Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Planetfall

75
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > textová adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1983 PCAt8bitC64
srpen 1983 TRS80
1984 SpectrumC16
1985 AtST
1986 AmstCPCAmstPCW
1988 Apple II
28.02.1992 PC98
Vývojáři:
Infocom
Oficiální stránky:
http://www.infocom-if.org/games/planetfall…
Planetfall je humorně laděnou robinsonádou podporučíka sedmé třídy, který, když byl svým nenáviděným velitelem Blatherem přidělen k úklidu podpalubí na hvězdné lodi Feinstein, unikne po sérii výbuchů a zničení Feinsteinu v záchranném modulu na opuštěnou, ale obyvatelnou planetu Resida, v jejímž orbitu se hvězdná loď nacházela. V budově, jež kdysi sloužila jako armádní velitelství, pak objeví dětinsky rozverného robota Floyda, který je jedním z prvních významných NPC v textových adventurách vůbec. S jeho pomocí se bude snažit přežít a následně z Residy uniknout.

V rámci textových adventur od Infocomu zastává Planetfall jedno z čestných míst a vedle adventur Starcross a Suspended je pak také další čistě žánrovou sci-fi. Jedná se o prvotinu Steva Meretzkého, který se proslavil řadou úspěšných adventur, např. A Mind Forever Voyaging, The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, Superhero League of Hoboken či The Space Bar. V roce 1987 vytvořil Meretzky pokračování Stationfall, které však již nesklidilo takový úspěch.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.