Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Emily is Away Too

68
4 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > textová adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.05.2017 PC
Vývojáři:
Kyle Seeley
Oficiální stránky:
http://emilyisaway.com
Rok a půl se přehnal jako voda, a tak tu máme další pokračování srdceryvné textové adventury - Emily is Away Too. Co nás čeká (a nemine)? Opět se vydáme na malou exkurzi do světa pravého přátelství a lásky. Druhý díl ve srovnání s prvním výrazným způsobem nabobtnal.

EiAT nabízí několik podstatných vylepšení (např. přítomnost funkčních url odkazů Youtoob (Youtube), Facenook (Facebook)...) a samozřejmě nový příběh. Co se však nemění, je unikátní herní styl a intenzivně emocionální reakce na vzniklé situace. V centru dějství vystupují tentokrát tři kamarádi – hráč (nickname volitelný), a jeho dvě spolužačky - Emily (emerz35) a Evelyn (punk4eva). Vyprávění je rozděleno do pěti kapitol. V nich se postupně dostáváme od jejich mládí a dospívání až k dospělosti. Etapy života jsou řazeny chronologicky, aby vyvstal celkový profil osobnosti našeho tria. Každé období nese specifické téma. Objevují se nové vztahy, rozhoduje se o závažných věcech. Následuje spousta poprvé – první poblouznění, sexuální zkoumání, výměna názorů atp. Emily a Evelyn mají své trable a starosti, každá z nich hledá porozumění, spřízněnou duši, cestu ze samoty. Ukočírovat celý ten mumraj, budou-li holčiny v tentýž moment on-line, dá hráči kolikrát zabrat (časový limit). Věnovat se dvěma lidem zároveň a být stále usměvavý a pozitivně naladěný, nebude jen tak.

Kyle Seeley komunikaci znovu situoval do prostředí chatovací místnosti kecálka "EOL Instant Messenger" (obdoba Mirandy). Hráč si tradičně může svou virtuální tlachající místnost přebarvit do svých barev, měnit avatar či si customizovat profil dle svého uvážení.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Patřím mezi ty, kterým se první díl líbil, hlavně kvůli netradičnímu a nostalgickému zpracování. V druhém díle je všeho dvojnásob, máte zde hned dvě "Emily", více nostalgie, delší herní dobu, takže by si člověk řekl, že to bude dvakrát lepší! Jenže ono je to spíš naopak a nedostatky, které jsem prvnímu dílu odpustil kvůli jeho krátkosti, jsou zde znatelné mnohem více.

Začneme pozitivy – vše co jste zvyklí z prvního dílu, najdete i zde, rozhraní, customizace, mlácení do klávesnice při odpovídání (strašně cool :D). Dokonce si tentokrát můžete s postavami vyměňovat i hudbu pomocí odkazů na Youtoob, nebo posílat soubory (básničky, obrázky). To vše je strašně super.

S příběhem už je to ale horší. Ačkoli si tentokrát můžete přepínat mezi okny a psát s dvěma dívkami (Emily a Evelyn), není mezi nimi žádný rozdíl v charakteru, obě jsou napsány stejně. Jediný rozdíl mezi nimi je že jedna má ráda hudbu A, a druhá hudbu B. Nebo že jedna má názor A a druhá zastává názor B. To je vše, a to myslím doslova.

Někdy uprostřed hry totiž budete časovým limitem nuceni dát jedné přednost, protože nestihnete odepisovat oběma. Po dohrání vás určitě napadne, jak by to asi dopadlo, kdybych dal přednost té druhé? A odpověď je jednoduchá – úplně stejně! Jediná velká větev v příběhu a autor se ani nenamáhal napsat to nějak jinak, jen 90 % textu zkopíroval a prohodil, takže Evelyn vám v druhé možnosti píše úplně to stejné, co předtím Emily a příběh pokračuje stejně, jen s prohozenými rolemi.

To mě celkem zklamalo, že ačkoli má hra více konců, tohle příběh neovlivní a donutí si uvědomit, jak odbytě a vágně jsou jednotlivé postavy napsány. A taky, jak je příběh zbytečně natahován a jen tím ztrácí. I přes to se nemůžu donutit to hodnotit nějak negativně a pokud zahrajete jen na jeden průchod, nejspíš si to ani neuvědomíte. A za to zahraní snad pořád stojí, protože pár zajímavých částí stále má a konec opět vyvolá nějaké emoce :)
+13