michal Pawlowski
Jednoduchá logická hra, kde je v každém levelu úkolem poskládat správné dílky na svá místa. Jednotlivé dílky se mohou pohybovat pouze po vyznačených čarách. Postupně se odemykají další hrací prvky, které zvyšují obtížnost, jako je nutnost dílky otáčet, překlápět podél os, spojovat dohromady, zmenšovat apod.

Hra si zakládá na odpočinkové atmosféře doplněné příjemnou hudbou, která není narušována žádným textem, tutoriály či hodnocením postupu hráče. Příběh je vyprávěn spíše symbolicky pomocí obrázku odemčeného po každém levelu.

Za 1€ solidní oddechovka na jeden až dva večery. Nabízí dostatek obsahu aby to neomrzelo až do konce, ale zase to není tak dlouhé. Ovládání na počítači je trochu krkolomné, je to zjevně vyvinuto na dotykový displej. Náročností tak akorát. Nejsem žádný extra zdatný řešitel logických puzzlů, ale větší problémy jsem neměl. Celkově hra neurazí.

Bohužel asi dostatečně nefetuju na pochopení příběhu, pokud se v těch obrázcích opravdu nějaký ukrývá. Ale kdo ví, třeba začnu.