Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
34 let • Logistika • Kladno (ČR - kraj Středočeský)

Momentálně rozehráno


Profil

UPDATE: 2021
Tento rok jsem konečně podnikl skutečné kroky, které pomalu ale jistě vedou k obnově blogování a s tím spojené další věci... Momentálně jsem se vrátil k PC hraní, kdy se mi povedlo před rokem a něco sestavit svůj vysněný gaming rig společně s RTX grafikou a vrátit se tak k PC scéně. Na konzole jsem nezanevřel, ale teď spíše nervózně čekám až sem do ČR dovalí nějaký ty PS5, protože Last of Us 2 se na předchozí generaci už fakt hrát nedá (hlavně díky nesnesitelnému hluku).

Projekt Pixelhunt
Společně s kolegou Sajamanem jsme začali pracovat na retro herním webu, který najdete zde odkaz. Projekt ještě není oficiálně zkolaudovaný, ale rádi přivítáme nové návštěvy již nyní. Hodně svého si tam najdou i čtenáři časopisů Score a Level, na jejichž rozborech detailně pracujeme a pracovat budeme.

UPDATE: 2019
Jestli se stanu opět aktivním účastníkem tady v DB ještě nevím, protože mám ostatní soukromé věci, které bych chtěl dát do pořádku (takže update z roku 2015 víceméně stále platí). Nicméně si vážím této komunity, ve které se dodnes nachází řada elitářů z dob Level fór, Abecedy Her a samozřejmě i ti noví pařani, kteří aktivně hrají battle royale hry, kterým moc nerozumím, každopádně nikoho neodsuzuji. Koukám, že i staré herní profily jako byl Playfire, Raptr, XFire už rovněž spláchly dějiny.

Momentálně jsem ryze konzolový hráč věnující se hraní všeho možného na konzoli PS4 (díky za přidání konzolových her), každopádně v hlavě a v současnosti mám pořád v plánu sestavit si pořádný rig, kterým se vrátím zpět mezi PC Master Race, ale je to pořád běh na dlouhou trať. Vše stále píšu z mého 10 let a více starého dědečka, který prošel výměnou základní desky a stále žije!

Pokud to někoho zajímá, tak LOTRO už dávno nehraji, z MMORPG se vracím jen párkrát do roka do World of Warcraft, hlavně kvůli datadiskům.


Staré popisky
[UPDATE: 11.4.2015]
Tak zase menší update po pár letech... Z PC hraní jsem se pomalu přesunul více na hraní konzolové, jsem nově majitelem PS4, kde hraju ty nejnovější pecky, které bych na PC nerozchodil ani heverem. Pořád počítám s tím, že si nové a nadupané PC pořídím, ale pořád je to otázka budoucnosti. LOTRO už hraju jenom 5 minut týdně pro zaplacení upkeepu, přestalo mě to bavit, ale zároveň nejsem schopný se na to kvůli stovkám odehraných hodin vykašlat úplně. Blog stále je v rané fázi, ale alespoň už trošku funkční.

[UPDATE: 15.7.2013]
Dva roky jsem se tu neukázal a je čas to změnit, vždyť vést si takovou hezkou knihovničku her, komentovat je, hodnotit je, to je přece super. No, hodně se změnilo, jak v mém soukromém životě, tak i v životě herním. Tak jenom ve zkratce, o soukromém životě se můžete brzo dozvědět na mém znovu obnoveném blogu (což je stále zatím ve velmi rané přípravě), nechci vám zmizet z myslí! Ale hlavně v herním, už jsem si uvědomil, že už je to vlastně 2 roky, co pořád kysnu v LOTRO (a jsem pořád na 50. levelu, i když mám kolem toho VIP statut a 8 postav na 30. levelu. Ale to nikdo nepochopí. Krom toho je výrazná změna v tom, že jsem si pořídil PS3 a stal se ze mě i konzolový hráč, a tak mi tady chybí i dost hodnocení konzolových her. Ale nu což, nevadí. Tak to je prozatím všechno.

[STARÝ ÚVOD]
Hry jsou prokletím, pořád mě baví je hrát a studovat. Dřív jsem se vysmíval těm, kteří i ve svých 30ti letech hrají hry a tráví valnou většinu volného času u počítače. A já nakonec dopadnu úplně stejně.

