Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Assassin's Creed Chronicles: China

21.04.2015
22.04.2015
05.04.2016
kompatibilní
64
54 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Assassin's Creed Chronicles: China je spin-off úspešnej série a prvý z trojice tzv. 2,5D dielov. Nejde o trojrozmernú akciu odohrávajúcu sa v otvorenom meste, ale o klasickú lineárnu plošinovku obohatenú o možnosť postupu niekoľkých rovinami. Väčšina prvkov série zostala zachovaná, avšak dočkala sa niekoľkých menších zmien vyplývajúcich zo zmeny perspektívy.

Prvá epizóda prenesie hráča do Číny 16. storočia. Hlavnou hrdinkou je asasínka Šao Ťun (Shao Jun), žiačka samotného Ezia Auditore da Firenze, ktorá sa vydáva za pomstou. Jej cieľom je templárska skupina, ktorá vyvraždila takmer celé čínske bratstvo. Príbeh nadväzuje na krátky animovaný film Embers.

Zásadnou zmenou, oproti hrám z hlavnej série, je väčší príklon ku stealth štýlu. Stále disponujete zbraňovým arzenálom, ale boje sú o niečo ťažšie. Často je tak jednoduchšie ukrývať sa v tieňoch, respektíve stráže likvidovať nepozorovane.

Assassins Creed Chronicles: China pôvodne vyšla v rámci season passu pre Assassin's Creed Unity, až potom bola ohlásená plnohodnotná trilógie (China, India, Russia).


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Jeden z malých sourozenců slavných velkých her. I když jsem tento titul podceňoval, ukázal se povedeným. Přesto musím upozornit, že kdo čeká vysekávačku, jakou je většina velkých bratrů, tak bude zklamaný. Možná proto dostává hra tak špatné kritiky. Člověk musí nejprve pochopit, že v Chronicles nejsou Ezio, ani Altair, ale řadoví asasíni a vzpomeňte, jak ti se chovali v takovém Assassin's Creed Brotherhood. Nikdy jste nemohli na ty nejtěžší mise poslat jednoho, spíše tak tři, abyste měli jistotu, že se zadaří. No a právě takové asasíny můžete hledat v Chronicles. Tedy v China jednu mladou ženu, která se snaží zachránit Čínu před Mongoly a hlavně bratrstvo před templáři.

Příběh je poměrně jednoduchý a plný především pomsty. Vyprávění skrze stylizované komiksové obrázky je zvládnuté na výbornou, nic bych tomu nevytkl i dabing se povedl. V tomhle směru jsem nemohl říct ani to slavné Ň. Vlastně celková malovaná stylizace hry je působivá.

2,5D prostředí mohlo být ale odvedeno lépe. V začátcích mi splývání jednotlivých stupňů (toho, co je blíž a co dále) nevadilo, ale postupem hrou se úrovně více vrství a ani kamera, která někdy neumožňuje vidět na ten správný roh, mi neulehčila orientaci, což třeba v závěrečné kapitole zapříčinilo opakování několika pasáží. Ale to u téhle hry nejspíš patří k obtížnosti. Čímž to neomlouvám, určitě to šlo řešit lépe. Jinak úroveň poskládat, například ji více narovnat do 2D prostoru.

Hra hned na začátku ukáže, jakým stylem se má hrát, čehož jsem se držel, co to šlo. Tedy hrát roli tichošlápka, za což vás hra i odměňuje. Nicméně pak přišla poslední úroveň a místo, které bez povšimnutí dvou strážných a vyvolání poplachu projít nejde. Tady jsem si řekl, že změním taktiku a dohraji to jako killer mister. To skutečně jde, zabíjet z temných koutů, skokem z pod stropu, z poza okna. Nicméně za to není odměna. Pořád ale zůstává faktem, že jakmile je vyvolán poplach, tak zvláště v pozdějších fázích hry, nastává neřešitelný problém. Co si budeme povídat, Ezio by tou hrou prošel jak nůž máslem, a i když mister Auditore Šao Jun cvičil, zdaleka se mu nevyrovná.

Uznávám, že stealth plošinovka může být nuda. Proti té se hra snaží bojovat dvěma věcmi. Poměrně krátkou herní dobou, a několika pasážemi kde unikáte, co to jde před jistou smrtí upálením, což je v poslední části hry už trošičku otravné, ale já ze hry cítil, že se blíží závěr a tak jsem hořkost nakonec polkl a užil si to. Až na poslední kapitolu, kde jsem začal cítit opakování se toho, co tu už bylo a nepřítomnost nových prvků, je hra zábavná.

Šao Jun jsem ovládal pomocí gamepadu a myslím, že hrát tuhle hru na klávesnici se ani nehodí. Na gamepadu se ovládá dobře (Alespoň na Xboxovém) a kdo by říkal opak, je lhář. Technicky je hra odvedena velmi dobře, až na jednu drobnou chybku k závěru, kdy se postava zastavila a já musel pustit všechna tlačítka pohybu a opět je zmáčknout, aby se pohyb obnovil. Nebyla to žádná náhoda, protože zrovna tuhle sekvenci jsem musel opakovat třikrát a postava se zastavila vždy na stejném místě.

Zbývá otázka, jestli a komu bych hru doporučil. Jestliže máte rádi stealth a assasínskou tématiku a ani po všech těch velkých titulech vás boj mezi dvěma dávnými frakcemi neomrzel a hledáte plošinovku, tady nešlápnete vedle. Tahle hra má sice pár slabších míst, ale je tak hezky stylizovaná, že se neokouká, nemá místa, která by vás mohla vysloveně naštvat a i když jsem na konci necítil happy end, přesto jsem se cítil spokojený. Jen si myslím, že za víc jak 4 Eura tahle hra nestojí. To ale nemusí být při všech těch dnešních bundles problém.

Docela se i těším, až se dostanu k Indii. Stylizace Prince of Persia může tomuhle titulu sedět.

Pro: Bratrstvo v Číně, celková stylizace hry, Trochu překvapivě krátká herní doba (ta hře pomáhá)

Proti: nepřehlednost především poslední úrovně

+11