Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Boulder Dash

78
45 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
akce > arkáda
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1984 PCAmstradApple IIAtari 8-bitSpectrumC64Arcade
1986 Atari ST
1990 NESGB
19.09.2008 Wii
červen 2012 Atari 2600
Vývojáři:
First Star Software, Micro Fun (Apple II verze), Beam Software (GB verze), Data East (NES verze), SAS Sakata (NES verze), Dalali Software (Spectrum verze), Exidy (Arcade verze), Alten8 (Wii verze)
Oficiální stránky:
http://www.firststarsoftware.com/boulderdash.htm
Boulder Dash je hra, ve které ujídáte v bludišti herní plochu (hlínu) panáčkem s ohledem na kameny - když pod nimi odstraníte hlínu, tak spadnou a mohou vás zabít. Sbíráte diamanty ukryté po herní ploše, a pokud jich nasbíráte dostatečný počet, můžete zamířit k východu a pokročit do dalšího levelu. Východ se vám odhalí teprve po sebrání dostatečného množství diamantů. Pobyt v bludišti vám ztěžují a zpestřují nepřátelé a další herní elementy jako:

1) světlušky, které po zásahu kamenem vybouchnou a mohou zničit okolní zničitelné zdi - pohybují se podél zdi doleva
2) motýli, kteří po výbuchu zanechají na svém místě diamanty - pohybují se podél zdi vpravo
3) améba neboli houba, která postupně roste a zaneřáďuje bludiště - pokud se vám ji podaří uzavřít tak, že nemůže nikam jinam růst, promění se v diamanty; hmyzí nepřátelé se po dotyku amébou změní v diamanty
4) sliz - ten pouze drží na své hladině po nepředvídatelně dlouhou dobu ležící kameny
5) stěna, která zaplní všechno volné místo v okolí
6) magická stěna, ve které se propadnuvší kámen změní na diamant a opačně - funguje pouze, je-li pod stěnou místo a jen v určitém časovém okamžiku signalizovaném zvukovým signálem

Obyčejné zdi v bludišti mohou a nemusí být zničitelné. Světluškám a motýlům se musíte vyhýbat a likvidovat je padajícími kameny.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.