Space Quest -1: Decisions of the Elders

Decisions of the Elders - A Space Quest Prequel

14.01.2012

freeware

Decisions of the Elders je neoficiální prequel k sérii Space Quest. Odehrává se ještě před narozením hrdiny série Rogera Wilca a hlavními postavami jsou tedy jeho rodiče Jerry a Julia. Po nečekaném odloučení během havárie je cílem najít ztracenou Julii.

Hra je rozdělena do tří kapitol, které byly vydávány postupně. Rozsah hry je 30 obrazovek. Na tvorbu nebyl využit původní engine, ale Adventure Game Studio - AGS. Rozlišení je nativně EGA 320x200 a 16 barev s možností škálování na moderní rozlišení. Ovládání probíhá pomocí novějšího způsobu Sierry, měnitelným kurzorem myši.

Ač jde o první Space Quest hru od tohoto autora, dostal jsem se k ní až po aktuálním A Son of Xenon. Děj je mnohem více v minulosti a hraje se za Rogerovi rodiče. To považuji za super nápad. Technické i grafické zpracování je shodné s A Son of Xenon, i když je vidět menší zkušenost autora právě s tvorbou grafiky. Přesto je přítomno několik hezkých lokací a hra fanoušky rozhodně nijak neurazí. Hratelnost je celkem dlouhá, strávil jsem ve hře kolem 5 hodin. Pěkně a nenásilně je hra propojena s oficiální sérií. Obtížnost je tak akorát, ale oproti originální práci Sierry je problém zemřít. Klasicky je přítomna řada vtípků a nejvíce mě pobavila přítomnost hry Leisure Suit Larry IV a také potitulková scéna. Do maximálního počtu bodů 310 mi schází jeden, škoda. Jde o povedený fanouškovský projekt a mohu ho doporučit všem, kteří mají Space Quest rádi.