Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


Profil

Vítejte na mém profilu, přátelé!

Hlavní pozornost věnuji 8-bitovým a 16-bitovým počítačům, ZX Spectru, C64, Atari XE/XL, Amize 500 a Atari ST. Historická technika je můj největší koníček. Nejsou to pro mě jenom "počítače s duší", ale zároveň znamenají jednu velkou kapitolu v mém životě. 8-bity ani 16-bity jsem ovšem nikdy nepokládal jen za počítače "na hry", mám rád programování (basic, assembler) a experimentování v různých jazycích (CerberusX, AGK, DarkBasic, AOZ, BlitzMax, GFA). Zde je několik mých her: odkaz

Zde jsem proto, že si mohu nejen připomenout to, co jsem měl vždycky rád, ale taky že vidím, že ještě spousty lidí hraje krásné starší hry a že díky nim tudíž zůstávají stále živé! ;-)

Oblíbené hry na ZX:

Saboteur 2: Avenging Angel
Nether Earth
Renegade 1 & 2
Exolon
Tomahawk

Oblíbené hry na Amigu:

Benefactor
Agony
Shadow of the Beast 2 & 3
Lotus 2
Flimbo's Quest
First Samurai
Stormlord

Dále mám rád v podstatě všechno, co kdy pro ZX Spectrum udělali František Fuka a Raffaele Cecco. Jejich nápady a provedení těch nápadů je podle mě nepřekonatelné, dokázali z minima vymáčknout maximum.

Vzpomínám si, jak jsem v 80. a 90. letech hltal každé slovo časopisu BIT o nových hrách pro ZX, C64, potom pro Amigu a Atari ST, než přišla éra PC... Hry byly po grafické stránce sice čím dál kvalitnější, ale nápadů ubývalo a klasické programování ustupovalo - asi jednou provždy - do pozadí.

Na PC jsem si pak zhruba po r. 2003 oblíbil zejména RPG sérii Gothic.