Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hero of the Kingdom II

Hrdina království II

20.02.2015
74
49 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hero of the Kingdom 2 vypráví příběh dvou sourozenců, bratra a sestry, kteří našli útočiště v malé rybářské osadě. Jenže záhy přichází útok pirátů. Ti unesou sestru hlavního hrdiny neznámo kam. Takže hlavní úkol je jasný, zachránit milovanou sestru z rukou obávaného pirátského kapitána jménem Black Rose. Jeho útoky ohrožují celé království, ale na pozadí se objevuje mnohem větší hrozba.

Druhý díl Hero of the Kingdom sází na stejnou stylizaci, atmosféru a pohádkové pojetí boje mezi dobrem a zlem jako jeho předchůdce. Jsou zde prvky fantasy, v průběhu hry se objevují goblini, zombie, zlý nekromant atd. Dvojka přináší nové prostředí ve formě tropických ostrovů, nové schopnosti jako třeba páčení zámků a nové nepřátele, kterými jsou hadi, krokodýli atp. Hratelnost opět stojí na hledání skrytých věcí, plnění drobných úkolů pro lidi, které hrdina potká, a získávání slávy, jež umožňuje dostat se k lepším schopnostem a k hlavním úkolům.

Hra neobsahuje žádný dabing, vše je řečeno pomocí textu.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Pokračování povedené oddychovky Hero of the Kingdom je stejné jako předchozí díl, takže nás opět čeká sbírání ingrediencí, plnění úkolů, bojování a získávání slávy a věhlasu.

Příběh je opět neskutečně jednoduchý, chvílemi až naivní, ale nějakým záhadným způsobem příjemně podaný a pohodový. Při cestě za záchranou sestry ze spárů pirátů se samozřejmě stane náš hrdina slavným, získá srdce krásné panny (která je zrovna ztracená princezna), vyřeší rodinné poměry, zabije démona a zachrání svět. Jednoduché, ale funguje to.

Lehce se změnilo prostředí, tentokrát se odehrává hra v přímořském království a na okolních ostrovech. Lodě, piráti, ztracené poklady - tohle prostředí mám ve hrách velmi rád, a líbilo by se mi, kdyby bylo ve hře ostrůvků k navštívení víc.

Oproti jedničce je větší problém vydělat víc peněz, takže se víc cestuje k obchodníkům a překupuje se zboží. To bylo časem docela únavné, zvlášť při některých úkolech, které vyžadovaly velké množství materiálu či lidí.

Grafika opět krásná, stejně tak hudba a princezna.

Takže opět příjemná hříčka, třetí díl určitě nevynechám.
+25
  • PC 70
Míváte pocit, kdy se napřed ujišťujete, že přece nesežerete tu nezdravou pizzu celou sami a nakonec si říkáte, že příště si objednáte dvě? Tak to přesně proto vydali Lonely Troops tenhle díl. Sice obměnili klasický salám středověku za neméně klasickou pirátskou šunku, ale stále je výsledek nechutně návykový. Co na tom, že je kůrčička (čti hluchá místa) místy větší než by bylo vhodné a příběh je starý jak výroba Gorgonzoly. Pranic nevadí ani občasná přeplácanost (české „Hlavně, že je toho moc!“). Pizza/hra prostě funguje.
A tak je jen na vás jestli máte chuť jít zase k Italovi anebo si dnes dáte raději čínu.


Herní výzva 2017, kat. 8

Pro: Více téhož

Proti: Více téhož

+20 +21 −1
  • PC 85
Herná výzva 2017 - "To je člen!"

Po dohraní prvého dielu, ktorý ma nadmieru prekvapil, som nemohol vynechať ďalšiu časť. A keďže ma pirátska tematika v hrách veľmi baví, tak som dostal väčší hype zahrať si ju.

Príbeh je ako sa z obyčajného chlapca stane kráľovský hrdina. Piráti unesú sestru hlavnej postavy a vy ju musíte zachrániť. Do toho sa pripletie aj únos princeznej. Popritom však budete pomáhať občanom (v jednom rozhovore bol dokonca spomenutý hlavný hrdina z jednotky) a likvidovať zombie, hadov a pavúkov. Na všetko budú potrebné suroviny, ktorých som mal niekedy málo a inokedy zase viac. V hre niekedy nastávali veľmi zaujímavé zápletky a rozuzlenia. Príbeh dokonca pokračoval aj po endingu, ale len chvíľu.

