Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Quantum Break

05.04.2016
kompatibilní
75
110 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Time is power.

Quantum Break vás vtáhne do světa ohroženého v samotných základech své existence. Kvůli nepovedenému experimentu na půdě americké univerzity ve městě Riverport došlo k narušení reality a vzniku nebezpečných časových anomálií. Vedlejším efektem všeho je i skutečnost, že několik lidí nabylo superschopností, jejichž prostřednictvím mohou zmíněných anomálií využívat ve svůj prospěch. Děj sleduje zápas bouřliváka Jacka Joyceho a ředitele Monarch Solutions Paula Sereneho, který vystupuje coby antagonista zneužívající své nově získané schopnosti. Jedině Jack dokáže zachránit časoprostor od naprostého chaosu a podaří se mu to jedině, pokud porazí muže, jehož doposud pokládal za svého nejlepšího přítele.

Quantum Break je kombinací 3rd person přestřelek, sekcí plných hlavolamů řešitelných na základě interakce s okolním prostředím a sekvencí fungujících na principech plošinovek. V boji Jackovi pomáhají nejen střelné zbraně, ale zejména jeho síly. Patří mezi ně například možnost zmrazit protivníky, odrážet za pomoci časového štítu jejich projektily, nebo dokonce zastavit samotný čas. V takovém Max Payne (2001) od týchž tvůrců šel přitom pouze zpomalit. Podobně jako Alone in the Dark 5 (2008) od francouzských Eden Games či Alan Wake (2010) je i tento titul stylizován do mysteriózního TV seriálu. Tentokrát však zašli Finové ještě dále a způsob, jakým hrajete, přímo ovlivňuje výběr seriálových cutscén s živými herci.


Poslední diskuzní příspěvek

Ta hra je tak špatně optimalizovaná až to bolí.

Chcete přeskočit intro mezerníkem ? Nejde. Mohu se umačkat. Chcete vidět titulky v některých scénách ? Nejde.

Překlad je od xzone, ale v živém obraze angličtina a v těch sbíraných audionahrávkách nikde.

I po odstranění těch 2 souborů to nejde přeskakovat. Pokud pustím deník, tak se neukazují titulky. Ach jo. To mi zas byl čert dlužen.

Pokud někdo poradí budu rád ani na googlu jsem nic nenašel. V deníkách bud je audio bez titulků a nebo video bez titulků.

A přeskakovat intro nelze.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Na hru Quantum Break je všude mnoho rozporuplných hodnocení. Má vlastní očekávání byla od lehkého zájmu (nemám Xbox, ale vypadá to zajímavě), přes naštvání (proč sakra jen Win10) až po příjemné překvapení u hraní. Hra hezky vypadá, hraje se příjemně a časové hrátky jsou zajímavé a zábavné. Přestřelky jsou kvalitně zpracované a je znát zkušenost autorů.

Není to dlouhé (hrál jsem cca 12h) takže se mechaniky neomrzí a za jedno dohrání jsem neodemkl všechny schopnosti, takže je po čase šance na znovu hratelnost. K tomu přispívá i několik klíčových rozhodnutí, které ovlivní následný děj hry i připojeného seriálu. No a seriál je další velice originální prvek. Po dohrání každé větší části se na základě rozhodnutí poskládá jedna epizodka hraného seriálu. Ten je docela slušně natočený a zahraný. Postavy ve hře dobře odpovídají svým hercům a hraní tak dostává opravdu zajímavý rozměr. Neříkám že to takhle chci u každé hry, ale je to rozhodně dobré ozvláštnění.

Příběh je poměrně promyšlený a je podrobně k dispozici nejen v seriálu, ale i v mnoha poznámkách, noteboocích a jiných záznamech během hraní. Nejsem žádný fanoušek Remedy, ale hraní jsem si užil mnohem více než jsem čekal. Hrál jsem s češtinou a vše bylo fajn, akorát nejsou přeloženy titulky k seriálu. Po dohrání jsem si také přečetl knihu od Cama Rogerse Quantum Break - Nulový stav a ač nejde o žádnou významnou literaturu, je to příjemné čtení a nabídne doplnění několika míst příběhu a trochu jinou perspektivu tohoto světa.

