Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Renegade

Nekketsu Kouha Kunio-kun

88
4 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > bojová *
akce > arkáda
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1986 Arcade
1987 SpectrumC64AmstCPC
1988 PCAtSTAmiga
leden 1988 NES
říjen 1989 Apple II
1993 SegaMS
06.05.2008 Wii
27.02.2014 WiiU3DS
02.06.2015 PS4
28.06.2018 Switch
16.04.2020 XOne
Vývojáři:
Technos Japan Corp., Software Creations (Amiga verze, AtST verze), Imagine Software (AmstCPC verze, C64 verze, Spectrum verze), NovaLogic (Apple II verze), Natsume Co. (SegaMS verze), Banana Development (PC verze)
Renegade je klasická bojová arkáda se stranovým scrollingem (tzv. beat 'em up). Děj se odehrává v nebezpečných ulicích Brooklynu, ve kterých došlo k únosu vaší přítelkyně. Hlavní hrdina se ihned vydává na záchrannou misi do místa, kde vězní jeho dívku.

Cesta za záchranou milované přítelkyně je rozdělena do pěti úrovní. Tažení plné kontaktního boje začíná v metru, ze kterého pokračuje přes přístavní doky a dále skrz temné Brooklynské uličky, až do sídla únosců. Každá úroveň je zakončena soubojem s unikátním bossem.

Pro likvidaci protivníků je k dispozici slušná škála úderů: kop, kop s výskokem, úder pěstí (s rozběhem), a velmi efektní úder hlavou. Hra se dočkala dvou neoficiálních pokračování Target: Renegade a Renegade III: The Final Chapter. Tato vyšla na platformách Amiga, Amstrad CPC, Apple II, Atari ST, Commodore 64, DOS, NES, SEGA Master System, Wii, ZX Spectrum. Patrně nejoblíbenější ve své době byla ta pro herní automaty, tedy arcade verze.


Poslední diskuzní příspěvek

Rattus: Perfektní dorážečky byly taky v automatové Vendetě, žel bohu není PC klon. Zx verzi jsem taky rád pařil, jedna z nejlepších…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.