Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Next Space

1997
61
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Next Space je slovenská point-and-click adventúra, ktorej inšpiráciou bola aj herná séria Space Quest s Rogerom Wilcom. Tón hry je teda humornejší.

Dej hry sa sústreďuje do doby, keď technika zaznamenala výrazný rozvoj a ľudstvo začalo kolonizovať okolité planéty. Vzhľadom k vyčerpaniu zdrojov surovín bolo však nútené, pod záštitou najväčších svetových spoločností, stavať na blízkych mesiacoch ťažobné komplexy. Hlavný hrdinom príbehu je pilot Frank Zitto, ktorý je zamestnancom jednej z týchto spoločností.

Grafika hry je kompletne v SVGA rozlíšení, pozadia sú ručne kreslené s digitalizovanými postavami a 3D renderovanými "cutscénami". Hra je kompletne nahovorená v slovenskom dabingu.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
O této slovenské adventuře jsem neměl donedávna ani potuchy. Sice na ní vyšla recenze v Levelu, ale to ve mě stopu nezanechalo. Je to docela škoda. Příběh a zasazení hodně připomíná sérii Space Quest, ale ve hře je cítit slovanská stopa. Tomu napomáhá i kompletní slovenský dabing. Nejde sice o nic originálního, ale hra umí pobavit i zaujmout, opravdu jsem byl zvědav kam se bude hra ubírat. Grafika je asi nejslabší stránkou hry. Snaží se sice využít možnosti technologie, ovšem na úkor umělecké stránky. Povedenější jsou pěkně renderované sci-fi filmečky. Obtížnost je zhruba střední, pomáhá rozdělení hry do několika v podstatě samostatných částí. Samozřejmě několik nelogičností (alespoň pro mě) ve hře je a tak je nutné zkoušet klasické všechno na všechno. Délka hry je odpovídající příběhu cca 8h. Vzhledem k délce musím pochválit i různorodost lokací. Technicky bylo vše bez problémů. Nepříjemná byla hlasitost hudby, i na nejnižší stále narušovala poslech dabingu. Na československé poměry jde o povedenou hru. Rozhodně jsem se bavil více než u Poldy nebo Horkého léta. Celkově jde o průměrnou hru s plusovými body za původ.
+23