2D grafika bola podobne ako v jednotke pekná. Počas celej hry hrala príjemná hudba. Boli tu aj nové lokácie ako katakomby, jaskyne a ostrovy. Hracia doba je o niečo dlhšia a hru som v podstate dohral na jeden záťah za 5 hodín.

Hero of the Kingdom II ma bavila viac ako predošlý diel a preto som jej dal aj väčšie hodnotenie.

Pro: Príbeh, misie, grafika, soundtrack, lokácie,....

+19
  • PC 75
Dvojka se drží hratelnosti původní hry. Takže je opět potřeba získat slávu, najít všechny potřebné věci a proniknout do ekonomiky hry. A že bude potřeba dostatek peněz!!!

Nové prostředí přináší nové nepřátele, v podobě tropické havěti hadů, pavouků atd... Jsou zde piráti, objeví se i nějaká ta loď a hledání pokladů. Je tu i nová schopnost páčení zámků, ale schopnosti oproti minule byly zjednodušeny. Dřív bylo potřeba jednu schopnost vylepšit až na třetí úroveň, nyní už tomu tak není.

Příběh je opět o záchraně rodinného příslušníka, spasení království a poražení velkého zla, jak tomu bylo i v prvním díle. Vše se drží pohádkové atmosféry kdy dobro zvítězí nad zlem. Jen jsou zde navíc prvky fantasy v podobě nemrtvých, nekromanta, démonů atd...

Jinak ale je to opět stejná pohodová hra jako původní hra. Koho bavila jednička, tak si určitě dá novou porci dobrodružství, je třeba i zmínit fakt že se hra prodává za velmi nízkou cenu.
+17
  • PC 80
Dlouho jsem přemýšlel, jakou hru zařadit v rámci Herní výzvy 2017 do kategorie Nad Tatrou sa blýská. Neznal jsem totiž skoro žádnou hru od slovenských vývojářů. Po zhlédnutí videa z této hry jsem si říkal, proč nezkusit něco nového. Dřív jsem podobný herní žánr hrál i na telefonu.

Prvních 20 minut hry jsem si zahrál dvakrát, neboť jsem netušil, že je velice důležité řádně promyslet veškeré prodeje či nákupy. Náhle totiž přijde úkol a zjistíte, že Vám schází peníze či dané předměty a suroviny a nemůžete pokračovat ve hře dále. Postupně potkáváte specializované obchodníky, od kterých si můžete koupit určitý druh zboží. V tomto ohledu vývojáři zajímavě zpracovali ekonomiku a obchodování ve hře.

Sice jednotlivé úkoly ve hře byli jednoduché, ale na druhou stranu někdy dalo chvilku zabrat, než jsem sehnal všechny suroviny, které jsem potřeboval.

Během hry musíte hledat i nejrůznější skryté předměty, které vám přinesou důležité suroviny a pomohou k dalšímu postupu v ději. Někdy jsem si připadal, že hledám jehlu v kupce sena, nebo že jsem úplně slepý, když jsem daný předmět našel až po x minutách urputného zírání do monitoru.

Hra má sice jen hlavní dějovou linii, ale jsou zde místy i nečekané zvraty. Dalo by se říct, že děj je taková pohádka v rámci, které se snažíte zachránit člena své rodiny, zamilujete se do princezny a nakonec potkáte svého bratra, o kterém jste ani nevěděli, že žije.

Na hře se mi velice líbilo propracování soubojů s nejrůznějšími nestvůrami. K poražení jednotlivých druhů nepřátel je třeba mít pokaždé konkrétní zbraň (dýku, palcát, šavli či kopí). Následně jsou již jednotlivé souboje velice jednoduché.

Jelikož jsem se snažil splnit všechny achievementy, které v rámci hry jsou (jeden se i přesto nepovedl splnit), odehrál jsem hru za necelých 6 hodin. Věřím, že kdybych šel pouze po dějové linii, měl bych hru dohranou pravděpodobně za 3-4 hodiny.
+16