Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2017 v datech a číslech

Herní výzva 2017 již skončila a většina z vás už rozehrála, nebo alespoň naplánovala hry do letošního ročníku. Pojďme se ale ještě vrátit k ročníku minulému. Je tady komplexní vyhodnocení Herní výzvy 2017. Pokud jste zvědaví, jaké hry se hrály nejčastěji, kolik bylo napsáno komentářů a nebo třeba kdo byl nejstarší účastník výzvy, to vše a ještě mnohem více se dozvíte v následujícím článku.

Soutěž

Začneme tím, na co netrpělivě čekají úspěšní pokořitelé Herní výzvy 2017 a to je soutěž. Do soutěže se nominoval každý, kdo během roku dohrál všechny hry v deseti kategoriích, napsal k těmto hrám komentář a dodržel všechna stanovená pravidla. Počet přihlášených účastníků do výzvy překročil hranici 300, takže vítězům bude rozdáno více jak 30 her a jde o tyto kousky:Některé hry máme k dispozici ve více kusech, konkrétně se jedná o Dark Train (5x, děkujeme za poskytnutí Paperash Studio), SUPERHOT (2x) a Skylar & Plux: Adventure On Clover Island (2x, děkujeme za poskytnutí Grip Digital).

Do úspěšného konce dotáhlo herní výzvu a do soutěže se tak celkem nominovalo 35 účastníků. Gratulujeme! Zde je jejich seznam v abecedním pořadí: BINGMAN, Drekt, DuDu008, Eru, Fingon, Fritol, Garion, Garret, Gordon, Gotreg, Jack_Dark, Jumas, jvempire, Karasman, Kunick, Kwoky, Laurona, leebigh, Malignus, Marcia M., MarkJude, miCHALupka, musa, mythragon, Paul, piraten, Red, rikuhahl, RomcaT, Ronik, Route95, Starletka, Steve, Všivák a Zoltan.

Vzhledem k velkému počtu her jsme se rozhodli namísto SteamGifts, kde je počet účastí v giveaways omezen, uspořádat vylosování výher pomocí náhodného generátoru Random.org - to proběhne živě na YouTube kanálu DH v pátek 19. ledna v 10:00 (záznam zůstane i po vysílání uveřejněn a výherci obdrží klíče DH poštou).

EDIT: Záznam losování + Výherci (klíče můžete brzo očekávat v DH poště)

Účastníci

Celkem se do výzvy přihlásilo 308 účastníků, z nichž 157 bylo aktivních, tedy dohráli alespoň jednu hru. 135 účastníků udělilo alespoň jedno hodnocení a 87 jich napsalo alespoň jeden komentář. Vlastní výzvu splnilo celkem 58 účastníků, a 36 jich napsalo i ke všem hrám komentáře. Pokud vám teď chybí jeden vítěz do soutěže, tak tím 36. úspěšným účastníkem byl hlavní organizátor Crash, který se losování o výhry samozřejmě neúčastní.

Účastníci dle data registrace na DH
Nejdéle registrovaným a zároveň i aktivním účastníkem výzvy je Memphis, registrovaný 2.5.2008, který dohrál celkem 5 her. Nejdéle registrovaným účastníkem, který úspěšně dokončil výzvu se stává musa, registrovaný také 2.5.2008. Nejkratší dobu registrovaným účastníkem výzvy je Martina María to08.net registrovaná 30.12.2017. Žádnou hru nedohrála, moc času na to neměla tak snad třeba letos. Nejkratší dobu registrovaným aktivním účastníkem je PanBrambůrek, registrovaný 26.11.2017, který dohrál 1 hru, konkrétně Her Story. Nejkratší dobu registrovaným účastníkem, který dokončil výzvu je DargGamer567, registrovaný 26.9.2017. Nejkratší dobu registrovaným účastníkem výzvy, který dokončil výzvu a napsal všech 10 komentářů je DuDu008, registrovaný 19.2.2016. Následující tabulka ukazuje, jak se nám účastníci rozdělili dle roku registrace na Databázi her.


Pro zajímavost uvádíme, že v roce 2017 se na DH registrovalo celkem 434 uživatelů, z toho 100 uživatelů se přihlásilo do Herní výzvy.

Účastníci dle věku
Celkem 123 účastníků (40 %) mělo v profilu uvedený věk. Věk byl zaznamenán k datu 2.1.2018, tedy po skončení výzvy. Nejstarším účastníkem výzvy je Drekt, který má v profilu uveden věk 106 let. Dovolujeme si tomu trochu nevěřit, ale jsme rádi, že nás poctil návštěvou ze záhrobí a výzvu úspěšně splnil. :) Pravděpodobně skutečně nejstarším a zároveň i aktivním účastníkem výzvy je lseling (48 let), který dohrál 3 hry. Nejstarším účastníkem, který dokončil výzvu včetně komentářů je leebigh (45 let ). Nejmladšími účastníky výzvy, kterým oběma je 16 let, jsou DuDu008 (dokončil i s komentáři) a ad142 (dokončil a napsal 7 komentářů), dobrá práce kluci. Rozdělení účastníků výzvy dle věku můžete vidět v následující tabulce.


Účastníci dle bydliště
Celkem 143 účastníků (45 %) mělo v profilu uveden alespoň kraj ze kterého pochází, takže následuje malá regionální statistika. Kraje jsou seřazeny podle počtu přihlášených účastníků.


Účastníci dle DH bodů
Stejně jako věk i bodový stav na vašich DH účtech jsme zaznamenali ke dni 2.1.2018. Účastník s nejvyšším počtem DH bodů je samozřejmě jazz1 (20793 bodů), který dohrál 5 her. Hned druhý v pořadí Jumas (16808 bodů) se stává účastníkem s nejvyšším počtem DH bodů, který zároveň dokončil úspěšně výzvu včetně komentářů. Úspěšným účastníkem, který dokončil výzvu a napsal všech 10 komentářů s nejméně DH body je Marcia M. (719 bodů). A tím kdo dokončil výzvu bez komentářů s nejméně body je DargGamer567 (39 bodů).


