Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The X-Files Game

64
9 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > interaktivní film *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
31.05.1998 PC
13.10.1999 PS1
Vývojáři:
HyperBole Studios
Oficiální stránky:
http://www.hyperbole.com/xsite/
Slavný mysteriózní seriál, u nás známý jako Akta X, se dočkal několika oficiálních herních adaptací. Toto je první z nich. The X-Files Game vyšla v roce 1998 (těsně před uvedením prvního filmu do kin) na platformy PC a Mac, později se dočkala i platforma Playstation.

The X-Files Game spadá do dnes již prakticky neexistujícího žánru FMV adventur (interaktivních filmů), což znamená opravdu hodně videí - samotná hra vyšla na 7 CD. Hráč se ujímá agenta Willmora, který pátrá po agentech Mulderovi a Scullyové (hrdinové seriálu), jež se poděli neznámo kam. Pomáhá mu i mnoho jiných postav známých ze seriálu a všichni jsou hraní svými původními herci. Časově se hra odehrává během třetí sezóny, v dubnu roku 1996, a obsahuje mnoho odkazů na seriál a jeho děj.


Poslední diskuzní příspěvek

Zítra bude v Retro GamesPlayi, viz https://www.youtube.com/watch?v=FFxFoPMXAqU

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Akta X rozhodně patří k mým oblíbeným seriálům. Viděl jsem všechny epizody přečetl několik knih i nějaký ten komiks. Ale k této hře / interaktivní epizodě jsem se dostal až nyní. A rovnou přiznám, že zklamán jsem nebyl. Hra roztažená na 7 CD se opravdu blíží obyčejné epizodě, kterou prostě ze seriálu vystřihly. Za to, že hra krásně zapadá do seriálu vděčíme nejenom účasti herců, ale i některých členů týmu v pozadí. Kvalita natáčení i hereckých výkonů(většiny) je opravdu dobrá, samozřejmě na hru. Naopak zamrzí malá účast hlavních protagonistů - Muldera a Scullyové. Na druhou stranu hraní za neznámého agenta umožní více se ponořit do příběhu. Imerze je ještě umocněna vyšetřováním z pohledu vlastních očí. Příběh je pro Akta X klasický, ale povedený a k tématu se prostě hodí.

Při vyšetřování je k dispozici mnoho pomůcek (počítač, mobil, noční vidění, fotoaparát) z nichž je nejzajímavější PDAčko Apple Newton. To slouží nejen na poznámky a maily, ale jeho mapa obstarává přesun mezi lokacemi. Zábavné je i využívání počítače FBI na prověřování osob, telefonů, SPZ nebo otisků prstů. Kvalita videa je už koukatelná a ty 3 roky proti Phantasmagorii, kterou jsem nedávno hrál, jsou dost znát. Já se u hry opravdu bavil a hodnotím tak celkem vysoko. Pokud ale nemáte k Aktům X vztah, rozhodně si hraní užijete méně.
+17
  • PC 70
Pro interaktivní filmy i X-files jsem měl velkou slabost. Přestože v rámci interaktivity příliš nevynikají a herectví taky obvykle není na vysoké úrovni, mám je celkem rád. Zajímavostí je volba tří různých modů hry, které se spouští podle tří různých typů hráčových odpovědí - paranoidní, vážné a už nevím jaké. Měl bych si to znovu zahrát, už proto, že třetí sezónu seriálu jsem nedávno dokoukal.
+5