Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

12 Labours of Hercules V: Kids of Hellas

12 úkolů pro Herkula 5 - Děti Helady

17.06.2016
28.08.2017
04.05.2018
02.03.2022
61
10 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra je dalším pokračováním dobrodružství bájného řeckého hrdiny Herkula. Bůh války, Árés, vytvoří pomocí okouzlených hraček ze všech řeckých dětí poslušné "zombie" a je tak na Herkulovi, aby děti opět vrátil do normálního stavu a bezstarostného života. Po svém boku má manželku Megaru, jejíž spolupráce je klíčová k nápravě situace. Na scéně se objeví také staří známí pomocníci, kteří nenechají Herkula na holičkách, čekají ho však i noví protivníci v podobě obrovských golemů.

Herním specifikem je opět time-management. Hráč ovládá především služebnictvo, které se stará o přísun jídla, dřeva a zlata, jakož i o opravu a výstavbu budov. Megara má schopnost zalévat keříky, odstraňovat olejové skvrny a oživovat uschlé stromy a přírodu kolem nich. Herkules je tu především pro svou nadpozemskou sílu. Ta mu pomůže jednak odstraňovat překážky v cestě, tak i rozbíjet hydranty, které pak dají vláhu do vyprahlé krajiny v okolí.

Oproti předchozímu dílu je změn jen malé množství. Nejviditelnější změnou jsou noví protivníci – golemové. Drobnou změnou je také v některých úrovních tlačítko, které dovolí přístup jen do jedné z obou oblastí, nutí tedy hráče k většímu přemýšlení a plánování akce. Král Midás se kromě obchodu nyní i občas zapojí do boje a využije svou jedinečnou schopnost. Ve hře je 50 levelů, v každém kole se nachází jeden kousek skládačky, a pokud se je daří sbírat, tak na hráče čeká za každých 10 kostek jedna bonusová úroveň. Za všech 50 kousků pak dokonce i úroveň superbonusová.

Hra je jednou ze série Herkulových dobrodružství.


Poslední diskuzní příspěvek

@rikuhahl (komentář): U 5tého dílů je hlavně vtipný, že nejdou splnit všechny achievemty. Jinak je to dobrá oddychovka.

Edit: Vtipný na druhou, dnes vyšel update a konečně jdou splnit všechny achievemty. Zvedám hodnocení na 60% :-)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Letos jsem si projel všechny díly této herní série. Hry jsou skoro stejné, ale přesto vždy dokážou na několik hodin zabavit.

Ač je v názvu zmíněna práce (úkoly) pro Herkula, tak ten toho ve hře moc nedělá. Většinu činnosti za něj musí oddřít sluhové, kteří se starají o přísun surovin a "čištění" jednotlivých úrovní od překážek, případně různá mýtická stvoření jako pes Kerberos, Medúza, Pegas a další. Herkules jen párkrát odstraní obrovský kámen, nebo udělá něco jiného, kde je potřeba jeho síla. (alespoň už nespí v lehátku jako v prvním díle, to mi tehdy přišlo až nemístné :) Pomáhá i jeho manželka Megara, která se stará o zalévání keřů a rostlin a oživuje tak mnohdy nevábné okolí.

Tento díl se točí kolem dětí, které byly přeměněny v jakési zombie pomocí očarovaných hraček od boha Area, naštěstí stačí, když se k nim Herkules dostane a jsou opět jak dřív. Příběh je tedy značně triviální, ale to je v tomhle žánru skoro vždycky. Já se bavil dobře a už čekám na další díl, který určitě vyjde už letos, třeba jich jednou bude i těch 12 ;)

Pro: stále stejné, stále chytlavé, řecká mytologie

Proti: stále stejné

+12