Quantum Break

Hral to niekto v poslednej dobe na steame? Mne to padne v tých filmoch po kapitole.
@Paul (01.04.2019 00:33): Tak mně to ta 1060 taky drží povětšinou na 60 fps s tím medium-high settingem.. přijde mi to mnohem koukatelnější, než ten upscaling. Hraju s v-syncem a v pohodě zatím.

Jinak s tou akcí jsem to už pochopil, to schovávání je k ničemu, AI je dost agresivní. To čtení všeho mi vadí už teď skrz to, že jsou to collectibles, co musím hledat všude možně, takže samozřejmě posbírám vždycky tak půlku..
@Bursoft (31.03.2019 22:38): já to hrál na GTX1070 s upscalingem, sice je to mázlý, ale na TV se na to koukat dalo a těch 60fps je k nezaplacení.

Ale teď jsem to zkusil s rtxkem a jede to v 1440p bez upscalingu se vším na ultra na 70fps, což de :) Jen je dementní že aby fungovalo DSR, je potřeba si nastavit to DSR rozlišení přímo ve win, jinak ho ta hra nezobrazí.

Každopádně enjoy, snaž se i číst ty různý texty co se všude možně povalujou, bez nich je ta hra poloviční. A využívej co nejvíc mobilitu a ty síly, QB není o schovávání se za překážkama a covershootingu.
Existuje nějakej guide, jak tu hru nastavit, aby vypadala ještě relativně dobře, jelo to aspoň na 30 FPS a nemusel se zaklikávat ten upscale? Protože s ním to vypadá, jak kdybych to hrál na 720p, i když rozlišení mám nastaveno na 1080p. S upscalem mi to jede na 60 fps plynule i na většinou ultra nastavení. Ale i tak fps semtam dropují.

Začátek za mě super, cítím z toho zase konečně Remedy, ne jak u dementního Alana Waka. Ale ta optimalizace je tragická teda..

edit: Tak jsem to pošteloval.. Upscaling off, textury a efekty high, zbytek medium, vypnutý vyhlazování a vypadá to mnohem líp jak Ultra + upscaling..
To Control se po prvotním zděšení docela vybarvuje. Sleduju (asi live) nějaké video a působí to docela solidně. Videoherní House of Leaves by mohl být vážně super.
@kuler91 (24.12.2017 10:42): no mě to teď jede 60fps bez dropů, takže už na optimalizaci nadávat nemůžu. Střílení je ze začátku basic, ale jak se odemykaj schopnosti tak je lepší a lepší. Je to hlavně o mobilitě, na schovku v krytu se tu nehraje. Ale upřímně nejvíc se mi na QB líbil ve výsledku příběh a jeho nihilistická pointa.
Vzal jsem to včera na steamu a fakt ne ... Paule, nechápu co tě tak vzalo, ale ta optimalizace je tragická, ale dejme tomu ... ale to střílení je fakt děsná nuda. No refund, za tohle jim ani těch 9 éček nedám :)
Sakra ten děj je tu fakt cool. Mám rád time travel a tady to zmákli se ctí. Kupte si to lidi za těch blbejch 12 babek.

@SilentWolf (10.12.2017 16:58): TEW2 už mám za sebou a čekám až vyjde LiS BtS třetí epizoda abych to rozjel. Tak mezitím asi dám podruhý třetí Mafii když už mám ty DLC. Ještě Outcast SC, ale u toho si ještě počkám na další patche, pokud budou.
Ten konec jsem měl taky stejný, ale řekl bych, že nějaké menší rozdíly v těch koncích budou, ne? Podle toho, jaké rozhodnutí jste dělali během hry. Ale ten základní princip konce by měl být stejný.
Takže jestli jsem ten příběh a závěr pochopil správně, tak k End of Time stejně v roce 2021 dojde, Paul Serene byl bonafine klaďas co se snažil aspoň prodloužit přežití lidstva a případně nabídnout možnost najít řešení, a Hatch byl shifter co se Serenovi v jeho plánu snažil zabránit (a povedlo se mu to). Jack je klaďas, kterej ale ve výsledku nic nedokázal a nic nezměnil, všechno se stalo přesně tak jak to Serene viděl když se poprvé dostal do End of Time. Konec tudíž vůbec není happy ending v tradičním slova smyslu.

