Pokračování povedené oddychovky Hero of the Kingdom je stejné jako předchozí díl, takže nás opět čeká sbírání ingrediencí, plnění úkolů, bojování a získávání slávy a věhlasu.

Příběh je opět neskutečně jednoduchý, chvílemi až naivní, ale nějakým záhadným způsobem příjemně podaný a pohodový. Při cestě za záchranou sestry ze spárů pirátů se samozřejmě stane náš hrdina slavným, získá srdce krásné panny (která je zrovna ztracená princezna), vyřeší rodinné poměry, zabije démona a zachrání svět. Jednoduché, ale funguje to.

Lehce se změnilo prostředí, tentokrát se odehrává hra v přímořském království a na okolních ostrovech. Lodě, piráti, ztracené poklady - tohle prostředí mám ve hrách velmi rád, a líbilo by se mi, kdyby bylo ve hře ostrůvků k navštívení víc.

Oproti jedničce je větší problém vydělat víc peněz, takže se víc cestuje k obchodníkům a překupuje se zboží. To bylo časem docela únavné, zvlášť při některých úkolech, které vyžadovaly velké množství materiálu či lidí.

Grafika opět krásná, stejně tak hudba a princezna.

Takže opět příjemná hříčka, třetí díl určitě nevynechám.
Míváte pocit, kdy se napřed ujišťujete, že přece nesežerete tu nezdravou pizzu celou sami a nakonec si říkáte, že příště si objednáte dvě? Tak to přesně proto vydali Lonely Troops tenhle díl. Sice obměnili klasický salám středověku za neméně klasickou pirátskou šunku, ale stále je výsledek nechutně návykový. Co na tom, že je kůrčička (čti hluchá místa) místy větší než by bylo vhodné a příběh je starý jak výroba Gorgonzoly. Pranic nevadí ani občasná přeplácanost (české „Hlavně, že je toho moc!“). Pizza/hra prostě funguje.
A tak je jen na vás jestli máte chuť jít zase k Italovi anebo si dnes dáte raději čínu.

Herní výzva 2017, kat. 8

Pro: Více téhož

Proti: Více téhož

Herná výzva 2017 - "To je člen!"

Po dohraní prvého dielu, ktorý ma nadmieru prekvapil, som nemohol vynechať ďalšiu časť. A keďže ma pirátska tematika v hrách veľmi baví, tak som dostal väčší hype zahrať si ju.

Príbeh je ako sa z obyčajného chlapca stane kráľovský hrdina. Piráti unesú sestru hlavnej postavy a vy ju musíte zachrániť. Do toho sa pripletie aj únos princeznej. Popritom však budete pomáhať občanom (v jednom rozhovore bol dokonca spomenutý hlavný hrdina z jednotky) a likvidovať zombie, hadov a pavúkov. Na všetko budú potrebné suroviny, ktorých som mal niekedy málo a inokedy zase viac. V hre niekedy nastávali veľmi zaujímavé zápletky a rozuzlenia. Príbeh dokonca pokračoval aj po endingu, ale len chvíľu.

2D grafika bola podobne ako v jednotke pekná. Počas celej hry hrala príjemná hudba. Boli tu aj nové lokácie ako katakomby, jaskyne a ostrovy. Hracia doba je o niečo dlhšia a hru som v podstate dohral na jeden záťah za 5 hodín.

Hero of the Kingdom II ma bavila viac ako predošlý diel a preto som jej dal aj väčšie hodnotenie.

Pro: Príbeh, misie, grafika, soundtrack, lokácie,....

Dvojka se drží hratelnosti původní hry. Takže je opět potřeba získat slávu, najít všechny potřebné věci a proniknout do ekonomiky hry. A že bude potřeba dostatek peněz!!!

Nové prostředí přináší nové nepřátele, v podobě tropické havěti hadů, pavouků atd... Jsou zde piráti, objeví se i nějaká ta loď a hledání pokladů. Je tu i nová schopnost páčení zámků, ale schopnosti oproti minule byly zjednodušeny. Dřív bylo potřeba jednu schopnost vylepšit až na třetí úroveň, nyní už tomu tak není.

