Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Armored Core

Āmādo Koa

25.10.1997
24.03.2015
73
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Obrovské kataklysma změnilo navždy tvář Modré planety. Většina živých organismů byla vyhubena a hrstka přeživších lidí, sdružená do malých komunit, byla nucena uchýlit se pod zem. Malé korporace mezi sebou bojují o nadvládu a zdroje, ty slabší zanikají a nejsilnější skupiny Chrome a Murakumo Millenium již válčí jen mezi sebou. Tohoto konfliktu využívají žoldáci zvaní Raven, kteří denně usedají do svých mecharobotů a nasazují životy pro nemalé zisky.

Armored Core je akční hra s mechy, která dala vzniknout rozsáhlé konzolové sérii a několika spin-offům. Ovládáte armored core a nezávisle na bojující straně si vybíráte a podstupujete mise, jež vám přinášejí nejvyšší zisky. Výběr misí, které mohou mít pozitivní či negativní vliv na okolní svět, vytváří do mnoha směrů větvenou příběhovou linku a hra je tak předurčena pro opakované hraní. Vydělané kredity slouží především pro nákup munice, opravy a upgrady vašeho mecha, který je vysoce modulární a jeho různé části lze jednoduše vyměnit, čímž jsou vylepšovány jeho obranné a bojové schopnosti.

Kromě kampaně je možné rozehrát místní multiplayer pro dva hráče na rozdělené obrazovce. První přímé pokračování Armored Core vyšlo mimo Japonsko v roce 1998 s podtitulem Project Phantasma.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS1 75
Her ve kterých ovládáte obří roboty je celá řada, ale u nás je zřejmě nejznámější série MechWarrior. Nabízí se tak přímé srovnání, ale Armored Core je z trochu jiného těsta. Nejde o "simulátor mecha", spíše o akční jízdu v mohutném modifikovatelném brnění. Z toho vyplývá také odlišný pocit z ovládání, mnohatunová monstra jsou zkrátka něco jiného. Přesto se do akce vrháte mohutně ozbrojeni, ať už jde o různé střelné zbraně, rakety nebo velké laserové čepele. Vzhledem k dost omezené munici dochází poměrně často i na boj zblízka. Armored Core jsou naštěstí dobře manévrovatelní a tak lze vzdálenost k protivníkům rychle zkracovat. Nebo se naopak vybavit co nejsilnějším brněním a palbu tak vydržet déle. Množství vyměnitelných částí a volitelných komponent je velmi slušné, navíc se vyplatí vybavení uzpůsobovat dané misi. Například na boj s živými organismy se opravdu hodí biosenzor v hlavové části.

Mise mají dost různorodá zadání a celkem jich hra nabízí více než čtyřicet. Postup je ale nelineární a vaše preference nakonec pomohou jedné z frakcí k nadvládě. Po skončení příběhu se odemkne možnost splnit i vynechané mise, což je super řešení. V některých misích je navíc ukryté speciální vybavení, které se většinou vyplatí získat a to i po ukončení příběhu. Své těžce získané vybavení a peníze lze totiž přenést do datadisku. Většina misí se odehrává na dost malém prostoru a pokud zvládnete boj rychle, tak jsou krátké. Několik misí je rozsáhlejších a v takovém případě jde o propletené tunely. Obtížnost se z počátku nezdá, ale později vyžaduje slušné manévrování a volbu správného vybavení. Obzvláště souboje s jinými a dost mobilními Armored Core jsou výzvou. Mise mám dokončené všechny, ale pár kousků vybavení jsem nenašel. Celkově jde o další povedenou hru od FromSoftware, kterou v klidu doporučím fanouškům akcí i obřích robotů.
+18