Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Hobbit: Software Adventure

60
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > textová adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1982 Spectrum
1983 PCC64Apple IIBBCMicro
1985 AmstCPCMSX
Vývojáři:
Beam Software
Hobbit je první počítačovou hrou ze světa Pána Prstenů. Jedná se o textovou adventuru probíhající realtime! Hru doplňují obrázky, hra je interaktivním vyprávěním příběhu Bilba Pytlíka začínajícím v Bilbově noře při návštěve Gandalfa a Thorina Pavézy. Hra se dala ovládat i poměrně složitými příkazy jako "ask Gandalf about the curious map, then take sword and kill troll with it" (zeptej se Gandalfa na tu podivnou mapu, pak vezmi meč a zabij jím trolla). Objekty ve hře měly své vlastnosti. Jednu věc bylo možné vložit do druhé, daly se k sobě přivázat provazem nebo rozbít.

Ke každé hře byla přibalena knížka Hobbit J. R. R. Tolkiena. Hra měla úspěch, bylo jí prodáno přes milión kusů (na různých platformách). Po vydání Hobbita následovala pokračování "The Fellowship of the Ring (1986)", "The Shadows of Mordor (1987)" a "The Crack of Doom (1990)", vše to byly opět textovky s doprovodnými ilustracemi.

Nepleťte si tuto hru se hrou The Hobbit vydanou v roce 2003. Pro jednoduchost odlišujeme obě hry od sebe názvem - přídomkem Software Adventure, který byl pod nápisem The Hobbit na krabici se hrou z roku 1983.


Poslední diskuzní příspěvek

videoherní parodie na Hobbita - Bored of the Rings , The Boggit . Vychází z knižní parodie na Hobbita z r.1969 Bored of the Rings

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.