A pro zajímavost z TOP 100 uživatelů dle DH bodů se do herní výzvy přihlásilo 49 uživatelů, aktivně ji plnilo 44 uživatelů, úspěšně jí splnilo 28 uživatelů a komentáře ke všem 10 hrám napsalo 21 uživatelů.

Kolik her jste dohráli
Kolik bylo výherců už víte, ale jak na tom byli ostatní? Pojďme se tedy podívat na to, kolik jste vlastně dohráli her.

10 her - 58 účastníků
9 her - 8 účastníků
8 her - 11 účastníků
7 her - 9 účastníků
6 her - 6 účastníků
5 her - 12 účastníků
4 hry - 8 účastníků
3 hry - 14 účastníků
2 hry - 14 účastníků
1 hra - 17 účastníků

Průkopníci

Průkopník přidavač
Do kategorie průkopníků přidavačů se nominovali všichni co v roce 2017 vytvořili nový profil hry a zároveň si sami tuto hru zařadili do výzvy a dohráli jí. Celkem bylo takto v rámci výzvy přidáno a autory profilů dohráno 34 her, o což se postaralo 24 účastníků výzvy. Bohužel nelze vyhlásit absolutního vítěze, neboť jste si to krásně rozdělili a 10 následujících uživatelů přidalo po dvou hrách, které zároveň dohráli v rámci výzvy. Takže průkopníky Herní výzvy 2017 v kategorii přidavač jsou:

ad142 (Husk, House of Caravan)
Bedivere (Skylar & Plux: Adventure On Clover Island, Tragédie Ruprechta Falckého)
Fingon (Midnight Calling: Valeria, The Lady’s Choice)
Garion (Super Rude Bear Resurrection, Brigador)
piraten (Vikings: Wolves of Midgard, Warhammer 40,000: Dawn of War III)
rikuhahl (Adorables, 12 Labours of Hercules VI: Race for Olympus)
Ronik (Hollow Knight, Divinity: Original Sin II)
Solidor (Fate/Extella: The Umbral Star, Steins;Gate 0)
Steve (We Were Here, Zenge)
wanderrook (Soda Dungeon, Way of Hero)

Průkopník hodnotitel
Do kategorie průkopníka hodnotitele se nominovali všichni, kdo udělili hře zařazené do své výzvy vůbec první hodnocení na DH bez ohledu na platformu. Celkem bylo v rámci výzvy poprvé ohodnoceno 52 her, o což se postaralo 39 účastníků. Situace zde byla velmi podobná jako v předchozí kategorii, ale nakonec se našel vítěz. Průkopníkem hodnotitelem Herní výzvy 2017 se stává rikuhahl za udělení třech prvních hodnocení hrám Adorables, 12 Labours of Hercules VI: Race for Olympus a The Tiny Tale 2.

V těsném závěsu se dvěma prvními hodnoceními ho pronásledovalo těchto 11 účastníků výzvy: ad142, Bedivere, Drekt, Fingon, Garion, HolyMeatball, Josef, Memphis, Solidor, Steve a wanderrook.

Průkopník komentátor
Do kategorie průkopníka komentátora se nominovali všichni, kteří k některé hře zařazené do své výzvy napsali první komentář na jejím profilu. Celkem byl v rámci výzvy napsán první komentář ke 113 hrám o což se postaralo 53 účastníků výzvy. Tady už byla situace mnohem pestřejší než v předchozích dvou kategoriích. Vítězem této kategorie a titul “Průkopník komentátor Herní výzvy 2017” získává Drekt za šest prvních komentářů ke hrám: Cuphead, Emily Is Away Too, Crashlands, Pix the Cat, Everyday Misanthrope a Choice of Robots.

Na děleném druhém místě se s pěti prvními komentáři umístili:
BINGMAN a Fingon

A dělené třetí místo se čtyřmi prvními komentáři obsadili:
Eru, miCHALupka a Steve.

Hodnocení a komentáře

V rámci výzvy bylo celkem rozdáno 877 hodnocení pro 534 herních titulů a napsáno 511 komentářů ke 367 herním titulům. V průměru tedy vychází, že každý aktivní účastník výzvy ohodnotil 5 her a napsal 3 komentáře.

Kategorie seřazené dle počtu hodnocení
Sečetli jsme počet hodnocení her zařazených v každé kategorii a zde je výsledek. Rozdíly jsou docela malé. Poměrně logicky se na předních místech umístily Šedá myška a Rychlovka, kde nebyl problém si vybrat a dohrát hru. A stejně tak není překvapivé umístění slovenských her a her s nejhorším hodnocením na chvostu tabulky.

Kategorie 6: Šedá myška - 102 hodnocení
Kategorie 5: Rychlovka - 99 hodnocení
Kategorie 2: Právě vychází - 94 hodnocení
Kategorie 1: To je člen! - 93 hodnocení
Kategorie 8: Pokračování příště - 91 hodnocení
Kategorie 10: Zapomenutý kousek - 84 hodnocení
Kategorie 3: Only the best! - 82 hodnocení
Kategorie 9: Kamarád doporučuje - 81 hodnocení
Kategorie 7: No fujtajbl! - 76 hodnocení
Kategorie 4: Nad Tatrou sa blýska - 75 hodnocení

Kategorie seřazené dle počtu komentářů
Obdobně jsme sečetli i počet komentářů ke hrám zařazeným do stejné kategorie. Výsledky jsou obdobné, ale zajímavé je že kategorie No fujtajbl! se vyšvihla na páté místo. Očividně jste měli potřebu se podělit o svůj zážitek se špatnou hrou. Naopak kategorie Only the best! spadla na konec tabulky. Zde je patrné, že k těm nejlepším hrám už existuje hodně komentářů a asi vše už bylo řečeno, takže ti co neplánovali se účastnit soutěže, tak neměli moc potřebu přidávat další komentáře.

