Skiing

Activision •  Code Mystics (iOS, Android) •  Barking Lizards Technologies (PS2) •  Contraband Entertainment (PS2) •  Aspyr Media (GBA) •  LTI Gray Matter (PS1) •  Backbone Vancouver (PSP) •  Krome Studios (X360)
1980
1995
23.09.1998
19.11.2002
08.12.2003
14.11.2006
02.06.2010
29.08.2012

Skiing nabízí sjezdové lyžování pro jednoho hráče v deseti různých variantách. Prvních pět je slalom, ve kterém je potřeba sjet co nejrychleji a projet pokud možno všemi brankami. Každá minutá branka je penalizována pěti sekundami. Jednotlivé varianty se liší obtížností a počtem branek, 20- 50. Druhá pětice variant je čistý sjezd na čas, ve kterém slouží jako přepážky stromy. Varianty se liší opět obtížností a délkou trati 200 - 900 metrů.

Na tratích se také vyskytují kupičky sněhu, které mohou sloužit jako skokánky. Skok je podle obtížnosti buď automatický nebo na tlačítku. Varianty hry 5 a 10 se generují při každém spuštění, ostatní jsou definované napevno. Hru Skiing naprogramoval Robert A. Whitehead.

• At2600 45
Sportovní hry dnes mohou vypadat téměř stejně jako televizní přenosy, ale zpracování z prvních generací konzolí a počítačů byla spíše schematická. Osobně nejsem fanoušek tohoto žánru a tak mě tyto prosté arkádové hry často baví více. Skiing je jedna z nejstarších lyžařských her, ale nevybavuji si, že bych ji hrál někdy dříve. Překvapivě obsahuje slušné množství herních módů. Základní sjezdy jsou dobré na rozcvičení a zvládnutí herních mechanik. Slalom pak prověří vaše schopnosti naplno. Dorazit dolů není vlastně žádný problém, ale neminout žádnou branku už je těžší. Dosažení potřebného času pro zisk nášivky je už docela síla. V režimu 3 je nutné zajet pod 28,2 a moje první časy se pohybovaly spíše kolem 40 sekund. Postupně se dá naučit, naštěstí stabilní, rozložení tratě a čas se začne zlepšovat. Když jsem v cíli viděl čas 28,21, málem jsem vzteky omdlel :-) Po troše relaxace a pár dalších pokusech přišel úspěch. Druhá nášivka je tak úspěšně získána. Hra je celkem návyková a pokud máte motivaci nebo kámoše, může jít o dobrou zábavu.