Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

CyClones

73
6 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1994 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
https://web.archive.org/web/20120324052153…
V nepříliš vzdálené budoucnosti lidstvo doslova mele z posledního. S nadsázkou by se dalo říci, že se ničí samo, protože planetu Zemi devastuje armáda lidských kybernetických klonů. Veškeré naděje se paradoxně upírají k jednomu z ničitelů, supervojákovi s přezdívkou "Havoc". Ten zprvu přijímal rozkazy od iniciátorů invaze a podílel se na zvěrstvech páchaných klony, ale posléze prohlédl a stal se jejich nejhorším nepřítelem. Dokud bojuje, má lidstvo naději na přežití, avšak jedině, když se Havoc prostřílí až k mimozemšťanům, bude mít jeho úsilí skutečně smysl.

Na první pohled tuctová FPS z poloviny 90. let přinesla žánru několik zásadních inovací, že je až s podivem, v jak hluboké zapomnění v hráčské obci od té doby upadla. Právě tady je k vidění vůbec první tutoriál, kterak hrát FPS. Zároveň mělo CyClones plně funkční mouselook, a to ještě dříve, než The Terminator: Future Shock či trilogie Marathon. Nastavitelná 3D mapa úrovně, kde se právě nacházíte nebyla v roce 1994 právě standardem. Za menší inovaci se dá označit i inventář, mapa a hlavní menu přístupné poklikem na příslušnou ikonu během hraní.

Jinak se první střílečka od Raven Softwaru příliš neliší od dobové konkurence. Trojrozměrné úrovně připomínají bludiště, sbíráte náboje, medkity, power-upy a nechybí ani vývojáři tolik oblíbené výbušné barely. Neutuchající akci přerušuje pouze pár krátkých stealth pasáží.


Poslední diskuzní příspěvek

tohle si pamatuju nejenom proto ze si kolega pred par mesici za halasneho pokriku slava koupil na ebay soundtrack :-D

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.