Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Berzerk

12.11.1980
srpen 1982
únor 1984
42
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Klasická arkádová záležitost, která vyšla roku 1980 na automatech a později se podívala také na Atari.

Vtělíte se do človíčka, který se musí pomocí své laserové pistole probít na první pohled snadným, avšak nebezpečnými roboty obývaným, bludištěm. Každý z nich má jiné vlastnosti a je samo sebou, že čím je robot silnější, tím více budete za jeho poražení bodově ohodnoceni. V původní verzi hry se vyskytovaly pouze tři druhy robotů a v pozdějších verzích hry se jich objevilo více variant se stupňující se obtížností. Je také nutné vyhýbat se elektrickým zdem bludiště a hráčově nemesis zvané Evil Otto.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • At2600 40
Jedna z vůbec z nejzábavnějších her na Atari 2600, jaké jsem zatím vyzkoušel. Tradiční arkáda Berzerk nabízí únik ze spletité vesmírné stanice, obývané roboty. Vy, vaše pistol a nebezpečné elektrické stěny - a také kupa robotů, co vás chtějí zneškodnit. Hratelnost je zaručena. Potěší i zvolenou estetikou tradiční sci-fi obal z 80. let a jednoduché a intuitivní ovládání (pohybu i střelby).

Pro: zábava, ovládání

Proti: po čase repetivní

+18