Wario Blast: Featuring Bomberman!

listopad 1994

Druhá hra ze série Bomberman pro Nintendo Game Boy. Hráč musí projít osm světů a na konci každého z nich porazit bosse. Po porážce prvních pěti je postava odměněna novou schopností. Běžné úrovně jsou souboji proti stále těžším protivníkům a v každé je nutné vyhrát dvě ze tří kol. Power-upy se nepřenášejí, ale získávají se v každé úrovni znovu.

Wario na procházce narazí na Bombermanův svět a začne drancovat ve snaze zbohatnout. Bomberman je jediný kdo ho může zastavit. Wario Blast nabízí možnost hry buď za Waria nebo Bombermana, přičemž ten druhý slouží jako protivník. Hráč tak může pomoci Bombermanovi zachránit svět nebo v roli Waria co nejvíce zbohatnout. Úrovně jsou pro obě varianty shodné a liší se pouze totožnost hráčovy postavy a protivníka.

K ukládání postupu slouží systém hesel. Při hraní na SNESu pomocí Super Game Boy adaptéru hra podporuje multiplayer až pro čtyři hráče. Wario Blast je upravenou verzí hry Bomberman GB, která byla vydána pouze v Japonsku.

• GB 75
Mé první setkání s postavou Bombermana na handheld bylo zvláštní. Tenhle díl je neobvyklý nejen přítomností Waria, známého z her od Nintenda, ale i hratelností. Obvykle je nutné vyčistit úroveň od nepřátel a najít východ pro postup do další. Zde je sice také nutné zlikvidovat nepřátele, ale těch je menší množství, také umísťují bomby a je nutné vyhrát dvě ze tří kol. Hraní tak připomíná spíše multiplayer. Standardní jsou pouze souboje s bossy. Obtížnost plynule stoupá a zvláště poslední bossové mi dali dost zabrat. Závěrečný vícefázový souboj jsem opakoval snad třicetkrát, naštěstí mi nešel hlavně začátek. Pro zajímavost jsem zkoušel i původní japonskou verzi Bomberman GB a není důvod hrát obě. Jediná změna je přítomnost Waria a tomu uzpůsobený příběh. Nic proti němu, ale nakonec jsem hru raději dokončil v kůži klasického Bombermana. Hratelnost je klasicky fajn a bavil jsem se jako u každého titulu ze série. Grafika je samozřejmě omezena možnostmi Game Boye, ale je dostačující. Nejvíce vadí omezená velikost výhledu. Celkově jde o povedený díl a jsem rád, že jsem Wario Blast neminul.