8-bit Bayonetta

akce > arkáda *
freeware
31.03.2017 PC
PlatinumGames, Bitbaboon (sekundární)
Po více než sedmi letech od vydání Bayonetty (2009) na konzolích přinesli Platinum Games svou nejznámější hrdinku i na obrazovky počítačů. Oznámení portu neproběhlo uvolněním krátké video upoutávky, jak bývá obvyklé, ale vydáním jednoduché hříčky v pixelové grafice. K ovládání stačí pouhé tři klávesy, z nichž dvě slouží pro střelbu a zbývající umožňuje výskok.

"Automatový" charakter hry se projevuje ve všech jejích aspektech. Jediným cílem je dosáhnout co nejvyššího skóre. Arkáda využívá vaší vrozené soutěživosti a nenásilně tak přiměje k získávání achievementů, jejichž odemčením odhalíte poselství tohoto retro počinu. Zobrazení ikon zmíněných achievementů totiž odhalí obrázek s odkazem na stránku, kde běžel odpočet času do vydání PC portu hlavního titulu.

Po vydání "velké" Bayonetty se 8-bitová stala nedostupnou.

Kunick: Do automatu Mortal Kombat jsem v roce 1996 v Itálii naházel asi 50 % veškerého kapesného :) Takže chápu, jak to myslíš.

Nejde vyhrát, nejde remizovat, jde jen prohrát s co nejvyšším skóre.

Jen vy, 3 tlačítka, a to ještě 2 z nich slouží ke střelbě a hordy nepřátel. Žádný složitý příběh, žádné větvené dialogy, žádná olbřímí mapa. Hra, jejíž délka odpovídá délce komentáře. Pokud si nedáte ještě jeden pokus ...

Herní výzva 2017, kat. 2

Pro: rád ji odpouštím, že je vlastně jen reklamní aprílový žert

Proti: pixelart nedává vyniknout sošné hlavní hrdince