Nephise Begins

24.04.2017

Po kladných ohlasech na relaxační hru Nephise se vývojář Tonguç Bodur rozhodl vytvořit prequel, se kterým také mimo jiné uspěl na Steam Greenlightu. Nephise Begins vypráví příběh o tom, co se dělo v době, než se Nephise stala sběratelkou orbů. Hra je tentokrát zasazena do sluncem prosluněného letního lesíku. Podobně jako v předchozím díle i zde hráče doprovází vypravěč, kde se během prozkoumávání krajiny sbírají povinné i sběratelské předměty.

Moje první hra od Bodura a zároveň první turecká záležitost není zrovna povedená. Pokud si někdo zahraje takovouhle hru, chápu proč začne žánrem walking simulátorů pohrdat. Nephise má relaxační zaměření a herních prvků je tak výrazně méně než například ve Firewatch. S tím ale nesnese srovnání ani v ostatních ohledech. Grafika sice není vyloženě ošklivá, ale sotva dostačuje k navození nějaké atmosféry. Jeden sběratelský artikl a jedna hádanka jsou spíše pokusem o hratelnost. Úkolem je projít les a otevřít si cestu do jeskyně, což trvá asi půl hodinu včetně splnění volitelného sběru hub a všech achievementů. Jedinými zajímavými prvky jsou přerostlá divná liška a domek v lese. Asi by mě podobný obsah nepřekvapil u hry zdarma, ale to bohužel není tento případ. Nedostatky nejsou způsobené ani tím, že jde o pouhý prequel, protože i ostatní hry od Bodura mají podobně nízká hodnocení. Hraní tak rozhodně nelze doporučit. Osobně další hry od tohoto autora vyhledávat neplánuji.