Space Quest: A Son of Xenon

A Son of Xenon - A Space Quest Prequel

23.04.2020

freeware

A Son of Xenon je neoficiální prequel k sérii Space Quest. Příběh tak sleduje Rogera Wilca a vykresluje jeho cestu k zaměstnání vesmírného uklízeče na lodi Arcada. Děj se odehrává zhruba 20 let po autorově předchozí hře Space Quest: Decisions of the Elders. Jde o první část plánovaného delšího příběhu.

Rozsah je spíše menší a odehrává se v sedmi lokacích. Grafika vychází z třetího dílu Space Quest III: The Pirates of Pestulon. Na tvorbu nebyl využit původní engine, ale Adventure Game Studio - AGS. Rozlišení je nativně EGA 320x200 a 16 barev s možností škálování na moderní rozlišení. Ovládání probíhá pomocí novějšího způsobu Sierry, měnitelným kurzorem myši.

@Richmond (09.05.2020 16:43): Gratuluji. Jsem rád, že se hra líbila. Já se nejvíce zasekl na tom kódu k výtahu. Ještě mám v plánu vyzkoušet předchozí projekt autora. Ale teď chci trochu popojet s Fantasy Generalem a začal jsem mapovat Ogre King - ten by se ti také mohl líbit.

Neoficiální úvod do příběhu Rogera Wilca je celkem povedená hříčka. Schválně říkám hříčka protože jde o pouhých sedm lokací. Obtížnost ale není nejnižší a tak se herní doba přiblížila třem hodinám. Většina problémů má celkem logické řešení. Nejobtížnější je rozluštění hesla k výtahu, ale je to povedený problém a bavilo mě se tím zabývat. Prostředí je zajímavé, počet aktivních objektů velice rozumný. Přítomno je klasicky několik vtipných pop-kulturních narážek. Není problém získat maximální počet bodů - 68. Grafika krásně evokuje staré časy a je moc pěkně udělaná. Ve výsledku jsem velmi spokojen a doufám, že autor bude pokračovat. Také se chystám na jeho předchozí projekt.