Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Jetpac

Jet Pac

79
6 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
květen 1983 Spectrum
1984 BBCMicro
04.08.2015 XOne
Vývojáři:
Ultimate Play the Game, Rare (XOne verze), Code Mystics (XOne verze)
Je až neuvěřitelné, že v roce 1983 se na Spectru daly naprogramovat zajímavé hry s tak barevnou grafikou. I přes dnes úsměvné parametry těchto "strojů" (16 KB a posléze 48 KB operační paměti RAM), vznikla hra Jetpac, a vy se tak můžete vydat jakožto pilot firmy "Acme Interstellar Transport Company", která dopravuje stavební části kosmických lodí, do různých míst galaxie.

Tyto části kosmických lodí musíte poskládat, naplnit šesti kanystry paliva a odletět na další vaše působiště v jiné části vesmíru. Při této práci máte možnost si ovšem přivydělat sběrem různých cenností a tím si zajistit značné zbohatnutí. Po přistání na každé planetě zjistíte, že máte k dispozici Jet Pac, se kterým můžete létat nad základnou a takto sestavit loď, sbírat palivo a různé cennosti. Opatrně však, ve vesmíru nikdy nejste sami.


Poslední diskuzní příspěvek

Richmond: Já také ne, ale snažím se to napravovat. Je toho všeho sice hodně, ale dnes je to i díky emulátorům jednodušší. ugraugra: Také…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • Spectrum 80
Jetpac jsem nikdy moc nehrál. Na rozdíl od Manic Minera, kterého jsem na Spectru zapnul téměř pokaždé, mě Jetpac nikdy moc dlouho neudržel. Když jsem na hru narazil nyní a dokonce zjistil, že se v roce 1983 stala hrou roku, rozhodl jsem se to znovu vyzkoušet. V roli pilota firmy Acme Interstellar Transport Company sestavujete rakety a po natankování šesti palivovými články létáte z planety na planetu. Ve splnění úkolu vám ale vždy něco brání - meteorický déšť, mimozemské formy života a jiné podivnosti. Navštívíte celkem 16 planet a sestavíte 4 různé rakety. Obtížnost je dost nevyvážená. Některé planety jsou velice jednoduché, jiné zase šílené a doteď mě budí ze spaní, ale není to odstupňované. Například hned druhá planeta je mnohem těžší než čtvrtá...

Hratelnost je velice rychlá a je nutné svižně reagovat. Herní doba je při povedeném průchodu asi 45min. Ale těch pokusů než se to povede. Napoprvé jsem skončil na třetí planetě, čtvrtý pokus už mě dostal na pátou. Po mnoha hodinách tréningu se dostanu na konec asi ve třetině pokusů. Když jsem začínal, uvažoval jsem o překonání rekordu z zx-spectrum.cz, ale na to prostě nemám trpělivost nebo schopnosti. K dispozici je i režim pro dva hráče, kteří se střídají při ztrátě života. Mimo klasické kazety byl Jetpac vydán i na cartridge, což muselo být ve své době super - žádné zdlouhavé a chybové nahrávání. Krátce jsou koukal i na verzi pro BBC Micro, ale za moc nestojí. Jetpac mohu každopádně doporučit, je to zábavná a chytlavá hra.
+15