Kategorie 6: Šedá myška - 55 komentářů
Kategorie 5: Rychlovka - 54 komentářů
Kategorie 2: Právě vychází - 53 komentářů
Kategorie 1: To je člen! - 52 komentářů
Kategorie 7: No fujtajbl! - 52 komentářů
Kategorie 8: Pokračování příště - 51 komentářů
Kategorie 10: Zapomenutý kousek - 51 komentářů
Kategorie 9: Kamarád doporučuje - 50 komentářů
Kategorie 4: Nad Tatrou sa blýska - 47 komentářů
Kategorie 3: Only the best! - 46 komentářů

Nejlépe hodnocené kategorie
Zde jsme ze všech hodnocení ke hrám zařazeným do jedné kategorie spočetli průměrné hodnocení a seřadili kategorie dle výsledku. První i poslední místo je v souladu s očekáváním, ale za zmínku stojí druhé místo kategorie Právě vychází. Zdá se že loňské novinky nebyly špatné a i kamarádi doporučovali celkem slušné hry.

Kategorie 3: Only the best! - prům. hodnocení 87,6 %
Kategorie 2: Právě vychází - prům. hodnocení 78,6 %
Kategorie 9: Kamarád doporučuje - prům. hodnocení 77,5 %
Kategorie 1: To je člen! - prům. hodnocení 76,3 %
Kategorie 8: Pokračování příště - prům. hodnocení 76,2 %
Kategorie 6: Šedá myška - prům. hodnocení 74,5 %
Kategorie 10: Zapomenutý kousek - prům. hodnocení 72,3 %
Kategorie 5: Rychlovka - prům. hodnocení 65,9 %
Kategorie 4: Nad Tatrou sa blýska - prům. hodnocení 61,6 %
Kategorie 7: No fujtajbl! - prům. hodnocení 41,1 %

Nejlepší výběr her do výzvy
Aby to bylo alespoň trochu porovnatelné, byli do této položky zařazeni jen ti účastníci, kteří ohodnotili všech 10 her. Jejich hodnocení ke všem deseti hrám bylo zprůměrováno a nominovaní byli seřazeni dle výsledného průměrného hodnocení. Nejlépe si tedy hry do výzvy vybralo následujících pět účastníků:

DuDu008 - prům. hodnocení 86 %
Gotreg - prům. hodnocení 84 %
MarkJude - prům. hodnocení 82%
Marcia M. - prům. hodnocení 81%
mythragon - prům. hodnocení 80,5 %

Kdy jste hodnotili a komentovali
Ačkoliv to na konci roku vypadalo, že značná část účastníků si plnění výzvy nechala na konec roku, následující graf ukazuje, že naopak nejvíce hodnocení i komentářů bylo uděleno na začátku roku. Ale ten závěrečný finiš tam samozřejmě vidět je.


Hry a kategorie

V rámci výzvy jste si celkem naplánovali dohrát 1410 her, a skutečně se vám podařilo dohrát 1018 her. Pokud se zaměříme na počet originálních titulů, tak těch jste si do výzvy naplánovali celkem 740 a dohráli 592 titulů.

Pohodička
Zde jsme se zaměřili na počet dohraných her v jednotlivých kategoriích, abychom zjistili, která kategorie vám dělala nejmenší problémy. Dle očekávání jste nejčastěji dohráli hru v kategorii Rychlovka, naopak ty nejméně oblíbené kategorie mají také nejméně dohraných her. Celkové výsledky jsou následující:

Kategorie 5: Rychlovka - 114 dohraných her
Kategorie 1: To je člen! - 113 dohraných her
Kategorie 8: Pokračování příště - 110 dohraných her
Kategorie 2: Právě vychází - 109 dohraných her
Kategorie 6: Šedá myška - 109 dohraných her
Kategorie 3: Only the best! - 98 dohraných her
Kategorie 10: Zapomenutý kousek - 96 dohraných her
Kategorie 9: Kamarád doporučuje - 93 dohraných her
Kategorie 4: Nad Tatrou sa blýska - 88 dohraných her
Kategorie 7: No fujtajbl! - 85 dohraných her

Tvrdý oříšek
V této položce jsme zjišťovali, která z kategorií měla nejvíce naplánovaných ale nedohraných her, a tudíž se pro vás stala největším oříškem. Případy, kdy jste v kategorii neměli vůbec naplánovanou hru, se nezapočítávaly. Výsledky jsou těsné, ale docela překvapivé. Pro mnoho z vás Zapomenutý kousek zůstane zapomenutým i po této výzvě.

Kategorie 10: Zapomenutý kousek - 46 nedohraných her
Kategorie 3: Only the best! - 45 nedohraných her
Kategorie 7: No fujtajbl! - 45 nedohraných her
Kategorie 1: To je člen! - 44 nedohraných her
Kategorie 8: Pokračování příště - 43 nedohraných her
Kategorie 4: Nad Tatrou sa blýska - 42 nedohraných her
Kategorie 9: Kamarád doporučuje - 40 nedohraných her
Kategorie 6: Šedá myška - 32 nedohraných her
Kategorie 2: Právě vychází - 31 nedohraných her
Kategorie 5: Rychlovka - 28 nedohraných her

Těžká volba
V této položce jsme zjišťovali, která kategorie vám dělala největší problém s výběrem hry. Kategorie jsou tedy seřazeny podle počtu nenaplánovaných her u všech přihlášených účastníků výzvy. I zde jsou výsledky velmi těsné, ale v podstatě dle očekávání. Omezená nabídka slovenských her dělala největší problémy si vybrat, stejně jako ty nejhorší hry na DH.

