Saboteur

1986 AmstradSpectrumC64
prosinec 2015 PC
09.11.2018 Switch
Durell Software Ltd.
Staňte se zabijákem, jenž musí projít dobře střeženou budovou korporace, jejími temnými uličkami a sklepním komplexem, aby nalezl disketu obsahující jména vůdců rebelie, načasoval výbušninu a nakonec v časovém limitu budovu opustil v helikoptéře. Pokud vám vyprší čas nebo dojde energie, kterou vám ubírají pády, pohyb pod vodou a nepřátelské útoky, hra končí.

V cestě Vám budou stát dobře ozbrojené stráže, psi a střílny s kamerou. Lze nastavit obtížnost od 1 - 9, která ovlivňuje délku časového limitu, počet stráží a zamčených dveří. Jste vybaven jedním šurikenem (vrhací hvězdicí) a tak vám nezbývá nic jiného, než se spolehnout na věci, které po cestě naleznete. Smrtícím nástrojem mohou být i vaše ruce a nohy, zejména, když se ke stráži přiblížíte zezadu.

• Spectrum 100
Saboteur, jedna z mých prvních her na Didacticu. A přiznejme si, i teď se na hru dobře kouká a velmi dobře se hraje. Je to jednoduché a je to pěkné. U mne navíc je v tom i velký kus srdce a vzpomínek. :) Chtěl jsme napsat "pro mladou generaci to asi nebude", ale mé dcerce se hra líbí a hraje ji, takže... rozhodně doporučuji vyzkoušet. Litovat nebudete.

Pro: atmosféra, oldschool