Hry si mě omotávají kolem prstu zatímco můj reálný život dost kolabuje a já se mu upřímně moc nevěnuju. Jsem chaotická osobnost, která nechce dospět a vstoupit do toho začarovaného kruhu, kdy už nebudu mít tolik volného času. Neříkám, že by to nebylo třeba i lepší, protože takhle akorát propadám depresím. Jenže chci to využít do poslední kapky, zůstat co nejdéle dítětem a vžívat se do virtuálních světů, sám ani nevím proč, ale je mi v nich lépe. Nechci se vyjadřovat o osobních problémech, které stejně nikoho nezajímají a radši se vrhnu k věcem, které by možná někoho z vás mohly zajímat.

My gaming history

Vzhledem k tomu, že se nacházíme na herním webu, tak se budu věnovat právě jim. A to od začátku. Mým prvním počítačem byl Commodore 64, měl jsem tu smůlu, že jsem řadu těch opravdu velkých oldschool hitovek propásl a neoslovily mě legendy jako řadu jiných hráčů. Ale zase se můžu chlubit tím, že mě hry pořád baví skoro stejně a to už více než deset let. A jsem rád, že jsem měl možnost vyrůstat v době, kdy jsem chytil ještě takové skvělé hry jako je Fallout, Baldur's Gate, ShadowMan. Poněvadž vyrůstat v současné době, kdy jsou hry úplně jiné než před lety, tak bych musel litovat, že bych neznal ty staré pecky jako jsou první Fallouty, pořád se nedokážu přestat divit, jak po trojce čtu komentáře na první díl - co to je za s*ačku apod. I tak ale zase teď ty hry vypadají naprosto fantasticky a téměř reálně a je skutečně radost se na to dívat, škoda jen, že pak už se mi málo chce hrát staré pecky. Když jsem jel ještě na Commodoru, tak jsem byl dost malej fracek a navíc jsem si ho ani moc neužil, protože mi brzy exnul. Ale nemůžu zapomenout na věci jako Saboteur, nebo Donald Duck, to byly pecky :D.

Pak už jsem byl na základní škole a před tím než jsme měli první počítač v mých deseti letech, poznal jsem se s kamarádem, který byl víc vzdělanější než já a on mi vyprávěl o Dukovi, Doomovi, Isharu... V té době jsem, tak nějak netušil o co jde. Navíc byl odběratelem Score.
Měl 386, takže jsem k němu párkrát zašel, aby mi ukázal, jak hry od Commodoru pokročily, takže jsem viděl pár klasik, i když se musím přiznat, že jsem nikdy ani Duka, nebo Dooma nedohrál.

"Chtěl bych ještě říct, že jsem vystřídal i další herní periférie jako Tamagochi, nebo PlayCreation (napodobenina NESu, ke kterým se kupovaly takové ty kazety v žlutém plastovém obalu u našich vietnamských spoluobčanů). I s tím jsem si užil dost srandy, páč v tom byl Mario a se sestřenicí jsem často pařil Home Alone."

Pak přišel zlom v roce 1999, kdy se začala vyvíjet ta má pravá herní kariéra. Počítač o konfiguraci Intel Celeron 333 MHz, 32 MB Ram, Riva TNT 2, 4 GB HDD a Windows 98.
Tento počítač byl ve skutečnosti tátův pracovní a byl i mimo můj pokoj, ale byl vlastně společný :-). Mé první hry bylo demo Gorky 17 a plná hra ShadowMan. S tímto počítačem jsem vydržel asi 3-4 roky. Bohužel začal rychle stárnout, pokud jste stejného, nebo podobného ročníku, víte, že se hry začaly vyvíjet hrozně velikými kroky. Navíc docházelo k hádkám, neboť to byl společný počítač a já se dočkal už svého počítače v prosinci 2003.

"V této době jsem taky začal sbírat časopisy Score a Level. To mě drží dodnes, bez vynechání jediného čísla a to jak u Score, tak i u Levelu. Score mám od čísla 73 až po to současné. Level od čísla 6/99. Mimoto mám i nějaké Gamestary a Excalibur. V současné době už musím jeden časopis přestat sbírat a pořád se rozhoduju jaký. Ale jak Score, tak i Level dotáhnu do 200."
[UPDATE 15.7.2013]
Score jsem skutečně přestal odebírat nějak od čísla 220. A vůbec mi to nechybí, stačí mi "ressnutý" Level.
[UPDATE 11.4.2015]
Můžou mi teď děkovat zase oba časáky, protože je mám předplacené zase oba.