Kategorie 4: Nad Tatrou sa blýska - 178 případů bez uvedení hry
Kategorie 7: No fujtajbl! - 178 případů bez uvedení hry
Kategorie 9: Kamarád doporučuje - 175 případů bez uvedení hry
Kategorie 2: Právě vychází - 168 případů bez uvedení hry
Kategorie 6: Šedá myška - 167 případů bez uvedení hry
Kategorie 5: Rychlovka - 166 případů bez uvedení hry
Kategorie 10: Zapomenutý kousek - 166 případů bez uvedení hry
Kategorie 3: Only the best! - 165 případů bez uvedení hry
Kategorie 8: Pokračování příště - 155 případů bez uvedení hry
Kategorie 1: To je člen! - 151 případů bez uvedení hry

Plánovaný favorit kategorie
V této položce jsme v každé kategorii hledali hru, kterou jste si nejčastěji naplánovali, bez ohledu na to, zda jste ji dohráli či nikoliv. Pojďme se tedy podívat, co byli vaši favorité v jednotlivých kategoriích.

Kat. 1: To je člen - The Evil Within - plánovaná 5x
Kat. 2: Právě vychází - Mass Effect: Andromeda - plánovaná 14 x
Kat. 3: Only the best! - Ori and the Blind Forest - plánovaná 9x
Kat. 4: Nad Tatrou se blýska - Hero of the Kingdom - plánovaná 25x
Kat. 5: Rychlovka - A Bird Story a Gone Home - plánované 6x
Kat. 6: Šedá myška - ABZU - plánovaná 4x
Kat. 7: No fujtajbl! - Call of Duty: Black Ops III - plánovaná 8x
Kat. 8: Pokračování příště - The Walking Dead: A New Frontier - plánovaná 6x
Kat. 9: Kamarád doporučuje - Firewatch - plánovaná 4x
Kat. 10: Zapomenutý kousek - Limbo - plánováná 3x

Dohraný favorit kategorie
Zde nás už zajímalo, které hry byly v jednotlivých kategoriích nejčastěji dohrány. Výsledky jsou velmi podobné plánovaným favoritům. Za zmínku ovšem stojí kategorie Pokračování příště, kde zcela nečekaně vyhrál druhý díl Hero of the Kingdom II. Na to, kolik zaznělo výhrad ke slovenským hrám, je to celkem překvapivé.

Kat. 1: To je člen - The Evil Within - dohraná 4x
Kat. 2: Právě vychází - Mass Effect: Andromeda - dohraná 11 x
Kat. 3: Only the Best! - Dishonored 2 a Ori and the Blind Forest - dohrané 6x
Kat. 4: Nad Tatrou se blýska - Hero of the Kingdom - dohraná 22x
Kat. 5: Rychlovka - A Bird Story a Gone Home - dohrané 4x
Kat. 6: Šedá myška - Oxenfree - dohraná 3x
Kat. 7: No fujtajbl! - Call of Duty: Black Ops III - dohraná 6x
Kat. 8: Pokračování příště - Hero of the Kingdom II - dohraná 5x
Kat. 9: Kamarád doporučuje - Firewatch - dohraná 4x
Kat. 10: Zapomenutý kousek - vítěz nevyhlášen (6 titulů se dohrálo 2x)

Nejčastěji plánované hry
Zde najdete nejčastěji plánované hry bez ohledu na kategorie, do kterých jste si je zařadili. Omezená nabídka slovenských her vyšvihla na přední příčky své zástupce. Dobře si také vedly novinky.

1. Hero of the Kingdom - 26x plánovaná
2.-3. Chaser - 17x plánovaná
2.-3. Mass Effect: Andromeda - 17x plánovaná
4.-5. Gomo - 16x plánovaná
4.-5. Resident Evil 7: Biohazard - 16x plánovaná
6. Hero of the Kingdom II - 15x plánovaná
7.-8. Prey - 12x plánovaná
7.-8. The Witcher 3: Wild Hunt - 12x plánovaná
9.-10. Dishonored 2 - 10x plánovaná
9.-10. Ori and the Blind Forest - 10x plánovaná

Nejčastěji dohrané hry
Samozřejmě nás zajímaly i nejčastěji dohrané hry bez ohledu na kategorie. Výsledky se od těch nejčastěji plánovaných moc neliší, ale za zmínku stojí, že Chaser se propadl z 2. na 6. místo, přeci jen se nehraje tak úplně lehce. Navíc vzhledem k vyrovnaným počtům na konci tabulky se nám desítka rozšířila na dvanáctku a do tabulky se tak oproti předchozí položce dostaly i hry Rise of the Tomb Raider a Ve stínu havrana.

1. Hero of the Kingdom - 22x dohraná
2. Gomo - 15x dohraná
3. Hero of the Kingdom II - 14x dohraná
4. Mass Effect: Andromeda - 13x dohraná
5. Resident Evil 7: Biohazard - 12x dohraná
6.-7. Chaser - 11x dohraná
6.-7. Prey - 11x dohraná
8.-12. Dishonored 2 - 7x dohraná
8.-12. Ori and the Blind Forest - 7x dohraná
8.-.12. Rise of the Tomb Raider - 7x dohraná
8.-12. The Witcher 3: Wild Hunt - 7x dohraná
8.-12. Ve stínu havrana - 7x dohraná

Nejčastěji dohrané hry u účastníků, kteří dokončili výzvu
Ještě jedna podobná statistika, tentokrát jsme se zaměřili na to, jaký titul nejčastěji dohráli úspěšní účastníci, kteří splnili výzvu. Zajímavé je, že z tabulky úplně vypadla hra Mass Effect: Andromeda. Také časově náročný The Witcher 3: Wild Hunt se nevešel moc často do desítky. Naopak se tu objevuje Dear Esteban, jako zástupce her z nejhorší stovky na DH a také se do výběru dostala kultovní hra Databáze her Pivo’s Grand Adventures Episode 2: Redemption.

1. Hero of the Kingdom - 16x dohraná
2. Gomo - 11x dohraná
3. Hero of the Kingdom II - 8x dohraná
4. Resident Evil 7: Biohazard - 7x dohraná
5.-6. Dear Esteban - 6x dohraná
5.-6. Chaser - 6x dohraná
7.-11. Dishonored 2 - 5x dohraná
7.-11. Life is Strange - 5x dohraná
7.-11. Ori and the Blind Forest - 5x dohraná
7.-11. Pivo’s Grand Adventures Episode 2: Redemption - 5x dohraná
7.-11. Prey - 5x dohraná

Nejčastěji komentovaná hra
Nejvíce komentářů díky výzvě přibylo ke slovenským hrám. Novinky se z hlediska počtu komentářů také umístily celkem dobře, ale tam by se komentáře objevily pravděpodobně i bez výzvy.

