Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Alien vs. Predator

80
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
akce > bojová
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
20.05.1994 Arcade
Vývojáři:
Capcom Co.
Alien vs. Predator je arkádová mlátička, která čerpá inspiraci z filmů Vetřelec a Predátor. Město San Drad na západním pobřeží USA se stane obětí mimozemské invaze. Mariňáci major Dutch Shaefer a poručík Linn Kurosawa jsou obklíčeni vetřelci a ze spárů jisté smrti je vysvobodí skupinka predátorů. Společně se pak vydávají na cestu zničenými ulicemi s jediným cílem – vyčistit město od nezvané návštěvy.

Na výběr je ze čtyř hratelných postav – dva lidé (zmínění Dutch a Linn) a dva predátoři (válečník a lovec). Navzájem se od sebe odlišují rychlostí, silou, výdrží, způsobem boje a výbavou zbraní.

Přestože hra byla přijata nadmíru pozitivně a stala se klasikou žánru, tak ve své době nebyla z automatů portována na žádnou domácí konzoli. Četné žádosti o HD remake zatím nebyly vyslyšeny.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Arcade 80
Skvělá hra na automaty a ještě z mého oblíbeného světa. Mám rád hry z automatů už jen kvůli těm vzpomínkám na maringotky :-). I později když jsem měl doma počítač, tak arkády byly něco extra už jen pro tu grafiku a rychlost. Bohužel nebylo možné si je pořádně užít a tak si to vynahrazuji až v poslední době. AvP je pro mě srdcovka, mám moc rád universum Vetřelců a hra je i bezvadně hratelná. Akce plynule odsýpá a obtížnost není ani v dnešní době přemrštěná. Grafika i dnes vypadá výtečně.

Dnes jsem poprvé dohrál hru bez ukládání (savestatů) a je to opravdu jiný zážitek. Ta časová investice za to stojí, pocit je mnohem blíže hraní originálu i když jde o emulaci. Na výběr jsou čtyři postavy, ale hra za predátora je asi nejefektivnější. Rád hraji také za poručíka Linn Kurosawu, která se objevuje i v jiných hrách od Capcomu (Street Fighter). Během hry postupně bojujete proti vetřelcům, lidem i predátorům, ať už hrajete za jakoukoli postavu. Výhodou je, že i za predátore je možné používat lidské střelné zbraně, což některé části trochu zjednoduší. Souboje s bossy jsou zážitek jako v mnoha podobných arkádách. Hru rozhodně doporučuji alespoň zkusit.
+10