Pro: nápad, příběh

+31
  • PC 70
Quantum Break zažil náročný vývoj, kdy jeho cesta za vydáním nebyla snadná. Nejdřív byl pouze představen jako exkluzivita pro Xbox, později se pár měsíců před vydáním hry objevila zpráva že vyjde i na Windows 10 ale pouze Microsoft Storu. Zde ale nesplnil prodejní očekávání, tak se i po 5 měsících objevil na Steamu a vyšla jeho krabicová verze ve sběratelském vydání a rovnou o 800 Kč levnější než byla původní cena Storu. A stojí za to věnovat této hře své peníze a čas?

Dle mého názoru ano, Remedy jako studio mám rád od dob Maxe Payna i jejich Alan Wake mě bavil, tak jsem se zvědavě pustil do hrátek s časem a sledoval co zde připravili.

Příběh představí spoustu postav některé i docela známé z jiných seriálů či filmů, a rozjede zde drama o tom co může způsobit nestabilní časoprostor a jaké jsou rizika cestování v čase. Navíc je to i proloženo natočeným hraným seriálem který není úplně špatný a doplňuje události ve hře. Angažovanost herců a jejich převedení do hry se povedlo. Některé věci zprvu nedávají smysl, ale postupem hraní do sebe věci začnou zapadat.

Hratelnost a přestřelky jsou zábavné, je fajn využívat schopnosti jako časový skok, vytvoření štítu proti střelám nebo vytvořit bublinu kde se čas na okamžik zastaví. Některé nepřátele nelze ani bez využití těchto schopností porazit, jelikož hlavní hrdina Jack moc dlouho nevydrží proti střelbě protivníků. Je tu sice možnost krýt se za překážkami či zdmi, ale tento cover systém není nejlépe udělaný, navíc autoři po Vás schválně chtějí abyste se co nejvíc pohybovali a bojovali schopnostmi a zbraněmi. Krytí nevydrží dlouho, protože na jednom místě za chvíli přiletí granát nebo se k hrdinovi přiblíží všichni nepřátelé a zlikvidují ho. Herní AI postupuje docela agresivně a jde po hráči organizovaně, žádné vyčkávání co hráč vymyslí.

Jsou tu i pasáže kde se nestřílí, jde tu o procházení oblastí, rozhovory s postavami a odkrývání dalších informací v příběhu či řešení hádanek s časoprostorovými posuny. Chápu, že jsou zde aby se zvolnilo tempo a nebylo to stále o přestřelkách, přesto mi tyto pasáže sedli o něco méně a spíše vyhlížel ty akčnější.

Pár výtek mám ale ke grafice, která je prohnaná nějakým filtrem kdy to působí rozmazaněji než je zdrávo. V některých oblastech dojde i ke zbytečným propadům FPS. Na to jak je hra celkem hardwarově náročná by mohla vypadat lépe a v některých částech běhat svižněji, což jsem se dočetl že je to nemalý problém s tou optimalizací.

Hra mě bavila, jen si myslím že mohla být ještě lepší kdyby se na ní více zapracovalo a vyladili se některé problémy. Herní doba i se seriálem mi zabrala něco přes 10 hodin což je slušné, navíc jsou i zde možnosti volby v příběhu kdy v dalším hraní lze vybrat druhou variantu kudy se dění bude ubírat. Doufám že Remedy příště přinesou ještě lepší hru, ale Quantum Break jim reputaci nekazí.

+25 +26 −1
  • PC 75
Už dlouho jsem si neliboval v prohlížení si detailů obličejů a animací postav. Označit Quantum Break za nejhezčí hru vůbec bych si nedovolil, ale díky konstantní stylizaci a propracovanosti od postav po prostřední s častým cool efektem způsobeným prasklinou v čase, se rozhodně jedná o jednu z nejhezčích vůbec.

Střety s nepřáteli jsou dost dobré. První šok z toho, že dostanete všechny schopnosti snad během prvních 20 minut hry a položení si otázky "To je vše?", vystřídala radost ze samotného kombinování schopností a plynulosti akce. Být v pohybu a kombinovat schopnosti je velmi důležité, protože se snad stejně rychle na scénu objeví nepřátelé, kteří jsou proti některým ze schopností imunní, i když je to ve hrách normální (čti nudný, otravný) postup, zde je to logicky vysvětlené a sedí to do příběhu.