1. Hero of the Kingdom - 12 komentářů
2. Gomo - 8 komentářů
3.-4. Hero of the Kingdom II - 6 komentářů
3.-4. Prey - 6 komentářů
5.-10. Dear Esteban - 5 komentářů
5.-10. Chaser - 5 komentářů
5.-.10. Mass Effect: Andromeda - 5 komentářů
5.-10. Ori and the Blind Forest - 5 komentářů
5.-10. Pivo’s Grand Adventures Episode 2: Redemption - 5 komentářů
5.-10. Rise of the Tomb Raider - 5 komentářů

Univerzální titul
Univerzálním titulem myslíme hru, kterou jste si naplánovali do největšího počtu různých kategorií. Překvapivým vítězem je Hero of the Kingdom II, kterou jste naplánovali a dokonce i dohráli nejenom v kategorii Nad Tatrou sa blýska, ale i v kategoriích To je člen!, Pokračování příště, Rychlovka a Šedá myška. Hru South Park: The Fractured But Whole jste sice také dostali do pěti kategorií, nakonec ale byla dohrána jen ve třech případech.

1.-2. Hero of the Kingdom II - 5 kategorií
1.-2. South Park: The Fractured But Whole - 5 kategorií
3.-5. Gomo - 4 kategorie
3.-5. Rise of the Tomb Raider - 4 kategorie
3.-5. Wolfenstein: The New Order - 4 kategorie

Dalších 22 titulů se objevilo ve třech různých kategoriích výzvy.

Přehnané sebevědomí
Přehnané sebevědomí měli nejčastěji ti, co si naplánovali hru Chaser a The Witcher: Enhanced Edition. Obojí jste v šesti případech nedohráli. Jinak za zmínku stojí i hra Chameleon, která se ve vašich plánech objevila celkem pětkrát, ale dohrána nebyla ani jednou.

1.-2. Chaser - 6x nedohráno
1.-2. The Witcher: Enhanced Edition - 6x nedohráno
3.-7. Chameleon - 5x nedohráno
3.-7. South Park: The Fractured But Whole - 5x nedohráno
3.-7. Spellcross: Poslední bitva - 5x nedohráno
3.-7. The Talos Principle - 5x nedohráno
3.-7. The Witcher 3: Wild Hunt - 5x nedohráno
8.-10. Mass Effect: Andromeda - 4x nedohráno
8.-10. South Park: The Stick of Truth - 4x nedohráno
8.-10. The Walking Dead: A New Frontier - 4x nedohráno

Hry které nemají profil na DH
V devíti případech jste dohráli hry, které nemají na DH profil. Tak doufáme že se zde profily brzy objeví. Nejčastěji jste si je brali do kategorie Právě vychází.

A Girls Fabric Face - dohrál TRIAn29 v kategorii “Rychlovka”
BERSERK and the Band of the Hawk - dohrál Yamesse v kategorii “Právě vychází”
Domina - dohrál St_Jay v kategorii “Právě vychází”
Hell Girls - dohrál Strady v kategorii “Právě vychází”
RAID: World War II - dohrál DargGamer567 v kategorii “Právě vychází”
Shin Megami Tensei IV: Apocalypse - dohrál Solidor v kategorii “Pokračování příště”
Sigi - A Fart for Melusina - dohrál Can v kategorii “Právě vychází”
Sonic Adventure DX - dohrál Strady v kategorii “Pokračování příště”
The House of Da Vinci - dohrál Artran v kategorii “Nad Tatrou sa blýska”

Nejlépe hodnocené hry
Do žebříčku se zařadily jen ty hry, které obdržely od účastníků výzvy nejméně tři hodnocení.

1. The Witcher 3: Wild Hunt - 98,3 %
2. Bloodborne - 96,7 %
3. Hollow Knight - 96,6 %
4. Life Is Strange - 94,2 %
5. Hellblade: Senua’s Sacrifice - 93,3 %
6. Mass Effect 2 - 92,5 %
7.-11. Botanicula - 91,7 %
7.-11. Dishonored 2 - 91,7 %
7.-11. Horizon Zero Dawn - 91,7 %
7.-11. Mass Effect 3 - 91,7 %
7.-11. The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine - 91,7 %

Nejhůře hodnocené hry
Do žebříčku se zařadily jen ty hry, které obdržely od účastníků výzvy nejméně tři hodnocení.

1.-2. 4 Minutes and 33 Seconds of Uniqueness - 8,3 %
1.-2. Dear Esteban - 8,3 %
3. The Graveyard - 15 %
4. Pivo’s Grand Adventures Episode 1: Pivo Go Home - 21,7 %
5. Duty Calls - 32,5 %
6. Rogue Warrior - 40 %
7. Soldier of Fortune: Payback - 48,3 %
8. Gomo - 51,5 %
9. Chaser - 55 %
10. Husk - 58,3 %

Nejstarší hry
Artran s dohráním Ultimy II zabloudil skutečně daleko do minulosti, ale rozhodně nebyl sám. Hned druhou nejstarší hru výzvy Another World se rozhodli dohrát dva hráči. Každopádně všichni archeologové mají naše uznání.

1. Ultima II: Revenge of the Enchantress (1983) - dohrál Artran
2. Another World (1991) - dohráli DuDU008 a ugraugra
3.-5. Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992) - dohrál jvempire
3.-5. Quest for Glory III: Wages of War (1992) - dohrála Laurona
3.-5. The Legend of Kyrandia (1992) - dohrál kurcatovium

Nejnovější hry
Nejnovější hry už se samozřejmě objevovaly mnohem častěji. Na zařazení prosincové novinky do výzvy si troufl pouze Can, odsunul tak na druhé místo Artrana, který aspiroval na účastníka s nejstarší i nejnovější hrou ve výzvě.

