Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Planetfall

srpen 1983
1985
1988
28.02.1992
75
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Planetfall je humorně laděnou robinsonádou podporučíka sedmé třídy, který, když byl svým nenáviděným velitelem Blatherem přidělen k úklidu podpalubí na hvězdné lodi Feinstein, unikne po sérii výbuchů a zničení Feinsteinu v záchranném modulu na opuštěnou, ale obyvatelnou planetu Resida, v jejímž orbitu se hvězdná loď nacházela. V budově, jež kdysi sloužila jako armádní velitelství, pak objeví dětinsky rozverného robota Floyda, který je jedním z prvních významných NPC v textových adventurách vůbec. S jeho pomocí se bude snažit přežít a následně z Residy uniknout.

V rámci textových adventur od Infocomu zastává Planetfall jedno z čestných míst a vedle adventur Starcross a Suspended je pak také další čistě žánrovou sci-fi. Jedná se o prvotinu Steva Meretzkého, který se proslavil řadou úspěšných adventur, např. A Mind Forever Voyaging, The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, Superhero League of Hoboken či The Space Bar. V roce 1987 vytvořil Meretzky pokračování Stationfall, které však již nesklidilo takový úspěch.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.