Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Při svém pobytu na Islandu navštívil Hideo Kojima obchod s hudebninami. V rádiu jej zaujala ambientní folk-rock kapela Low Roar a okamžitě si koupil její album "0", které potom poslouchal celou cestu zpět do Japonska. Po návratu nabídl kapele spolupráci - ve hře je použito přes dvacet jejích skladeb.

Příběh

Stiskem touchpadu může Sam zavolat do okolí a zpět se mu ozvou jiní online hráči v dané oblasti. V jistých příběhových momentech však stiskem touchpadu Sam komentuje přímo aktuální situace.

Hardware

Minimální požadavky:
OS:Windows 10 (64 bit)
Procesor: Intel Core i5-3470 / AMD Ryzen 3 1200
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1050 - 3 GB / AMD Radeon RX 560 - 4 GB
DirectX: 12.0
RAM: 8 GB
HDD: 80 GB

Doporučené požadavky:
OS: Windows 10 (64 bit)
Procesor: Intel Core i7-3770 / AMD Ryzen 5 1600
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1060 - 6 GB / AMD Radeon RX 590
DirectX: 12.0
RAM: 8 GB
HDD: 80 GB

Easter eggy

Jednou z postav, na kterou můžete ve hře narazit, je legendární americký moderátor Conan O'Brien. Ten Samovi vypráví o svém osudu a při tom neváhá utrousit i nějaký ten vtípek (který se ale ze strany Sama nesetká s pochopením).
V pozdější části lze k vybudovaným strukturám připojit i holografické projekce. Část z nich pak přímo odkazuje na hru Horizon: Zero Dawn, která byla vytvořena ve stejném enginu jako Death Stranding. Můžete tak ve hře potkat hlavní hrdinku Alloy. Dalšími z hologramů jsou robotická stvoření Watcher a Tallneck.

Ostatní

Ve svém debutovém týdnu byl Death Stranding nejprodávanější hrou v Japonsku, hra prodala 185 909 kopií.
Pokud přestřihnete šňůru, která pojí VV v tímto světem, a osvobodíte ji tak, dostanete od ní lajk.
V epizodě 9 může boss Samovi ukousnout část ucha. Tato vizuální změna se na Samovi promítne až do konce hry.
Hra Death Stranding vyhrala 2 kategorie na The Game Awards 2019.
-GAME DIRECTION
-SCORE & MUSIC
Nepřátelé ve hře jsou náchylní na Samovy tělní tekutiny. Není však nutné využívat pouze granáty. Občas stačí jen namířit a... zalít.
Hra obdržela hodnocení PEGI 18 (pro EU) a ESRB Mature 17+ (pro USA).
Sam při svém putování využívá na skenování terénu zařízení pojmenované jako Odradek, odkazující svým názvem na povídku Franze Kafky Starost hlavy rodiny, konkrétně na stejnojmennou malou bytost táhnoucí za sebou nit. Původ a význam slova, stejně jako smysl příběhu, je však otevřen interpretacím.
Hra obsahuje několik výrazných případů product placementu (znázornění reálné značky či produktu přímo ve hře).
Ve svém pokoji tak můžete narazit na neuvěřitelně detailně ztvárněné plechovky energetického nápoje Monster Energy nebo upoutávku na pořad Normana Reeduse (Ride with Norman Reedus) na dveřích sprchy.