1. Sigi - A Fart for Melusina (22. 12. 2017) - dohrál Can
2. The House of Da Vinci (24.11.2017) - dohrál Artran
3. Star Wars Battlefront II (17.11.2017) - dohrál Karasman a Micuda98
4. Need for Speed Payback (10.11.2017) - dohrál romando
5. Call of Duty: WWII (3.11.2017) - dohrál Arcee, Karasman a Wolverine

Herní tituly dle roků vydání
Následující graf znázorňuje, z jakého časového období jste si vybírali hry do výzvy. Je vidět, že tituly z posledních tří let výrazně převažují. Celkem často se hrály i tituly 4-7 let staré. Starší tituly už byly v menším zastoupení, ale je zajímavé, že se do výzvy dostal zástupce z každého roku od roku 1991.


Platformy

Herní výzvě totálně dominuje PC platforma, nicméně vzhledem k tomu, že ostatní platformy byly na DH přidány teprve v listopadu 2017, je možné, že v několika případech u starších hodnocení a komentářů zůstala defaultně označena platforma PC, ačkoliv jste hráli na něčem jiném. Zajímavá je totální absence konzole X360 a jen jeden případ hry hrané na XOne. To Playstation je na tom znatelně lépe. Uvidíme v příštím roce. Očekáváme mnohem větší variabilitu i díky tomu, že jedna z kategorií je zaměřena na jiné platformy, než PC.

PC - 897 dohraných her
PS4 - 33 dohraných her
PS3 - 3 dohrané hry
PS2 - 1 dohraná hra
Vita - 1 dohraná hra
XOne - 1 dohraná hra

Závěr

A to je konec přátelé. Druhý ročník Herní výzvy je definitivně za námi. I když jste ho zpočátku docela kritizovali, dá se říct, že i tento byl celkem úspěšný. Nově jsme zřídili speciální web pro výzvu. Rozjeli soutěž o slušný počet her, na které se ti úspěšní již netrpělivě těší. Snad jsme si vzali i něco z vaší kritiky, rozšířili přípravný tým nové výzvy a přidali nějaké novinky. Většina z vás už pilně plní Herní výzvu 2018, tak doufáme, že se vám líbí, a že s námi zůstanete i v dalších letech, protože kdo si hraje, nezlobí!

Crash

Diskuze ke článku

< >
@Crash A mohu si ještě nějak zpětně dohledat svojí herní výzvu 2017? Že bych si to alespoň dal na poličku jako "zúčastněno - odehrál jsem to a to".
@SimonEndt (24.03.2018 17:17): Neměl si komentář ani u jedné hry, co sis loni zařadil do výzvy, což bylo podmínkou zařazení do soutěže, takže bohužel. Jinak informace o výhercích a záznam losování jsou uvedeny hned v první kapitole článku.
@Crash Omlouvám se, nějak jsem to tu nenašel. Jak se vlastně losovali výherci? Resp. kde jsem se já mohl přihlásit do slosování o ceny? O cenu mi ani nejde, spíš mě to zajímá, protože jsem třeba herní výzvu 2017 také úspěšně dokončil na 100%, věnoval jsem tomu celkem dost času.
Naprosto parádní statistika Crashi a kategorie Přehnané sebevědomí mě donutila k zamyšlení a nejspíš tak vyhodím TES Oblivion za Wood Elfa z kategorie "Lidem vstup zakázán" abych nedopadl jako Ti co měli velké oči. Něco mě totiž říká, že dohrát open world RPG nebude jen tak.
Jack_Dark se vzdal The Flame in the Flood a NBA 2K17 - kdyby někdo ze soutěžících měl zájem, ozvěte se tady.
@Zoltan (18.01.2018 17:56): U mě je 50% "slušná hra která vás bavila v době vydání ale už nemáte chuť ji smažit znovu ". Svýho času si z toho mého hodnocení dělala švandu Konvice:)

V tomto světle je 57% fajn výběr.
Kritika se prostě musí dělit na tu destruktivní a konstruktivní, kdyby tu někdo měl tu destruktivní tak věřím že ho všichni virtuálně umlátíme k smrti:) Ale konstruktivní může vést k ještě lepšímu novému ročníku.
@Crash (19.01.2018 16:41): Tak já svůj povzdech, že jsem nic nevyhrál, nemyslel nijak špatně, spíš to bylo takové konstatování, že i s takovou šancí na výhru se mi to vyhnulo. Ale já mám štěstí v lásce, takže pohoda :)

Jinak článek super, musel dát spoustu práce a ta určitě nebyla zbytečná, jak vidíš z reakcí. Statistiky a grafy jsou tu poměrně oblíbené.
@Crash (19.01.2018 16:41): ještě mi to nedá a musím napsat můj pohled na věc. Rozhodně nechci být nevděčná. Jsem moc ráda, že to pořadate a dali jste si s tím spoustu práce a taky do toho investovali dost peněz.

Me zarazila forma losování. Jak píšeš, že to mělo být ve forme giveway - ano a nakonec nebylo, což nevadi, ale kdyby se dalo losování na Rafflecopter, tak by se tam mohl přihlásit každý a hlavně - každý by se přihlásil na hry o které má zájem a nehrál by o ty, které už ma. V tom vidím největší problém tohoto losování. Proto podle mě všichni frfnaji. Je jasné že každý může zkusit vyměnit vyhranou hru za jinou, tak jako jsem to sikovne udělala já s Redem. Ale třeba se stalo, že takovy Kwoky vyhrál dvě stejné hry. Pochybuji, že by se dvakrát přihlásit do slosování stejne hry. Snad mě za toto vyjádření neukamenujes. Chápu naprosto tvůj postoj, mě taky neskutečně nasira když něco člověk dělá z dobre vůle a dostane se mu místo diku ještě blbe kecy. Opravdu jsem vděčná, za celou organizaci atd.
Ano, taky moc děkuji Crashovi a spol za organizaci a dárky!

