Doom Eternal

22.11.2019 PCPS4XOneSwitch
id Software, Panic Button (Switch verze)
Doom Eternal je pokračování úspěšného rebootu Doom z roku 2016.

V roli drsného Doom Slayera navážete na konec předchozího titulu. Peklu se podařilo otevřít portál na Zemi a jako neohrožený válečník budete odrážet útoky nepřátelských monster. Nicméně Mars nepřijde zkrátka ani v tomto titulu, podíváme se například i na vesmírnou základnu na měsíci Phobos, který rudou planetu obíhá.

Hratelnost zůstává víceméně stejná. Pomocí hromady zbraní za doprovodu metalových riffů vybíjíte v arénových soubojích nespočet nepřátel. Nicméně dostáváte novinky v podobě harpuny, pomocí které se přitahujete k nepříteli, dvojité úskoky do všech stran, plamenomet přimontovaný k vaší výstroji nebo vysouvací čepel pro ještě brutálnější "glory kills" neboli efektivní dorážení monster.

Větší změnu představuje multiplayer, kdy se můžete sám nebo i s několika přáteli jako monstrum připojit do rozehrané kampaně jiného hráče a zkusit mu ztížit postup hrou. Samozřejmě je to volitelné nastavení a lze vypnout.

Jak je u id Software zvykem, hra je vytvořena na nové verzi enginu, id Tech 7.

Tarhiel: No tak pardon, Cyberpunk ok .. ale jinak si trvám na svém :D ale nevadí, celou dobu jsem to jen tak měl jako kulisu na 2. monitoru a…