NieR: Automata - 3C3C1D119440927

02.05.2017
26.06.2018
06.10.2022

rozšíření

DLC pro NieR:Automata přináší do hry tři bitevní výzvy ve třech koloseích, za jejichž dokončení získá hráč kostýmy ze hry Nier: Replicant pro každou hratelnou postavu. Těmi jsou Revealing Outfit pro 2B, Young Man’s Outfit pro 9S a Destroyer Outfit pro A2. Přidává také další menší kosmetické úpravy či předměty.

Součástí je i hudební video Deserving of Life od kapely Amazarashi a hudba do jukeboxu. Na konci se lze utkat s prezidentem a CEO Square Enixu Yosuke Matsudou a s prezidentem a CEO PlatinumGames Kenichi Satoem.

Název DLC odkazuje mj. na přidaný obsah: 3 Costumes, 3 Colosseums, 1 Dream a datum 27. 09. 11944.

Obsah tohoto rozšíření je spíše zklamáním. Většinu herní doby strávíte bojem ve třech arénách. V každé je nutné absolvovat řadu soubojů se stále vzrůstající obtížností a teprve poté se odemkne finální úkol. Ten je sice zajímavý a přinese několik nových informací, ale jde o záležitost na půl hodinky. Samotné boje jsou v pozdějších fázích docela obtížné, ale nechají se zvládnout. Vyloženě otravná byla aréna v lese do které má přístup pouze 9S. V té se bojuje pomocí dálkového ovládání a ani jeden z ovladatelných strojů není zrovna příjemný. Špatně se ovládají a dlouho jsem si na jejich specifika zvykal. Stoje je sice možné ovládat i během normální hry, ale nikdy není nutné bojovat v takto náročných podmínkách. Poslední dva boje jsem opakoval asi 20x a opravdu mi to lezlo na nervy. Závěr naštěstí tuto otravu napravil a přidání speciálního konce k uložené pozici také potěší. I během prvních bojů lze získat zajímavé odměny a oblečky z původního Nieru jsou celkem pěkné, obzvláště pro A2. Potěší také možnost odemknout souboj s oběma CEO. Ve výsledku jde o průměrné a krátké DLC natahované obtížností. Pokud je součástí vaší edice hry, určitě se mu nevyhýbejte, ale za nákup nestojí.