Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super 3D Noah's Ark

Super Noah's Ark 3D

45
3 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1994 SNES
1995 PC
09.01.2015 Android
Vývojáři:
Wisdom Tree
Super 3D Noah 's Ark je nelicencovaná křesťanská hra, založená na enginu Wolfenstein 3D, jehož připomíná nejen herně, ale i vizuálně. Nacisté však byli nahrazeni zvířaty, prostředí hradu archou a násilí bylo pochopitelně odstraněno.

Jak napovídá i samotný název, děj vychází z biblického příběhu o Noemovi. Ten má na příkaz Boha vybudovat velkou loď a pomocí ní má zachránit zvířata před potopou, která má postihnout zkažený svět. Zvířata v arše jsou však značně agresivní a Noe je tak musí uspávat pomocí praku a různých bobulí. Některá zvířata přitom umí i otevírat dveře, jiné zase plivat jídlo a útočit tak na dálku. V jednotlivých úrovních se nacházejí i obvazy sloužící k léčení nebo klíče pro otevírání dveří.

Hra vyšla na konzoli Super Nintendo a operační systém MS-DOS. U příležitosti 20. výročí vydání byla hra publikována v upravené verzi, přizpůsobené moderním operačním systémům.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
Klon Wolfensteina 3D s náboženskou tématikou. Hra má několik vylepšení (automapa, více zbraní), ale i chyb (zbraně jsou špatně udělané, omezují viditelnost). Zajímavý výukový element - odpovídání na otázky o Noemově arše. Nic nového, ale neurazí.
+8 +9 −1