A RomcaT mě potěšila návrhem výměny, nová civka je něco u čeho strávím hodiny radosti! Ty další hry nabízím ze stejného důvodu, třeba někdo takové štěstí neměl a dostal hru co už má nebo žánr který mu nesedí.
Moc děkuji za soutěž a za hru. Nakonec jsem vyměnila s Redem svoji Civilizaci za Seasons after Fall. Tedy jsme na výměně domluvení. Takže jsem nadšená o tuhle hru jsem stála nejvíce a rada udělám Civilizací radost. Omlouvám ze, že jsem nenapsala hned, ale jsme na horách tak jsem tu vždy jen na skok a zase už běžím pro prcka do sněhu ;o)
@Crash (19.01.2018 16:41): Pardon, já už své nadšení vyventiloval při tom napínavém live streamu :( Za Dark Train jsem samozřejmě rád a děkuji :)

Jinak počkejte, až ten Switch vyhraje nějaký noname uživatel s 20 body. To bude teprve mrzení ^.^

Tak mě samozřejmě mrzí, že jsem nic nevyhrál (na to, že byla dobrá pravděpodobnost), ale jak psal BINGMAN, tak si taky myslím, že to nikdo nedělal kvůli hrám. Hlavní pointou je ten skvělej pocit výzvu pokořit :) Zrovna, když bylo 35 lidí a 35 výher, tak se to mohlo udělat tak, aby měl každý jednu výhru, ALE do budoucna to rozhodně nevidím jako řešení, aby nedocházelo právě k tomu, že si někdo splní "nějakým způsobem" výzvu, jen aby z toho měl zdarma hru. Pravidla jsou jasně daná a byla splněna. Takže když už ne za hru, tak díky za šanci :)
@Crash (19.01.2018 16:41): Po zpětném přečtení všech komentů nemám dojem, že by zde byl důvod ke znechucení. Jak píše musa, převažuje zde dobrá nálada, radost z ukončené výzvy a skvělého článku. Někteří se akorát pozastavili nad formou soutěže a to ne ani nějak zvlášť kriticky. Že si někteří stěžují, že nevyhráli, je z mé strany a věřím i od ostatních jen malý vtípek. Nikdo to nedělal kvůli výhře, ta je jen příjemný bonus.
@Crash (19.01.2018 16:41): Zase nedělej Zagorku :D Lidi budou věčně nespokojení, a myslím, že to není poprvé ani naposledy kdy se Ti tvoje snaha vrátí nazpět :) A tady si myslím, vše probíhalo plus mínus v pohodě - zkus zabrousit někdy do "O všem a o ničem" tak se teď jedeu daleko horší beefy. Osobně myslím, že jeden Quake match by tě z té frustrace vyléčil ... nesmíš hrat jen ty neventilační kartičky :D
@Crash (19.01.2018 16:41): neber to tak tragicky. já to vidím tak, že ta akce má pozitivní ohlasy a místní hráčstvo si odvedené práce váží, viz pozitivní reakce na článek. Na tom, že někteří navrhují jiný způsob rozdělení her vidím pozitivum v podobě určité přejícnosti navzájem, kdy by se mnozí spokojili s jednou hrou, aby další neostrouhali. To je přece hezký ne? Osobně si to neber, jako pořadatelé jste jasně definovali podmínky a ještě jste je nakonec upravili na (z mého pohledu) lepší variantu. A to, že si tituly následně prohodíme je ok, jen to přispěje k větší spokojenosti. Takže neztrácej úsměv a užívej si výsledků z povedené akce.
Wow, 2 hry, to čumím :) Díky za výzvu, losování i ceny v soutěži.

A nabízím k výměně Warhammer 40,000: Dawn of War III, pokud někdo bude chtít :)
@jvempire (19.01.2018 16:17): Dark Train už chci dlouho a to druhý vypadá taky pěkně, když jedno vyměníš, budu rád ;)

@Crash (19.01.2018 16:41): Týjo, máš pravdu, já ani nepoděkoval a už hned kšeftuju. Přitom je tohle asi nejlepší akce, co kdy na DH byla. Bylo mi jen líto těch, který nevyhráli nic, ale máš pravdu, že takhle je to čistý a na někoho se holt nedostane. Takže díky za výzvu a obrovský díky za ceny, jsou opravdu nadstandartní ;)
Ty jo já snad nevěřím vlastním očím co tu čtu za příspěvky. Od začátku bylo slíbeno giveaway o 30 her. Kdo ví jak funguje giveaway, tak taky ví, že prostě někdo může vyhrát vícekrát, a někdo vůbec. Přesně to jsme splnili, naopak, kdybychom to udělali jinak a rozdali každému jednu hru, tak můžeme být napadeni, že jsme slíbili něco jiného. Nikdo z vás neměl poukázku na výhru, nikdo z vás neměl objednávku nějaké konkrétní hry. Přesto se tu někteří chovají, jak nespokojení zákazníci na reklamačním oddělení. To si fakt nevidíte do huby? Divím se Memphisovi, že se na vás příště s nějakou soutěží nevybodne, a upřímně jsem rád, že když jsem mu v prosinci nabízel, jestli nepotřebuje dokoupit nějaké hry do soutěže, tak že to nebylo potřeba. Nebyl bych teď jen namíchnutej, ale ještě bych si připadal jako úplnej debil. Ani ubohý "dík za hru" tu nikdo z vás nebyl schopnej napsat. :(

Já tedy děkuju za pochvaly a ocenění toho článku, byla s tím hromada práce, a jsem rád, že jsem to nedělal jen pro sebe. Ale aktuálně moje motivace dělat pro vás něco dalšího je na bodu mrazu. Ještě že sraz je daleko, a za pár dní vychladnu. Ale tentokrát se vám to povedlo mě fakt otrávit. Gratuluji.