Příběh je opět o záchraně rodinného příslušníka, spasení království a poražení velkého zla, jak tomu bylo i v prvním díle. Vše se drží pohádkové atmosféry kdy dobro zvítězí nad zlem. Jen jsou zde navíc prvky fantasy v podobě nemrtvých, nekromanta, démonů atd...

Jinak ale je to opět stejná pohodová hra jako původní hra. Koho bavila jednička, tak si určitě dá novou porci dobrodružství, je třeba i zmínit fakt že se hra prodává za velmi nízkou cenu.
Dlouho jsem přemýšlel, jakou hru zařadit v rámci Herní výzvy 2017 do kategorie Nad Tatrou sa blýská. Neznal jsem totiž skoro žádnou hru od slovenských vývojářů. Po zhlédnutí videa z této hry jsem si říkal, proč nezkusit něco nového. Dřív jsem podobný herní žánr hrál i na telefonu.

Prvních 20 minut hry jsem si zahrál dvakrát, neboť jsem netušil, že je velice důležité řádně promyslet veškeré prodeje či nákupy. Náhle totiž přijde úkol a zjistíte, že Vám schází peníze či dané předměty a suroviny a nemůžete pokračovat ve hře dále. Postupně potkáváte specializované obchodníky, od kterých si můžete koupit určitý druh zboží. V tomto ohledu vývojáři zajímavě zpracovali ekonomiku a obchodování ve hře.

Sice jednotlivé úkoly ve hře byli jednoduché, ale na druhou stranu někdy dalo chvilku zabrat, než jsem sehnal všechny suroviny, které jsem potřeboval.

Během hry musíte hledat i nejrůznější skryté předměty, které vám přinesou důležité suroviny a pomohou k dalšímu postupu v ději. Někdy jsem si připadal, že hledám jehlu v kupce sena, nebo že jsem úplně slepý, když jsem daný předmět našel až po x minutách urputného zírání do monitoru.

Hra má sice jen hlavní dějovou linii, ale jsou zde místy i nečekané zvraty. Dalo by se říct, že děj je taková pohádka v rámci, které se snažíte zachránit člena své rodiny, zamilujete se do princezny a nakonec potkáte svého bratra, o kterém jste ani nevěděli, že žije.

Na hře se mi velice líbilo propracování soubojů s nejrůznějšími nestvůrami. K poražení jednotlivých druhů nepřátel je třeba mít pokaždé konkrétní zbraň (dýku, palcát, šavli či kopí). Následně jsou již jednotlivé souboje velice jednoduché.

Jelikož jsem se snažil splnit všechny achievementy, které v rámci hry jsou (jeden se i přesto nepovedl splnit), odehrál jsem hru za necelých 6 hodin. Věřím, že kdybych šel pouze po dějové linii, měl bych hru dohranou pravděpodobně za 3-4 hodiny.
Hero of the Kingdom II je casual blbinka v tom nejlepším slova smyslu. Od jedničky se až na pár drobností nic nezměnilo. Pořád je to strašně zábavná klikačka s primitivním pohádkovým příběhem, jednoduchou, ale líbivou 2D grafikou a hlavně s úplně jednoduchým, ale příjemně relaxačním konceptem mixujícím hidden object adventuru a jednoduché RPG. Herní doba pohybující se okolo 6 hodin včetně všech achievementů je úplně ideální, hra zbytečně nezdržuje a až na občasné zběsilé běhání po obchůdcích, když hráč zapomene, kdo sakra prodával to či ono, nenudí. Úplně bez problému jsem to dojel na jeden zátah a docela bych si někdy v budoucnu pošmákl na pokračování.

Pro: jednoduchý, ale zábavný koncept, relaxační hratelnost, pěkná 2D grafika

Proti: občas zběsilé běhání po obchodech

Herní výzva 2017: "Pokračování příště!"

