Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

iFluid

I-Fluid

64
10 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
logická > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
22.07.2008 PC
Vývojáři:
Exkee
V iFluid se stáváte vodní kapkou ve světě, kde jsou i ty nejmenší věci vaším největším nepřítelem.
Koulíte si to pracovních stolech mezi tužkami a kancelářskými sponkami, po kuchyňské lince mezi jídlem, po různých rostlinkách, sombréru atd. Jako kapka vody se musíte vyhýbat horkým místům, abyste se nevypařili, také papíru, utěrkám nebo cukru, protože to by vás mohlo "vcucnout" a v neposlední řadě také pádům z velkých výšek, abyste se nerozprskli na milion kapiček. Během cestování se setkáte i s roztomilými zvířátky jako jsou švábi nebo mouchy létající nad nedojezeným jídlem. Vaším úkolem je samozřejmě se jim ubránit a to pomocí "realistického" fyzikálního enginu a interakcí s okolními předměty.

Hra nabízí celkem 15 levelů a tři herní módy - Mission, Petals a Time Attack.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 35
Logická hra, která je o jedné kapičce , která chce do cíle a v cestě ji stojí překážky a nebo nástrahy a ruzné puzzle,.
I-Fluid navazuje na klasické hry s kuličkou v hlavní roli, jako byla slavná Marble.
Za geniální považuji právě to, že kapka je věc nestálá, malinká, slaboučká, stačí se jen dotknout savého povrchu nebo spadnout z větší výšky či nechat se odfouknout ventilátorem a je po kapce. A vy začínáte znovu.

Celá hra se odehrává v kuchyni, kde potkate pečivo, nože, ovoce, lepenky nůžky apd.
Po chvíli hraní předvede kapka i nějaké ty speciální schopnosti, např bude mít schopnost skákat.
Mnohé z úrovní mají vícero cest a možností, jak je vyřešit.


Hře jsem dal tak málo , protože mě prostě nebavila(možná nešla,) i kvůli tomu jsem jí celou nedohrál.. I když ocenuju všechny její oroginálni prvky tak i přesto, je pro mě zábava číslo 1. Pokad by to bylo na mobilu, tak názor změním

Pro: Fyzika, originalita,,puzzle, kamera, ktera je ve spoustech hrách nepřizpůsobivá , cena , zábava

Proti: Nezaujme každého, zábava, obtížnost , optimalizace

+12 +13 −1
  • PC 65
iFluid je postaven na originálním nápadu, hraní za kapku vody. Jinak jde o logickou plošinovku, ale díky jediné originální myšlence je celý koncept neotřelý a zajímavý. Jako kapka může hráč přijít k úhoně na savých površích nebo se rozprsknout při pádu z výšky. Jednotlivé úrovně se odehrávají v kuchyni a často nestačí jen dojet do cíle, někdy je potřeba přesouvat ořechy nebo třeba rajčata. Hra nekončí ani po úspěšném zdolání všech 15 levelů. Každý je ještě možné projít v dvou dalších režimech - časovka nebo sběr 5 ukrytých pírek.

Za dobrý nápad považuji i volbu levelu. Je nutné se dokutálet do dané trubky, což je čím dál obtížnější. Základní režim je i díky checkpointům docela v pohodě, ale u dalších jsem se už dost navztekal. Zvládnou neúprosný časový limit je v složitějších levelech náročné a často jsem to zkoušel snad 30x. Asi ve třech levelech jsem se zasekl u hledání posledního pírka. Originální řešení posledního levelu jako titulků také oceňuji.

Rozjetí hry na Windows 7 nebylo úplně samozřejmé, ale ani neřešitelné. Ke konci jsem se dočkal i několika pádů aplikace, ale naštěstí jen při načítání a né v průběhu hry. Ovládání kamery není moc dobře vyřešeno. Jinak jsem se docela bavil a pokud vás myšlenka hry oslovila, určitě jí dejte šanci i kdyby jen na projití v základním režimu. iFluid bohužel není v době psaní komentáře k dispozici na Steamu.
+12
  • PC 60
Hrát za kapku vody? Proč ne. V dnešní době snad už neexistuje nic, za co by se hrát nedalo (viz Genital Jousting). Zajímavý byl už výběr úrovní v menu, kdy jsem se v rámci minihry musel dostat do potrubí, vedoucí k danému levelu, a pak už hurá na samotné hraní.

V základním módu bylo většinou úkolem dostat se k cílové vlajce, ale později se po mě chtělo, abych shodil ořechy nebo kelímky na zem, dokutálel rajčata nebo jahody do misek, rozhoupal mexický klobouček nebo třeba hodil správnou číselnou kombinaci na kostkách.

Při cestě jednotlivými koly jsem musel dávat pozor, abych se nevsákl do papíru, utěrky nebo pečiva, nevypařil na rozpáleném vařiči či nespadl na zem a nerozprskl se. Naštěstí jsem později nabyl schopnosti, jako je skok, dvojitý skok, možnost šplhu po předmětech či jejich ovládání, které mi hraní trochu ulehčily. Pomohly mi také otazníky, jež sloužily jako nápovědy a některá těžká místa šla obejít pomocí zkratek, které autoři podle mě ani nezamýšleli.

Obtížnost se každým dalším levelem zvyšuje, a ke konci už jsem měl co dělat, abych je dokončil. Nejvíce jsem se natrápil v módu Time Attack, kde je třeba danou úroveň dokončit na jeden zátah. Nejtěžší byl na to podle mě level 6, kde jsem musel k cíli vyšplhat po listech rostliny, ale těch listů bylo snad dvacet a já s kapkou neustále padal. Výjimkou je poslední úroveň, která slouží jako takové závěrečné titulky. Je asi nejjednodušší z celé hry (ovládal jsem meloun a bořil naskládané krabice) a zvládl jsem ji za 37 vteřin.

Zamrzely mě časté bugy, kdy jsem propadával některými předměty, dopadl až na zem a následovalo rozprsknutí anebo jsem se nějakým záhadným způsobem dostal dovnitř krabice a nemohl z ní ven. Dost mě taky zlobila kamera a často se mi do záběru dostal nějaký velký objekt, samozřejmě vždy při nějakém důležitém skoku. Po dokončení všech levelů ve všech třech módech se v menu postupně objevily tabulky s nápisy Thanks For Playing (Mission), Player of the year (Petals) a Amazing (Time Attack).

Pro: nápad, menu, různorodost misí, schopnosti kapky, zkratky

Proti: časté bugy, kamera, ke konci zbytečně vysoká obtížnost

+10