Příběh je vyprávěn pomocí krásných filmečků, ale dost velká jeho část se schovává v emailech, případně v jiných volitelně sbíraných předmětech. Na takové předměty není problém narazit, ale spíš je přečíst. Sáhodlouhé texty v sobě ukrývají pozadí příběhu a motivace postav, takže se rozhodně vyplatí číst, ale dokáží přerušit akční flow a obzvlášť s blížícím se koncem není vůbec chuť se jimi prokousávat.


Quantum Break je super hra s povedenými přestřelkami, nádhernou a detailní grafikou, skvělým hudebním doprovodem a fantastickými hereckými výkony. Celé to trochu sráží komplexnost příběhu a jeho matoucí vyprávění.+23
  • PC 80
Úvod do deja
V koži Jacka Joyceho sa budeme snažiť zabrániť rozpadu časopriestoru.

Plusy hry
➤Príbeh: na začiatku moc zmysel nedával a človek sa v ňom stráca, ale postupom začína krásne zapadať do seba. Celá hra je prekladaná mini filmami, v ktorých hrajú reálni herci a sú pekným doplnením samotného príbehu. A posledná časť, ktorá dopĺňa príbehovú stránku hry sú rôzne dokumenty a im podobné predmety schované po svete. Mne osobne sa ich moc čítať nechcelo, pretože väčšina bola naozaj dlhých.
➤Prostredie: väčšinu hry sa pohybujete v meste Riverport. Niekomu sa môže zdať prostredie repetetívne a nezáživné, ale mňa osobne bavilo. Hlavne, keď došlo k časovému zlomu a všetko sa okolo vás zastavilo a život sa doslova zastavil. Celkovo je hra aj po grafickej stránke na skvelej úrovni.
➤Postavy: väčšinu postáv, ktoré sa v hre objavili, teda hlavných postáv musím oceniť. Hlavne, teda Jacka, ktorý mi na začiatku nesadol, ale postupom som ho začal mať rád, Serena ako hlavného záporáka, ktorý bol super a v niektorých chvíľach som s ním dokázal súcitiť, ale naozaj len niekedy. No a nakoniec musím vyzdvihnúť postavu Beth, ktorej keď som sa dozvedel, ako vlastne dopadla tak mi jej prišlo reálne ľúto.
➤Schopnosti: Jack dostane možnosť manipulovať s časom a tým pádom dostane do rúk pár skvelých schopností. Sám som bol prekvapený, že som požíval všetky. Ale najviac určite zmrazenie nepriateľa v čase, časový štít, ktorý dokázal odraziť všetky absolvované výstrely alebo útok, pri ktorom ste do nepriateľa vystrelili vlnu času, keď to tak môžem nazvať. Pokiaľ ste ich dokázali kombinovať so streľbou tak vám z toho vznikla úžasná akcia.
➤Rozhodnutia: na konci každého aktu dostanete možnosť spraviť rozhodnutie, ktoré bude mať zásadný vplyv na ďalší priebeh hry. Najoriginálnejšie na tom, je fakt, že všetky tieto rozhodnutia robíte z pohľadu Paula Serena, a to dáva skvelú možnosť sa na príbeh pozrieť aj z opačnej strany.

Mínusy hry
➤Nepriatelia: málo typov a strašne jednoduchý na porazenie. Celkovo hra práve nevyniká obťiažnosťou.
➤Súboje: pokiaľ dokážete kombinovať streľbu a používanie schopností tak dokážu byť súboje zábava, ale postupom času omrzia. Je ich zbytočne veľa a väčšinou v nich opakujete rovnakú stratégiu.
➤Obtiažnosť: za mňa nič viac ako sklamanie. Príliš jednoduché aj na najvyššej obťiažnosti. Jediné na čom som strávil najviac času a pokusov bol posledný boss.


