Teenage Mutant Ninja Turtles

16.03.1990 Spectrum
1990 AmigaAmstradAtari STC64
červen 1990 NES
16.03.2007 Wii
, (Amiga verze), (Amstrad verze, Atari ST verze, Spectrum verze), (C64 verze, PC verze)
April O'Neilová má opäť problémy, a opäť v tom nemá prsty nikto menší ako Shredder a jeho poskokovia Bebop a Rocksteady. A tak korytnačkám neostáva nič iné, ako vyslobodiť April a následne aj majstra Splintera, ktorého Shredder ukrýva niekde hlboko v podzemí v priestoroch Technodrómu.

Teenage Mutant Ninja Turtles je akčná hra z prostredia známeho seriálu z prelomu 80.-tych a 90.-tych rokov. Hráč sa ujíma nindža korytnačiek Leonarda, Michelangela, Donatella a Raphaela – hrá sa síce za jednu korytnačku, ale hráč ma možnosť ich kedykoľvek vymeniť. V hre nie sú klasické životy, ale ak je jedna korytnačka porazená, Shredder ju zajme. Hráč ju potom nemôže používať, až do doby kedy ju zachráni v špeciálnom leveli. Hra sa odohráva v dvoch perspektívach. Top-down hráč prechádza mesto a skúma v ňom budovy, kanalizáciu a ostatné miesta. V momente keď hráč niekam vstúpi, perspektíva sa mení na „klasický“ pohľad z boku. Každá korytnačka môže okrem svojej zbrane používať aj sekundárnu zbraň (ako napríklad shurikeny). Avšak tie majú limitované použitie.

já jsem akorát sbíral karty ve žvíkačkách (pedro?), nasbíral jsem myslím dost na hodinky :) ale chtěl jsem kolo nebo co to bylo jako hlavní výhra :)