Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pajama Sam: No Need to Hide When It's Dark Outside

70
2 hodnocení Platformy
Žánr:
dětská > adventura pro děti *
adventura > 2D adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
06.08.1996 PC
19.08.2008 Wii
12.12.2012 iOS
07.10.2013 Android
Vývojáři:
Humongous Entertainment, Mistic Software (Wii verze)
Pajama Sam: No Need to Hide When It's Dark Outside je prvním dílem ze čtyřdílné herní série Pajama Sam od Humongous Entertainment. Jedná se o adventuru určenou pro děti věku 3-8 let.

Malý Sam nemůže spát, protože se bojí tmy. Rozhodne se tedy vzít věci do vlastních rukou a transformuje se v superhrdinu Pajama Sama, jehož inspirací mu byl jeho oblíbený superhrdina Pajama Man. V boji proti temnotě mu pomáhají jeho noví kamarádi loď Otto a důlní vozík King. Všechny věci, postavy apod., mají ve hře svojí vlastní interakci a animaci, které vás pobaví při hraní hlavního příběhu.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Po dohrání série EcoQuest, jsem si řekl že zkusím další adventury určené dětskému publiku. Okamžitě se mi vybavila společnost Humongous Entertainment, tvůrce mnoha sérií určených dětem. Na mnoha jejích hrách, včetně Pajama Sama, pracoval Ron Gilbert. Zápletka je jednoduchá, malý Sam se bojí tmy a rozhodne se s tím něco udělat. Obtížnost hry je nízká, ale hádanky jsou logické a počet obrazovek není malý. Počet funkčních objektů je nízký, což přispívá k malé obtížnosti, ale mnoho objektů reaguje vtipnou animací a na každé obrazovce je tak co dělat. Během hry je ještě možné sbírat roztroušené ponožky a skládat je hezky do páru. Bohužel jsem všechny nenašel, takže nevím jestli by to něco změnilo na konci hry.

Hra běží pod ScummVM, technicky není žádný problém. Kompletní dabing je asi slušný, ale osobně mi nesedly hlasy. Grafika je ale povedená. Vše je hezky roz-animováno a je radost dívat se na to. Ve hře je několik miniher - piškvorky, něco jako vlak a kvíz. V kvízu jsou otázky nejen na věci ze hry, ale i na mimo-herní informace, třeba kdo je autorem Mony Lisy. S herní dobou asi 2 hodiny jde o příjemnou jednohubku, která rozhodně neurazí. Nenapadá mě vlastně žádná vyloženě chyba, pro dospělého může být problém jen to zaměření na děti a z toho vyplývající krátkost a jednoduchost. Ale pokud s tím dopředu počítáte, určitě si hraní Pajama Sama užijete. Já se každopádně k tvorbě Humongous ještě vrátím.
+14