Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

A Mind Forever Voyaging

PRISM, A Mind Forever Voyaging - a science fiction story, AMFV

70
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > textová adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
14.08.1985 PCApple IIAtari ST
14.08.1986 Amiga
Vývojáři:
Infocom
Oficiální stránky:
http://www.infocom-if.org/games/amfv/amfv.html
Textová adventura od známého designéra Stevea Meretzkyho (Superhero League of Hoboken, The Space Bar) vydaná společností Infocom, která se na textové adventury specializovala. Jako jedna z mála her Infocomu však nebyla humorného charakteru, ale cílila na závažnější témata. Mimo operačního systému MS-DOS se dostala i na Amigu, Atari ST, Macintosh a další platformy. Jedná se o jednu z nejoceňovanějších textových adventur (vedle titulů jako Zork, Planetfall či Trinity), ač komerčního úspěchu nedosáhla.

Příběh, odehrávající se v nedaleké budoucnosti roku 2031, ukazuje svět v ekonomické krizi hrozící kolapsem. Vlády se stále snaží tomuto kolapsu zabránit, ač jim zbývají poslední možná řešení. Jako hráč se vžijete do role takzvaného PRISM, prvního vnímajícího počítače, který vypadá jako člověk. V této úloze bude vašim cílem nahrávat jednání obyvatel v malém městě Rockvil. Až shromáždíte dostatek dat, tak vaši konstruktéři zapnou simulaci, která posune čas o deset let později a ukáže konsekvence událostí. Skrze takové testy si vláda slibuje najití optimálního řešení na ekonomickou krizi...


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.