Death Stranding

adventura > akční adventura
08.11.2019 PS4
2020 PC
Kojima Productions
Death Stranding je akční adventurou, zasazenou do otevřeného světa. Hra je poháněna enginem Decima od Guerrilla Games (použitém naposledy v Horizon Zero Dawn) a slibuje revoluční prvky kooperativního multiplayeru a pro Kojimu již natolik typické pokusy o proboření čtvrté stěny.

Hlavní postava jménem Sam Porter Bridges plní úlohu posla a doručovatele v podivném světě, na jehož kataklyzmickém stavu se podepsala série obřích explozí. Je to svět, kde déšť urychluje čas, duha svítí obráceně, lidé znovuožívají pomocí zvláštních zařízení a plodů dětí a pustinu zde brázdí podivní fantomové, které dokáže Sam vycítit díky své alergii. Na jeho samotného také déšť působí jinak a je tak anomálií mezi ostatními lidmi.

Tvůrce hry, Hideo Kojima, je proslulý svým klamáním herního publika a tak je dost pravděpodobné, že nic nebude takové, jako se na první pohled zdá. Sám hru přirovnal k titulům jako Destiny a Uncharted a jako hlavní inspiraci uvedl povídku „The Man Who Turned Into a Stick“ od Kobo Abého.

Garret: Já se tenhle týden ještě nedostal k příběhovým misím, odehráno mám nějakých 90 hodin a už pomalu zapomínám, o čem že ta hra vlastně je.