Celkově jeden z těch (nej)lepších timetravel příběhů. Líbí se mi ta konzistence a že to není takový to klasický terminátoří zaparadoxování. Bavila mě i seriálová část (ikdyž místy trochu cringe) a četl jsem všechny ty maily a zprávy co jsem našel. Gameplay měl svoje chybky a silentwolfova kritika je fair, ale bavil mě i tak hodně.
Remedy stále umí, škoda že do budoucna prý chtějí dělat multiplayer :(
@Paul (06.12.2017 13:07): Já nepopírám, že existují jedinci, kterým to pomáhá. Mně to nepomáhá nebo je třeba udělat ještě něco dalšího (třeba provozovat hru na desítkách, zkombinovat to s nějakým dalším nastavením ve hře či cokoli podobného). Zkusím kolem toho ještě něco načíst nebo použít nějaký grafický mod.
@kuler91 (05.12.2017 22:50): Já jsem zatím dohrál první epizodu. Přestřelky nejsou úplně špatné, ale jak Max Payne tak Alan Wake jsou herně o dvě třídy výše. Navíc je to skutečně na můj vkus zbytečně moc filmové.

Další věc, co mi vadí, je ta rozuplizlá grafika bez ohledu na to, jak si hraju s nastavením. Tohle si skutečně u hry, co zabírá na disku 70 GB, nepředstavuji.
Mě to prostě přišlo SUX komplet. ...
Tohle je naprosto zbytečná a nudná hra. .. ty přestřelky bavili možná před 10 lety, no moc se nevytahli.
@SilentWolf (03.12.2017 13:12): teď jsem narazil na ty spadlý knihovny nebo co to bylo (v tom skladišti) a..opravdu wtf. Místy je to tlačený fakt hoodně zbytečně na sílu a působí to trapně. Pak mě ještě štve, že mi radar ukazuje chronon partikl, ale nevim jak se k němu dostat, a nevim jestli mám jít dál a pak na něj narazim, nebo tím že půjdu dál tak ztratím možnost ho sebrat.
Ale jinak furt supr, baví mě to. I ten seriál (zatím první díl) byl relativně přežívatelnej, jen škoda že ta akční scéna s Burkem byla zas tak debilně quick cut sestříhaná že moc nešlo si tu akci vychutnat.
@Garret (04.12.2017 16:46): Celou první kapitolu to drželo 60fps kromě cutscén který jedou na 30. Ale mám tam preset "ultra" se kterým je zapnut i ten upscaling, kterej dělá že hra renderuje v podstatě 720p s 4*MSAA a upscaluje to nahoru. Obraz je tudíž krapet rozmazanější než by byl v nativu, ale při hraní na TV mi to nevadí. Když ten upscaling vypnu tak framerate 40-60 a fuj.
Jinak graficky to vypadá skvěle, PBR a ty všemožný efekty, osvětlení...Remedy tam jsou vidět.
@SilentWolf (04.12.2017 07:31): tohle jsem viděl na angryjoe videu. Ale je to (relativně) detail. Já zatím odehrál ten první act a chytlo mě to hodně. Když už to jede jak má. Přestřelky mě baví, akorát mě štve (pokud mi něco neuniklo?) že nejde běhat a zároveň střílet jako v Uncharted/maxovi. To nechápu.
A taky tam jde strilet skrz zdi. No nevim nevim.. :/ Remedy remedy..tohle na microsoft nesvadejte. :(
No teda to využívání manipulace času k čemukoliv jinému než k boji (řešení hádanek) je vrchol absurdity.. manipulace s časem abych vrátil zpět spadlé knihovny, i když by po nich klidně šlo vylézt... nebo posunutí auta o pár metrů, přitom na auto by šlo normálně vylézt. Posunutí kontejneru tím, že posunu čas do doby kdy byl vysunutý... :D :D
Zajímavý, jak je to teď za 12 v Humblu tak jsem to zkusil znovu, a najednou stabilních 60 bez dropů, kdy před půl rokem (viz posty níže) to bylo nehratelný na libovolný nastavení. Tak to snad tedy i nějak dodělali. Po Hellblade to rozehraju.
Nebylo by to zase tak hrozný - vyjma bláboly v otázce cestování časem celkově - kdyby se to pořád netočilo dokola v tom samém....Vystřílej prostor, přečti (vyslechni) si cancy, najdi cestu někam, ven, dovnitř....Ježiši vole....to hledááááánííííí, furt hledááááníííí kááám máááám jíííít do pííííčeee to je fakt k posráááníííí.
@Paul (01.06.2017 18:18): No... to mne išiel na nižších nastaveniach Quantum Break rozhodne plynulejšie (o vyššie som sa radšej nepokúšal). Ale což o to, obe hry u mňa boli hrateľné, ale dosť sa to podpisovalo na grafike (aj keď u Mafie vtipnými grafickými glitchmi viac), pričom ani jedna z nich nemá natoľko fascinujúci vizuál, aby bola tak sprasená optimalizácia opodstatnená. Skôr je to neschopnosťou daných štúdií, čo ma u Remedy špeciálne mrzí.
@M.a.t.t. (01.06.2017 17:21): Mě Mafie běží lépe, výrazně. Za jízdy kolem 45 a tolik to nekolísá, po vlastních stabilních 60. Tady jen na začátku u tý školy to při rozhlížení kamerou kolísá mezi 30-60, což jsou brutální záseky. Ta hra neumí triple buffering, takže jakmile klesne framerate pod 60 (třeba na 59), tak to hned shodí na 30. Samozřejmě, je možný vypnout vsync, vynutit 30fps lock, nebo shodit detaily na medium, ale ani jedno pro mě není akceptovatelný řešení - ne s GTX1070, a ne abych za to platil. Zas tak úžasně ta hra nevypadá.
Přitom Max Payni i Alan Wake byly krásný i dobře běžící hry v době vydání.