!! Záverečné zhrnutie !!
Quantum Break je veľmi zaujímavá hra. Hral som ju na dvakrát, pretože pri prvom pokuse som skončil pri poslednom bossovi a z nejakého dôvodu som ju nedohral. Ale na druhý pokus to vyšlo a určite to nebola strata času. Čo sa týka príbehu je hra veľmi pekne a originálne vymyslená. Na doplnenie je dobré si prečítať, čo najviac dokumentov a pozrieť si mini filmy hrane živými hercami (priznám sa, že ja som ich preskakoval a nesledoval). Väčšina postáv je super, musím vyzdvihnúť hlavne postavu Serena a Beth. Najkrajšia vec v hre sú určite schopnosti, ktoré som využíval všetky, čo sa mi v iných hrách nestáva. Pokiaľ ich viete skombinovať so streľbou a dobrým pohybom tak vám hra ponúkne veľmi príjemnú akciu. Bohužiaľ po čase začnú byť súboje repetetívne či už kvôli ich počtu alebo opakovanie sa nepriateľov. Nespomenul som prostredie hry, ktoré nemusí sedieť každému, ale mne osobne sedelo a bolo si myslím originálne v mnoho prípadoch. No a nakoniec vec, čo ma mrzela po skončení hry, a to jej obtiažnosť. Až na posledný súboj bola hra aj na najvyššej úrovni veľmi jednoduchá, aj keď možno sa mi to len zdá ? Takže Quantum Break môžem určite odporučiť, ako jednuhubku pokiaľ neviete, čo si zahrať. Ale neodporučím ju kupovať za plnú cenu.

➤Čas strávený v hre: 14 hodín
➤Achievementy: 33/42

HODNOTENIE: 80/100%
+23
  • PC 75
V mém případě reparát od Remedy po nudném Alanu Wakeovi. A dopadlo to docela dobře, určitě ne ale bezchybně.

Při rozehrání mě překvapilo pár věcí. Ve hře je několik známých herců z filmů/seriálů. Vypadá to celé hodně pěkně, ze hry je cítit opravdu tučný budget. ALE nevypadá to tak božsky, aby si to odůvodnilo naprosto tragickou optimalizaci. Většinou hrám odpouštím drobné nedostatky, když je zbytek hry fajn, ale tady to prostě nejde. Technicky je hra doprasená. Když odmyslím věčné FPS dropy, tak se často objevují grafické glitche především, když se ve hře zastaví čas. Nebo jsem musel po každé příběhové křižovatce přes ctrl+alt+del hru restartovat, protože se kousla při černé obrazovce a nic se nedělo.

Z příběhu jsem měl trochu strach, vždycky když se někde cestuje v čase, člověk vytáčí mozek do červených otáček, aby to celé zpracoval. QB nicméně hezky plyne a za celou dobu jsem neměl pocit, že bych událostem nerozuměl. Je to moc hezky napsané a celkově myšlenka je super. Ale je tu další velké ALE. Kdo má proboha číst všechny ty maily a poznámky? V moderní akční a příběhové hře nemá takový způsob vyprávění co dělat. A ne, vážně jsem to nečetl všechno. Čtení sáhodlouhých emailových konverzací, kolikrát úplně o ničem, jenom kazí tempo hry. O to víc zamrzí, že se v mailu kolikrát nachází dost podstatné informace, kvůli kterým se můžete přiklonit k jedné cestě na příběhové křižovatce. Křižovatky jsou mimochodem velmi pěkně zpracované a až jednou budu mít nový HW, QB si zahraju znovu s opačnými směry. Jsem zvědavý, jak moc ve výsledku ovlivňují příběh.

Akce je za mě na jedničku. Nepřátelé jsou hodně agresivní, rozhodně vás nenechávají kempit někde za sloupem, zatímco rozdáváte headshoty. V QB se musíte hýbat a využívat u toho všechny časové abilitky. Nejvíc si mě získala časová bomba, blinkování vpřed a nutný shield pro uzdravování. Jediné, co mi trochu chybělo, je čistokrevný bullet time ala Max Payne. Časové anomálie a puzzly jsou potom taková třešnička. Vizuálně opravdu výborně zpracované (např. únik z mostu, do kterého zrovna narazila loď nebo zastavení času na univerzitě, kde všem vojákům můžete sebrat zbraně).

Quantum break mě příjemně překvapilo a vůbec bych se nezlobil za další díl. Jenom bych vývojáře profackoval za opravdu hrozné technické chyby, které mě několikrát otrávily.
+21