Jo jinak článek epic, že z toho bude takhle detailní breakdown by mě nenapadlo, kudos.
tyvole já nic nevyhrál

ještě že jsem kromě Battlegrounds stejně nic nechtěl :)
Jestli bylo 35 soutěžících a 35 cen, tak jste to mohli vylosovat tak, že každý dostane jednu. Takhle nemá více než třetina lidí nic.
Tak kdyby chtěl někdo SUPERHOT (nejvíce inovativní FPS kterou jsem za poslední roky hrál a sám ohodnotil na 90% což už je známka kvality), klidně vyměním za Prey, Rise of the Tomb Raider, Stardew Valley, Inside, Deus Ex, Quantum Break, Killing Floor 2 nebo Skylar and Plux.
Tak tomuhle se říká vyčerpávající statistiky. Muselo to dát šíleně moc práce. Hádám, že to za to asi stálo, bylo to rozhodně zajímavé čtení. :-) Jsem zvědavá na letošní ročník.
A ještě bych rád upozornil na ozvláště svědomité plnění Herní výzvy obyvatelstvém Zlínského kraje - takřka 60% registrovaných nejen že herní výzvu splnilo! ale dokonce napsalo i komentáře ...a to si zaslouží potlesk - teda kalíšek slivovice!
Kdopak asi bude ten jediný pokořitel výzvy s komentáři registrovaný v roce 2015, co? 3:)

Jinak vážně super článek. Klobouk dolů, skvěle odvedená práce :)
díky za článek, opravdu vyčerpávající statistika, až mě z toho hlava rozbolela :-)

jinak ten čas losování není moc šťastný - lidi co mají ranní ještě nebudou doma, lidi co mají odpolední už nebudou doma a lidi co mají noční ještě budou spát. sledovat live záznam by pro někoho mohlo být zajímavé.

jinak doufám, že vyhraju Mr. Shiftyho, abych mohl Stradymu poslat dva klíče!
"dobrá práce kluci" :D :D Jinak pěkně přepálené. Když už statistiky, tak proč ne všechny že :D. Dobrá práce.

Ceny vypadají krásně, těším se!

@Crash (18.01.2018 17:43): Jo, to jsem čekal že se v tomto srovnání umístím, když se mi těžce nelíbila hra v kategorii Only the best!
@Zoltan (18.01.2018 17:56): tak zrovna hodnocení má každý nastaveno jinak. Pro mě pod 10% nehratelná, zabugovaná, a navíc ještě hrozně vypadající hra. A někdo to napalí perfektnímu konceptuálnímu kousku 4:33 ...

Proto se mi taky líbilo, když se zavedlo reprezentativní hodnocení.
@Zoltan (18.01.2018 17:34): No jo proč mě to nenapadlo? :D Tak speciálně pro tebe, ale připomínám, že se jedná jen o výběr z těch, co ohodnotili všech deset her.

Nejhorší výběr her:
1. Red - 57%
2. Marles - 58%
3. Všivák - 58,5%
4.-5. Steve - 60%
4.-5. montana - 60%

Jinak snad doufám, že je každému jasné, že tohle je potřeb brát jako takovou sranda statistiku. :)
Super počtení :) A povedený výběr her pro soutěž, sice skoro všechny taky mám, ale jsou tam kvalitní kousky :)

A když tu je "Nejlepší výběr her do výzvy", docela by mě zajímal i "Nejhorší výběr her do výzvy" :)
Skvělej článek, moc lepších tu v historii DH nebylo. Statistiky s komentářem to je moje potěšeni :) A jsem rád, že jsem i trochu průkopničil :D Losování je jedno, sice asi třetinu her mám, ale ono se to kdyžtak nějak podělí. Btw. hry jsou to kvalitní, prst nahoru.
Díky za vyčerpávající článek, konečně zase nějaké statistiky na DH.
Takže se nemusíme nikam registrovat do losování?

Když někdo vyhrajete Seasons after Fall a nebudete o ní stát, tak si na mě vzpomeňte ;o)

Také bych to ocenila v podobě steamgifts nebo přes Rafflecopter na který se dostanou všichni. Ale do patka je to moc rychle. My například jedeme dnes na hory tak by jsme to nestihli ;o(
Pár her bych z výher určitě bral. Vše bych ale oželel, kromě PU Battlegrounds. Pokud to případný výherce nebude chtít, jsem ochoten to vyměnit za cokoliv, co potenciálně vyhraju... ;-)
@Memphis (18.01.2018 13:50): Tak pokud vám nevadí, že ty hry dostanou lidi, co o ně nemají zájem a bude už na nich, co s nimi udělají, tak asi ok. Osobně kdybych vyhrál hry co už mám, tak je daruji někomu, kdo splnil výzvu a měl by zájem, ale nemůžeš očekávat, že tohle udělá každý, že ano. :D

Není problém je darovat, ale také není problém je prodat.
@Fritol (18.01.2018 13:24), @Kwoky (18.01.2018 13:26): Tak myslím, že není problém je pak někomu případně darovat - moje priorita byla udělat to pokud možno rychlé a lehce dostupné pro všechny (třeba i ty, co nemají účet na SG a po založení budou mít velmi málo tamějších bodů), každopádně pokud to více lidí bude vnímat negativně, můžeme to přehodnotit.

Jinak ještě dodatek, právě jsem rozeslal i odměnu v podobě DH bodů - pokud jsem na někoho zapomněl, ozvěte se prosím.
Já bych si klidně vzal Bayonettu a o zbytek cen ani nepotřebuju soutěžit :)
Kdybych věděl, že se bude rozdávat Mr. Shifty,tak komentáře napíšu!! To je bordel.
Asi nejbrutálnější článek na DH ever. Je vidět, že jste si s tím mákli :) Hlavně ten graf měsíců, kdy kdo dohrával hry ve výzvě, mi připadá VELMI zajímavý.

Rozhodnutí losovat hry náhodně považuji za nešťastné. Protože už 3/4 těch her mám (pravidelně odebírám Humble monthly), tak je obrovská šance, že vyhraju něco, co nechci. Mám zájem jen asi o 5 her.
To losování her máte trochu nedomyšlené, ne? Polovinu z těch her už mám nebo je ani nechci. To pak budete s každým zdlouhavě řešit jestli má zrovna o tu a tu zájem?