Bonkers

Disney's Bonkers

říjen 1994

Bonkers je hra inspirovaná stejnojmenným seriálem společnosti Disney, u nás vysílaným pod názvem Zbrklík. Hráč se ujme role policejního důstojníka jménem Bonkers D. Bobcat a společně se svým parťákem Luckym musí polapit zloděje tří nejcennějších předmětů z muzea kreslených filmů – Kouzelníkův klobouk, Hlas mořské panny a Magickou lampu. Během cesty na místo zločinu dojde k autonehodě, Lucky skončí v nemocnici a Bonkers tak zbyde na všechno sám.

Herně je Bonkers klasickou plošinovkou. Během šesti úrovní, z nichž je prvních pět rozdělených na dvě části, musí překonávat překážky, nepřátele a sbírat vybavení. Protivníky lze likvidovat skákáním na hlavu, házením bomb nebo rychlím rozběhem. Maximální počet bomb lze navyšovat sbíráním policejních odznaků a maximální život zase srdíčky. Na konci každé úrovně čeká nebezpečný boss.

• SNES 50
Poslední hra od Capcomu podle Disney Afternoon je velkým zklamáním. Opět jde o tradiční plošinovku, ale jak kvalitou, tak chybami je hodně podobná nepříliš vydařeným TaleSpin. Problém je především ovládání a reakce hlavního hrdiny. Vše je zpomalené, trochu ve stylu Aladina, ale nepříjemně. Také po zásahu od nepřítele je postava nehezky dlouho mimo. Je to přitom škoda, protože úrovně jsou sice lineární, ale dobře navržené. Takhle jsem se ale především těšil až budu na konci. Sbírání policejních odznaků a tím navyšování maxima bomb je fajn. Obecně boj kombinováním skákání na hlavu, bomb a rychlého rozběhu je dobrý nápad. Rychlé běhání je také potřeba na určité překážky. Nápady zjevně nechyběly, jen to provedení pokulhává.

Obtížnost je relativně rozumná až na pár těžších pasáží. I několik skokanských úseků dá zabrat. Životů je ale dost, především pokud vše pečlivě sbíráte. Já zhruba jednu a půl úrovně spíše proběhl a bylo to znát, dále už jsem byl pečlivější. Grafika se povedla, vše vypadá a hýbe se hezky. Věrnost předloze nemohu posoudit, tento seriál mi také nic neříká. Docela by mě zajímalo, zda mám tak špatnou paměť nebo se mi to třeba nelíbilo. Hra každopádně za moc nestojí, podle Disney Afternoon existuje řada výrazně povedenějších plošinovek.