Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Beam Software

Austrálie
Založeno 1980, zrušeno 1999
Beam Software byla divize vydavatelské společnosti Melbourne House (Publishers) Ltd. založené v roce 1977 Alfredem Milgromem a Naomi Besen. V roce 1980 tato společnost vydala na americkém trhu jednu z prvních knih určenou pro herní počítačový trh a začala v USA distribuovat hry. Ve stejném roce byla otevřena vývojová divize společnosti Melbourne House (Publishers) - Beam Software, první australské herně orientované studio vyvíjející hry zpočátku pro Sinclair ZX-80/ZX-81. Společnost Melbourne House (Publishers) se brzy přeorientovala na vydávání her vyvinutých její divizí Beam Software a v roce 1982 vydala jejich první PC hru The Hobbit: Software Adventure. V roce 1985/1986 postihly společnost finanční problémy. V roce 1987 byla prodána anglická pobočka Melbourne House společnosti Mastertronic, který byl v témže roce koupen společností Virgin Games. Kvůli právním tahanicím již nebylo dále možné vydávat hry pod vydavatelským názvem Melbourne House a studio Beam Software se osamostatnilo. Vzniklé společnosti Beam Software se dařilo.

V roce 1999 byla společnost Melbourne House (Publishers) prodána společnosti Infogrames a přibližně v téže době (1999/2000) se Beam Software přeorientoval z vyvíjení her na vývoj software a dal si přitom nové jméno, Blaze International.

Nejlépe hodnocené hry