Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Disney's The Lion King 1 ½

70
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
07.10.2003 GBA
Vývojáři:
Vicarious Visions
Klasická plošinovka podle stejnojmenného filmu (v češtině Lví král 3: Hakuna Matata) představí příběhy Timona a Pumby. Děj se odehrává před a během prvního dílu filmu/hry. K dispozici je 25 úrovní střídajících tři herní režimy. V prvním lze ovládat samostatně Timona nebo Pumbu. V druhém jsou k dispozici oba a je nutné kombinovat jejich schopnosti. Ve třetí variantě jede automaticky Timon na Pumbovi a je nutné se vyhnout všem překážkám. Hrdinové mají nejen různé schopnosti, ale i odlišnou výšku skoku.

V každé úrovni je možné sesbírat 40 brouků, což odemyká dílky puzzle, animace z filmu a bonusové úrovně. V průchodu úrovněmi brání nejen překážky, ale také různí nepřátelé ze zvířecí říše. Hra byla vydána pouze pro GameBoy Advance.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • GBA 70
Tahle hra pro mě byla samé překvapení. Nejdříve mě zmátl název. Čekal jsem pokračování klasické hry Lion King, kterou znám z DOSu, jen mírně vylepšenou. Je to přece jen půl díl ne? Netušil jsem, že se takhle jmenuje v originále třetí filmový díl a hra tak sleduje jeho děj. To nakonec bylo fajn. Timon a Pumba jsou zábavná dvojce a hraní ze ně je příjemně různorodé. Střídají se úrovně za jednoho, druhého a oba. Každá se hraje jiným stylem a hra se jen tak neomrzí. Levely s neustále běžícím Pumbou s Timonem na zádech byly překvapivě také fajn. A to tenhle typ levelů obvykle moc nemusím. Může za to druhé překvapení a to obtížnost. Hra je oproti původní výrazně jednodušší a většinou jde level dokončit na první pokus. Pokud ne, nevadí, pokusů je neomezeně. Jediná větší výzva je nalezení čtyřiceti brouků. Většinu jih je vidět, ale pár jich je docela schovaných. To odemkne náročnější časově omezené levely.

Grafika je na GBA hezká a i bonusové filmečky jsou povedené. Hudbu i zvuky musím také pochválit. Hra se dobře ovládá, postavy reagují rychle a přesně. Jediný problém jsem měl při lezení po "liánách", občas se mi prostě nepodařilo skočit na další. Tři srdíčka života na level jsou plně dostatečná a tak to nebyl žádný nepřekonatelný problém. Nejraději jsem hrál za Timona. Jeho schopnost skákat je příjemnější a více baví. Pumbova omezenější pohyblivost je nepříjemná, ale díky této kombinaci mohou být společné levely hezky navržené. Fanouškům Lvího krále mohu hraní rozhodně doporučit.
+13