Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Nintendo 64

1996, Nintendo • N64
Konzole Nintendo 64 byla uvedena na trh 23. června 1996 jako nástupce předchozího modelu Super Nintendo Entertainment System a jde o poslední velkou domácí konzoli, využívající kazetu jako primární paměťové médium. Název byl odvozen od 64-bitového procesoru, který konzoli pohání. K největším konkurentům v té době patřil první PlayStation, Sega Saturn a do jisté míry také 3DO Interactive Multiplayer a vůbec první 64-bitová konzole Atari Jaguar.

Ovladač Nintendo 64 má tvar písmene "M" a mnohým hráčům připomíná kosmickou loď. Nalevo je umístěn směrový kříž k ovládání pohybu, uprostřed analogová páčka na míření a napravo sada akčních tlačítek. K ovladači lze připojit řadu rozšíření, která vylepšují jeho vlastnosti. Rumble Pak poskytuje zpětnou vazbu ovladače prostřednictvím vibrací, Controller Pak je jakousi paměťovou kartou, která zprostředkovává přenos dat do jiné konzole a Transfer Pak umožňuje hraní některých titulů z kapesních konzolí Game Boy či Game Boy Color.

Z nejznámějších her, dostupných na Nintendo 64, je třeba zmínit plošinovku Super Mario 64 v čele se známým italským instalatérem, akční adventuru The Legend of Zelda: Ocarina of Time s další ikonickou postavou Nintenda jménem Link nebo kritikou jednu z nejlépe přijatých her na Nintendo 64 first-person akci GoldenEye 007.

Produkce Nintenda 64 byla ukončena 30. listopadu 2003, tedy v době, kdy byl již na světě nástupce jménem Nintendo GameCube, který se prodával od 14. září 2001.

Autor popisku: Jumas