Další počítač mi vydržel dlouhých pět let bez jediného upgradu a úpravy vnitřku skříně! PIV 2,66 GHz, 256 MB RAM, GeForce FX 5200, 80 GB HDD. Slušný pokrok, ale bohužel hry se pořád zlepšovaly a zlepšovaly a jak přišel Doom 3 bylo mi jasné, že mi za chvíli nepůjdou zase plné hry z časopisů, i tak ale 5 let je fakt dost dlouho a mě uniklo dost velkých hitů nové generace. Moje první hra na tomto PC byl dech beroucí Max Payne 2.

A je tu současnost, konečně jsem si mohl pořídit další počítač, který jsem si i s velkou rodinnou pomocí sestavil, takže se jedná o opravdu můj počítač. A nebál jsem se ho už i upgradovat, jestli se teda o koupi dvou dalších disků dá hovořit jako o upgradu. Konfigurace je takováto:
Intel Core 2 Quad 2,4 GHz, 4 GB RAM, GeForce 9800 GTX+, 1,8 TB HDD.

Kromě toho vlastním i notebook Fujitsu ESPRIMO Mobile V5535 - Intel Celeron M 570 2.26 GHz, 1 GB RAM, SiS Mirage 3+ Graphics, 160 GB HDD

Nemůžu říct, že jsem nebyl i v takovém věku v hrozném nadšení, protože když jsem před tím hrál Tomb Raider 2 a pak jsem si zahrál Tomb Raider Underworld, byl jsem odrovnán nejen grafikou, ale i plynulostí a to navíc mi všechno šlo na nejvyšší detaily. Předchozí rok byl kupodivu asi ten nejnabušenější, co se týče her. Protože jsem byl celý žhavý na to, jak si zahraju FEARY, Crysis, GTA 4 a další věci, nad kterými jsem mohl předtím jenom slintat.
Nadšení sice trochu upadá, ale i tak mám pořád z počítače radost, nedávno jsem přešel na Windows 7 a časem doufám, že si budu muset koupit jenom novou grafiku. Protože další počítač si hned tak kupovat zase nechci. Spíš bych chtěl novou myš, klávesnici a pořádné repráky.

Můj vztah ke konzolím je neutrální, i když je tam dost her, co bych si rád zahrál, tak si je asi časem jenom prohlídnu na YouTube. A navíc ony ty konzole nejsou jenom špatné, určitě by nebylo v současnosti tolik her na PC bez nich, i když ale prostě jsem PC odkojen, PC se nemění a na klávesnici a myš nedám dopustit. Navíc PC umožňuje tolik věci než jenom hrát hry. Ale časem bych klidně i o konzoli zauvažoval, ale to by mě musela nějaká hra opravdu přesvědčit.

Neříkám, že má každá hra je originální, ale měsíčně kupuju herní magazíny a jakmile budu mít nějaké peníze rozhodně si chci udělat velkou sbírku originálek her.

Mám hodně oblíbených her a herních žánrů a nemůžu jen tak říct, která hra je ta moje nej. Protože vždycky je to nějaká jiná, ale mám dost her, na které nikdy nezapomenu, dohrál jsem je několikrát a rád si je vždycky znova připomenu.

[UPDATE 15.7.2013]
Tady už je taky nutno to trošku poupravit. Zase přichází doba, kdy mi na PC hry nejdou, respektive začínají se neuvěřitelně sekat, naposled jsem to zažil u nejposlednějšího Medal of Honor. Takže čekám až budu mít nějaké prémie, zvýšení platu, abych si mohl koupit zase nový PC. Ale zase mám PS3, na kterém momentálně hraju podruhé The Last of Us, což je naprosto famózní pecka. Krom toho už vůbec neholduju warezu, proč taky, když se dají hry sehnat za pár babek na Steamu? Díky tomu jsem warez úplně eliminoval a "byl jsem napraven". Moje Steam knihovnička v současné době skýtá přes 700 her, které nejsem schopný hrát.

Uvedu aspoň jednu pětku.
1.Fallout 1+2
2.Baldur's Gate 1+2
3.ShadowMan
4.Dragon Age: Origins
5.Tomb Raider 3

Z herních žánrů mám asi nejradši RPG, pak akční hry, adventury, závody. Moc nemusím strategie, sportovní manažery si nikdy nezahraju a vůbec sportovní hry moc nehraju.

Kromě toho miluju točené pivo, spánek, filmy, seriály, hry, blogging a jsem ta nejlínější a nejzjetější osoba na světě. (aspoň v něčem držím prim)

Všechno možné i nemožné se dozvíte na mém webu http://l-hell.com/

Jsem rovněž poněkud závislý blogger a po úspěšných začátcích na bloguje vedu už můj vlastní web, společně s dalšími projekty.

Diskuze uživatele

Doposud zde nikdo nediskutoval.