Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Doom 64

85
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
31.03.1997 N64
20.03.2020 PCPS4XOneSwitch
Vývojáři:
Midway Games, Night Dive Studios (PC verze, PS4 verze, XOne verze, Switch verze)
Doom 64 obsahuje 32 zbrusu nových levelů a příběhově navazuje na události v předchozích dvou dílech zakončených v datadisku Final Doom. Bezejmenný mariňák, který přežil hrůzy pekla, se vrátil zpátky na zem. V opuštěných základnách na Phobosu a Deimosu se však stále nacházejí démoni. Nepřátelská bytost známá jako Mother Demon začala oživovat zabité pekelné příšery, které znovu ohrožují lidstvo. Skupinka mariňáků byla vyslána na jejich zničení, ale přežil pouze jeden. Jeho role se pochopitelně ujímá hráč.

Doom 64 vypadá na první pohled stejně jako jeho předchůdci, ale jsou zde značné rozdíly. Hra má vylepšené textury a animace postav, kvalitnější nasvícení scén, nové grafické efekty, a pohyblivou oblohu. Zbraně a nepřátelé zůstali stejní, ale mají nové sprity. V lokacích je možné vidět více satanistických symbolů a celkově mají mnohem hororovější atmosféru.


Poslední diskuzní příspěvek

Tak se (snad) brzy dočkáme i oficiálního release na PC a konzole: odkaz. Snad do té doby Bethesdě dojde, že dávat DRM do 20+ let starých her…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.