Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sorcerer

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > textová adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1984 PCAt8bitC64Apple II
březen 1984 TRS80
1985 AtST
1986 AmigaAmstCPCAmstPCW
Vývojáři:
Infocom
Oficiální stránky:
http://www.infocom-if.org/games/sorcerer/s…
Sorcerer navazuje na předcházející titul Enchanter, ale vývoj byl svěřen Stevu Meretzkému, autorovi sci-fi adventury Planetfall. Po porážce černokněžníka Krilla se na scéně objevil nový nepřítel, necromancer Jeaarr. Ten je pravděpodobně zapleten do náhlého zmizení vašeho učitele a mocného mága Belboze, kvůli čemuž je magické království znovu v ohrožení.

V příběhu se vracíme do Velké podzemní říše, představené v trilogii Zork, kde se kromě prastarého hradu a zábavního parku nachází i samotný necromancer. S příchodem Meretzkého byla série oživena množstvím humorných momentů a nese se proto v lehčím tónu. Obsahuje například velké množství falešných stop a mnoho způsobů, jak zemřít náhodnou smrtí. Tyto zdánlivě nepříjemné prvky jsou však dobře zakomponovány do herního designu, který díky tomu naopak oživují. Hra obsahuje několik originálních hádanek, z nichž skleněné bludiště patří k nejznámějším.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.