Commando

10.11.2006 PSP
06.12.2010 Wii
16.04.2013 PS3X360
květen 2017 Jaguar
, (PC verze, Apple II verze), (Amiga verze, Amstrad verze, Atari ST verze, C64 verze, Spectrum verze), (Atari 2600 verze), (PS2 verze), (PS2 verze)
Hlavním hrdinou Commando je voják Super Joe, který je vysazen vrtulníkem uprostřed džungle plné nepřátel. Joe má za úkol prostřílet se skrz nepřátelské území až k finální pevnosti. Vyzbrojen je samopalem a granáty. Samopalem lze střílet do všech světových stran, granáty lze zase házet pouze nahoru ve směru chůze.

Nepřátelské jednotky jsou všudypřítomné a v ohromné početní převaze. Někteří nepřátelé bezhlavě pronásledují Joea se samopaly, jiní jej ostřelují raketometem či minometem a do akce jsou nasazeny i motorizované jednotky. Další protivníci se naopak skrývají v zákopech, bunkrech nebo ve vodě.

Pohled na celou akci je snímán z ptačí perspektivy a postupuje se směrem nahoru. Hra je rozdělena do několika levelů, které se odlišují grafikou prostředí a nepřátelskými jednotkami. Na konci každého levelu čeká na Joea před branou do další oblasti hromadný nepřátelský útok.

Souhlas, Amigu jsem sice nikdy neměl a hrál na ní jen párkrát, ale musím uznat, že do příchodu 3Dfx na PC měla poměrně velký náskok.…