@Garret (01.06.2017 17:49): rádo se stalo, ikdyž mě trochu zaráží že zrovna ty a warez. Ale u takovýhle loterijní hry se asi nemá moc cenu divit.
@M.a.t.t. (01.06.2017 17:21): U třetí Mafie je určitě mnohem horší, ale více mě tam mrzí fakt, že hra nebyla ani graficky něco extra, což by špatnou optimalizaci mohlo trochu omlouvat nebo by člověk nad tím alespoň přivřel oko.

Quantum Break byl alespoň graficky povedený. Ale na 60 fps jsem se tu ale asi taky moc nedostával. Těch 40-45 mi to běželo většinu času.
@Paul (01.06.2017 17:10): Jen škoda, že tě ta optimalizace odradila. Teď nevím, jaké to má nároky na procesor a jakou to chce RAM, ale grafikou by to podle mě u tebe být fakt nemělo. Ale hra už je to poměrně stará, tak nevím, jestli s tou optimalzací ještě něco udělají.

Možná, že na novém hardwaru to třeba poběží lépe, ale těžko říct. Vím, že třeba tvoje GTX 1070 zvládá Mafii 2 s physx na 100 fps a s GTX 1060 to padá i na 20, což je dost debilní. Takže u her se horší optimalizací člověk nikdy nemusí mít úplnou jistotu. I když u Mafie to dělal jen ten physx a to je též trochu jiná situace. Bez něj hra běžela dobře na všem.
@Paul (31.05.2017 20:23): Mě to celkem bavilo. Ale třeba to brát jako napůl hru a napůl film. Ony všechny hry od Remedy se snažily být tak trochu filmové, ale tady je to ještě více krok k filmu, když docela podstatná část jsou normální natočené sekvence, které vypráví příběh.

A co se týče gameplaye a schopností, tak u toho jsem se taky docela bavil. Osobně mám rád Maxe Payna i Alana Waka, takže Quantum Break jsem si nemohl nechat ujít a ve výsledku to bylo docela dobré. Je to sice trochu jiné než předchozí dvě hry, ale ten styl dělání her od Remedy se podle mě nezapře.

EDIT: Co se týče optimalizace, tak jsem to hrál na ultra okolo těch 45 fps v průměru. Jestli to padalo na 30, to nevím.
Tak historicky druhej refund, je to neoptimalizovaná herka, GPU vytíženo sotva na 60% a přitom framerate kolísá mezi 30-60 což je nehratelný. Omezit to na 30 by sice šlo, ale fuck off. Ať si to zoptimalizujou, pak si to třeba zas koupim.