Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

FromSoftware

Japonsko
Založeno 1986
Společnost From Software, Inc. byla založena v listopadu 1986, ovšem ne se záměrem vyrábět hry, ale orientovala se na vývoj ekonomického softwaru. Do herního průmyslu vstupuje až v roce 1994 vydáním RPG hry King's Field pro konzoli Playstation. O rok později vydává pro stejnou konzoli první hru dlouhé akční série s mechy Armored Core.

Od začátku herního vývoje se From Software orientuje čistě na konzolový trh. Po vydání prvních her pro Playstation, vydali v roce 1999 jednu hru pro Dreamcaster (Frame Gride), o rok později přecházejí na Playstation 2 (Eternal Ring, Armored Core 2) a v roce 2002 vydávají hru i na Nintendo GameCube (Rune) a konzoli Xbox (Murakumo). V roce 2004 se poprvé dostávají i na mobilní platformy s předělávkou své hry King's Field a handheld PSP (Armored Core Formula Front). V roce 2006 vydávají své první hry pro X360 (eM-eNCHANT arM) a Playstation 3 (Armored Core 4), a o dva roky později i první hru pro Nintendo Wii (Tenchu 4).

V roce 2009 přichází velký úspěch a to vydání akčního RPG Demon's Soul pro platformu PS3, na kterou o dva roky později navazuje jejich nejúspěšnější hra Dark Souls, pro kterou si fanoušci peticí vymůžou i port na platformu PC.

V roce 2014 je společnost odkoupena japonským vydavatelstvím Kadokawa Corp., které je známé hlavně vydáváním japonského komiksu mangy, nicméně od roku 2009 se zaměřuje i na akvizice v herním průmyslu. Ve stejném roce From Software vydávají pokračování své úspěšné hry Dark Souls II, tentokrát nejenom pro konzole PS3 a X360 ale i rovnou pro PC.

Otec série Souls her Hidetaka Miyazaki se vývoje Dark Souls II přímo neúčastnil a jen na něj dohlížel, zatímco své úsilí plně vkládal do PS4 exkluzivity Bloodborne, která se oproti hůře hodnocenému Dark Souls II zařadila do čela mnoha herních žebříčků a hráči opět vítali geniální provázanost herního světa a návrat ke kořenům Demon Souls. Bohužel se to odrazilo na finálním produktu Dark Souls II.

V současnosti studio pracuje na zřejmě posledním dílu Souls série, hře Dark Souls III. Hra začala vznikat až poté, co už byl Hidetaka ve FromSoftware na prezidentské pozici, takže má od začátku úplnou kontrolu nad titulem a tak se od hry slibuje velkolepé zakončení. Hra by měla letos uzavřít celou etapu herní série a ačkoliv jsou určité šance, že studio udělá i Bloodborne 2, sám Hidetaka opakuje, že je čas zkusit něco nového a velmi ho prý láká žánr sci-fi. Koneckonců už o tom rozhoduje on.

Nová komiksová kniha založena na tvorbě FromSoftware vyjde v dubnu 2016 a slibuje nové příběhy ze světa Dark Souls. Komiks dorazí na pulty obchodů chvíli před vydáním hry Dark Souls III (12.4.2016).

Nejlépe hodnocené hry