Tak moc jsem zatoužil po pokračování, že jsem neodolal a hru koupil za téměř plnou cenou. A nelitoval jsem.

Druhý díl se nese ve stejném duchu jako předchozí. Klikačka v líbivém prostředí, v níž pokud neděláte vyloženou botu, nelze nedohrát. A příběh sice opět omílá všemožná klišé, ale dostalo se i na nečekané zvraty a lásku. Potěšující je i, že hra je o pár hodin delší, důvody naučení dovedností dávají smysl, do města se dostanete dříve a tutorial není tak dlouhý. Naopak ale přibyly nějaké neduhy. Lov již není tak výnosný a jelikož ve hře není respawn opět jsem skončil hledáním tipů na internetu, jak nekonečně generovat zlato. A pak běhat tam a zpátky jak debil, abych to získal. Nejvíce je potřeba při stavbě lodi, kdy musíte dodat mnoho dělníků a materiálu, abyste se po dodání dozvěděli, že si to musíte několikrát zopakovat. Dále jsem několikrát bojoval s nízkou reputací, kdy pro pokročení v hlavní linii jsem potřeboval určitou úroveň a musel zpětně procházet všechny oblasti a hledat nesplněné questy.

Přestože končím komentář negativně, těsím se na třetí díl.

Pro: rozumnější vysvětlení skillů

Proti: nekonečná stavba lodě, někdy kruté požadavky na reputaci

Zhruba 15 měsíců po prvním dílu přišlo pokračování. A dvojka jako by z oka svému předchůdci vypadla. Grafika, zvuky a samozřejmě herní principy jednoduché klikačky zůstaly beze změny. Autoři se neuchýlili k žádným experimentům a v překopaných starých kulisách připravili nové představení.

Děj se už netočí kolem hrdiny z prvního dílu, začíná nové dobrodružství pro nového hrdinu v jiném království. Příběh se totiž přesunul z luhů a hájů kamsi k moři, což přineslo jisté personální změny. Místo vlků tu máme krokodýly, místo lupičů piráty a tak dále. A přes všechnu podobnost s jedničkou mi tahle změna prostředí úplně nevyhovovala. Geografický patriotismus mi jasně našeptával, že jít na lov vlka je zajímavější než se na pláži potýkat s krokoušem. Pořád jde o zábavné klikání v příjemném kabátku, ale ani přes větší propracovanost jsem si z dvojky neodnesl tak příjemný zážitek jako z prvního dílu.
Pohodová adventura s pohádkovým příběhem, příjemnou grafikou a hudbou. Hra je opravdu návyková, pět hodin uběhlo jak nic a na obrazovce vyplul nápis KONEC. Hero of the Kingdom je opravdu oddychovka, u které se člověk nemusí vztekat, ani si lámat hlavu nad tím jak dál.

Jednoduchý systém získej předměty, co jsou zrovna potřeba, sem tam něco kup, něco prodej. Pomož tomu a tomuhle, získej slávu a tudíž i důvěru dalších lidí atd. Líbilo se mi získávání a následné používání různých dovedností, až mě pak celkem mrzelo, že celá hra není delší a hlavně složitější. Potěšil mě krátký úkol po konci příběhu a množství achievementů. Rozhodně si nenechám ujít další díl.

Pro: grafika, hudba, achievementy

Proti: nesložitost :)

Dvojka se moc neliší od jedničky, hratelnostně se nemění téměř nic (nebo vůbec nic?). Tedy ... je tam víc achievementů. Hurá?

Příběh se drží zavedené linky - blbeček náhodou zachrání království, kde každý doslova jen stojí na místě a čeká až za ně náhodný kolemjdoucí vyřeší veškeré problémy. To je sice občas potřeba pro dobrodružný příběh, ale v momentě kdy najmete loďaře ať vám postaví loď a pak mu týden nosíte hřebíky a prkna (a pak tam ještě sami musíte makat), tak máte pocit, že už je vážně něco špatně. Ale co, aspoň ta princezna byla pěkná <3