12 Labours of Hercules V: Kids of Hellas

12 úkolů pro Herkula 5 - Děti Helady

strategie > budovatelská strategie *
17.06.2016 PC
, (sekundární)
Hra je dalším pokračováním dobrodružství bájného řeckého hrdiny Herkula. Bůh války, Árés, vytvoří pomocí okouzlených hraček ze všech řeckých dětí poslušné "zombie" a je tak na Herkulovi, aby děti opět vrátil do normálního stavu a bezstarostného života. Po svém boku má manželku Megaru, jejíž spolupráce je klíčová k nápravě situace. Na scéně se objeví také staří známí pomocníci, kteří nenechají Herkula na holičkách, čekají ho však i noví protivníci v podobě obrovských golemů.

Herním specifikem je opět time-management. Hráč ovládá především služebnictvo, které se stará o přísun jídla, dřeva a zlata, jakož i o opravu a výstavbu budov. Megara má schopnost zalévat keříky, odstraňovat olejové skvrny a oživovat uschlé stromy a přírodu kolem nich. Herkules je tu především pro svou nadpozemskou sílu. Ta mu pomůže jednak odstraňovat překážky v cestě, tak i rozbíjet hydranty, které pak dají vláhu do vyprahlé krajiny v okolí.

Oproti předchozímu dílu je změn jen malé množství. Nejviditelnější změnou jsou noví protivníci – golemové. Drobnou změnou je také v některých úrovních tlačítko, které dovolí přístup jen do jedné z obou oblastí, nutí tedy hráče k většímu přemýšlení a plánování akce. Král Midás se kromě obchodu nyní i občas zapojí do boje a využije svou jedinečnou schopnost. Ve hře je 50 levelů, v každém kole se nachází jeden kousek skládačky, a pokud se je daří sbírat, tak na hráče čeká za každých 10 kostek jedna bonusová úroveň. Za všech 50 kousků pak dokonce i úroveň superbonusová.

Hra je jednou ze série Herkulových dobrodružství.

rikuhahl (komentář): U 5tého dílů je hlavně vtipný, že nejdou splnit všechny achievemty. Jinak je to dobrá oddychovka. Edit: Vtipný na…

Letos jsem si projel všechny díly této herní série. Hry jsou skoro stejné, ale přesto vždy dokážou na několik hodin zabavit.

Ač je v názvu zmíněna práce (úkoly) pro Herkula, tak ten toho ve hře moc nedělá. Většinu činnosti za něj musí oddřít sluhové, kteří se starají o přísun surovin a "čištění" jednotlivých úrovní od překážek, případně různá mýtická stvoření jako pes Kerberos, Medúza, Pegas a další. Herkules jen párkrát odstraní obrovský kámen, nebo udělá něco jiného, kde je potřeba jeho síla. (alespoň už nespí v lehátku jako v prvním díle, to mi tehdy přišlo až nemístné :) Pomáhá i jeho manželka Megara, která se stará o zalévání keřů a rostlin a oživuje tak mnohdy nevábné okolí.

Tento díl se točí kolem dětí, které byly přeměněny v jakési zombie pomocí očarovaných hraček od boha Area, naštěstí stačí, když se k nim Herkules dostane a jsou opět jak dřív. Příběh je tedy značně triviální, ale to je v tomhle žánru skoro vždycky. Já se bavil dobře a už čekám na další díl, který určitě vyjde už letos, třeba jich jednou bude i těch 12 ;)

Pro: stále stejné, stále chytlavé, řecká mytologie

Proti: stále stejné