Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Halo 2600

31.07.2010
75
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Halo 2600 je poctou slavné sérii původně pocházející z platformy Xbox. Verze pro Atari 2600 se inspirovala legendárními tituly Berzerk a Adventure. Hráč musí provést postavu Master Chiefa skrz 64 obrazovek a porazit finálního bosse. K úspěšnému dokončení je nutné nalézt tři klíče. Nepřátelé jsou pro Halo klasičtí příslušníci Covenant. K likvidaci nepřátel slouží zbraň, kterou lze vylepšit. Jde také nalézt štíty a boty pro rychlejší pohyb. Po dohrání se odemkne těžší varianta hry.

Autorem hry je Ed Fries, dlouholetý zaměstnanec Microsoftu, který hrál významnou roli při angažování Bungie pro vytvoření Halo: Combat Evolved na první Xbox. Hra byla vydána na Classic Gaming Expo 2010 v Las Vegas a byly k dispozici také fyzické kopie.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • At2600 75
Na Halo 2600 jsem narazil asi před třemi lety, hra mě hned zaujala, ale po pár neúspěšných pokusech jsem na ni zapomněl. Znovu jsem na ni narazil nyní, když hra slaví desáté výročí. U této příležitosti jsem se ji rozhodl pokořit a nakonec se to opravdu podařilo. Hned po prvních minutách je jasné, jak se hra snaží držet své slavné předlohy. Hlavní postava Master Chiefa, nepřátelé, dobíjení štítu - to vše se snaží být co nejautentičtější. Limity konzole jsou samozřejmě velké, přesto se podařilo zachovat atmosféru. Grafika je jednoduchá, odpovídá možnostem Atari 2600, přesto je vše jasně rozpoznatelné. Atmosféru má hra skvělou a hratelnostně jde o dobrou práci, nejvíce připomínající Adventure. V rozumě rozsáhlém prostředí je nutné hledat klíče a čelit stále nebezpečnějším nepřátelům. Tři životy byly na první dohrání taktak a zvládnout cestu k bossovi zabralo hodně pokusů. Závěrečný souboj překvapivě moc náročný není. Nejobtížnější je asi prostřední třetina hry - rychlejší nepřátelé, ale slabší výbava. Ze začátku nejsou nepřátelé moc nebezpeční, a na konci má hráč slušnou výbavu. Především boty pro rychlejší pohyb jsou velkým přínosem. Hra je rozhodně zábavná, ty zhruba dvě hodiny jsem si užil. Finální úspěšný průchod zabral něco přes 10 minut. Pro mě jde o třetí dohranou Halo hru, komplet sérii mám v plánu a tahle milá jednohubka to možná dost uspíšila. Rozhodně stojí za vyzkoušení.
+14